Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Fatih Sultan Mehmet in Doğum Yeri

  Konu, 'Osmanlı Tarihi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Fatih Sultan Mehmet Nereli Fatih Sultan Mehmet in Doğum Yeri


  Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu sayfamızda "Fatih Sultan Mehmet nereli?" diyen misafirimizin sorusunu yanıtlıyor ve sizlerede Fatih Sultan Mehmet'in doğum yeri hakkında bilgiler aktarıyoruz.

  < Konu Resmi..>
  27 Receb 835 (30 Mart 1432) Pazar günü şafak vaktinde, devletin başkenti olan Edirne'de, II. Murat'ın dördüncu oğlu olarak dünyaya geldi. Annesi Hüma Hatun, tarihçi Babinger ve yazar Lord Kinross’a göre gayrimüslim bir köledir. Yine Babinger'e göre, ölümünden sonra Acem efsanelerindeki cennetkuşu hümadan esinlenilerek Hüma Hatun olarak adlandırılmıştır.

   
Fatih Sultan Mehmet in Doğum Yeri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Fatih Sultan Mehmet Han´in Vasiyeti

  Fatih Sultan Mehmet Han´in Vasiyeti

  Fatih Sultan Mehmet Han'ın Vasiyeti... "Ben ki,İstanbul'u fetheden aciz bir kul olan Fatih Sultan Mehmet,bizzat alın teri ile kazanmış olduğum parayla satın aldığım,İstanbul'un Taşlık bölgesinde bulunan,sınırları belli 136 adet dükkanımı,aşağıdaki şartlar çerçevesinde vakfısahih eyledim.Şöyle ki: Bu gayrimenkullerimden elde edilecek gelirlerle...
 2. Fatih Sultan Mehmet Hanın İnsan Hakları Ahidnamesi

  Fatih Sultan Mehmet Hanın İnsan Hakları Ahidnamesi

  fatih sultan mehmet han, insan hakları ahidnamesi, insan hakları bildirisi, fatih, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Adını Peygamber Efendimizin övdüğü büyük padişah Fatih Sultan Mehmet'in yazdığı ve yayınlattığı İnsan Hakları Bildirisini aynen ekliyorum.Bu bildiri ,o devirde bile Osmanlının azınlıklara ne kadar müsamahakar ve adil davrandığının bir...
 3. Fatih Sultan Mehmet Aldığı Yerler

  Fatih Sultan Mehmet Aldığı Yerler

  Fatih Sultan Mehmet Aldığı Yerler nereleri? Arkadaşlar Osmanlı Tarihi dizilerle gündeme geldi ve yeni bir film daha geliyor Fatih Sultan Mehmet ile ilgili bende merak ettim acaba Fatih Sultan Mehmet Aldığı Yerler nereleri?
 4. Fatih Sultan Mehmetin Biyografisi

  Fatih Sultan Mehmetin Biyografisi

  Fatih Sultan Mehmetin Biyografisi var mı sizin sitenizde yoksa lütfen acilen paylaşınız lütfen ama lütfenn
 5. Fatih Sultan Mehmet Biyografi

  Fatih Sultan Mehmet Biyografi

  Fatih Sultan Mehmet Biyografi bilgileri paylaşın bu sayfada lütfen kızlar!

Sayfayı Paylaş