1. minerwa

  minerwa Forum Okuru

  farklı yaklaşımlar, farklı sonuçlar..

  Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında minerwa tarafından paylaşıldı.

  Dr. Ruskin, Amerikan tıp birliği dergisinde yayımlanan aşağıdaki yazısında, komik bir yanlış anlamanın kişide nasıl tümü ile farklı bir yaklaşım duygusu oluşturabileceğini anlatmaktadır.
  Dr. Paul Ruskin, öğrencilerine yaşlanmanın pisikolojik belirtilerini öğretirken onlara şu olayı okudu:

  "Hasta ne konuşuyor,ne de söylenenleri anlayabiliyor.Bazen saatlerce anlaşılamayan şeyler geveliyor.Zaman, yer yada kişi kavramı yok. Yalnızca nasıl oluyorsa kendi adı söylendiğinde tepki verebiliyor.

  Son altı aydır onun yanındayım,ne görünüşü için bir çaba harcıyor ne de bakım yapılırken yardımcı oluyor.Onu hep başkaları giydiriyor, başkaları yemek yediriyor ve yıkıyor. Dişleri yok, yiyecelerinin püre halin de verilmesi gerekiyor. Giydiği gömleği salyalarından dolayı sürekli leke içinde.

  Yürüyemiyor, uykusu sürekli düzensiz.Gece yarısı uyanıp çığlıkları ile herkesi uyandırıyor.

  Çoğunlukla mutlu ve sevecen olmasına rağmen, bazen ortada bir neden yokken sinirleniyor.Biri gelip onu yatıştırana dek feryat figan bağırıyor."

  Bu olayı öğrencilerine okuyan Ruskin, Böyle birinin bakımını hiç bir ücret almadan üstlenip üstlenemeyeceklerini sorar.

  Öğrencilerden hiçbir yanıt alamayan Ruskin kendisinin bu işi seve seve yaptığını ve onların da yapmaları gerektiğini söyledikten sonra hastasının fotoğraflarını dolaştırmaya başladı.

  Fotoğraftaki doktorun altı aylık kızıydı...
  (Allen Kleın)   
farklı yaklaşımlar, farklı sonuçlar.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. alınan en farklı sonuç:

  alınan en farklı sonuç:

  Bayanlar futbol maçında alınan en farklı sonuç: Willenhall Town Ladies ile Burton Brewers 4 Mart 2001’de karşılaşmışlar ve Willenhall Town’ın skorer bayanları maçı 57-0 kazanmış! (Yaklaşık bir buçuk dakikada bir gol! Pes!)
 2. herkese farklı sonuç...hadi kahkaya (=

  herkese farklı sonuç...hadi kahkaya (=

  İlginç bir testle karşınızdayım.Aşağıda gerekli yerleri doldurup hep birlikte gülüp eğleneceğiz Önce doğduğunuz AYI arayın, sonra GÜNÜ ve enson olarak da İSMİNİZİN İLK HARFİNİ bulun Karşısında bulunan cümleyi buraya yazın . (ama sırayla yazın) Hep birlikte gülelim..:D Ocak--- Ben İngilizce öğretmenimle Şubat---Ben bir kaç kızla/erkekle Mart---Ben matematik ögretmenimle Nisan---En iyi...
 3. Farklı koltuklar

  Farklı koltuklar

  değişik koltuklar değişik mobilyalar Değişik ve farklı tasarımları bi okadarda komik modelleriyle bu koltuklar kapış kapış alınıyor meleklerim eğer evinizin köşesinde ilğinç yada komik tarzda koltuk istiyorsanız bunlar tam sizlik :D:D kapanınca koltuk açılınca sehpa Buda benden çoçuklarınıza hediye :D:D
 4. Farklı Kalemler

  Farklı Kalemler

  değişik kalemler farklı kalemler Birbirinden farklı ve sıradışı kalemler buldum melişler hadi hep bebaber bakalım:) şuna bak ya... vuuu geliyoreeeeeee.. davşan :) bundan benim de olsun isterdim.. iğnee yapammı sana:)

Sayfayı Paylaş