“Fast food” tipi yemek, kanser davetçisi

  • Konbuyu başlatan *MeleK*
  • Başlangıç tarihi
*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
“Fast food” tipi yemek, kanser davetçisi
Sürekli uyarılara rağmen hala fast food yeme alışkanlığına devam eden ve tercih edenler hızla çoğalmaya devam ediyor arkadaşlar insan sağlığını son derece olumsuz etkileyen bu beslenme tercihi kansere davetiye çıkarıyor Uzmanların yaptığı açıklama ise şöyle:

Prostat kanseri konusunda dünyaca tanınan Prof. Dr. Horst Zinckle, hastalığın çevre kirliliği ve fast food tipi batı yemekleriyle artığının tespit edildiğini belirterek, “İçtiğimiz su, teneffüs ettiğimiz hava, prostat kanserini artırıyor. Japonlar’ın ülkelerinde bu kansere yakalanma oranları düşükken, ABD’ye geldikleri zaman aldıkları besinler ile oran yükseliyor” dedi.

Prostat kanserinde “gen faktörünün” önemine de değinen Prof. Dr. Zinckle, ailesinde prostat kanseri olan ve 45 yaşına gelmiş her erkeğin mutlaka PSK kan testi yaptırması ve muayene olması gerektiğini vurguladı.

Prof. Dr. Zinckle, ailede hastalık olmasa bile 55 yaşına gelindiğinde doktora başvurulması gerektiğini de belirtti, idrar yollarında başlayan şikâyetlerde mutlaka kontrol yapılmasını istedi.
 

Benzer İçerikler

Üst