Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul İçin Bedduası

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  fatih sultan mehmetin kıyafetleri fatih sultan mehmet kıyafetleri mehmet ayasofya beddua mehmetin ayasofya bedduası fatihin bedduası
  Fatih (1453 yılında) İstanbul’u alıp Ayasofya önüne geldiği zaman derinden derine bir inilti işitti. Sesin geldiği tarafa bir adam gönderdi. Hali perişan bir keşiş (papaz) getirdiler.


  Huzura çıkardılar. ’Niçin hapsedildin’ diye sordular. Keşiş fala da baktığını ve muhasara (kuşatma) hazırlıkları sırasında (Bizans İmparatoru) Konstantin’in kendisini çağırıp İstanbul’u Türklerin alıp almayacağını bildirmek için remil atmasını (gaipten haber vermesini, bir çeşit fal açmasını) söylediğini, remilde İstanbul’un Türklerin eline geçeceğini bildirmesi üzerine Konstantin’in kızarak onu zindana attırdığını hikáye etti ve ’şimdi karşınızda bulunuyorum, demek falım doğru imiş’ dedi.


  Bunun üzerine Fatih de İstanbul’un kendi elinden çıkıp çıkmayacağına dair remil atmasını ve doğruyu söylerse mükáfatlandırılacağını (ödül alacağını) bildirdi. Keşiş remil attı ve şöyle dedi:


  - ’İstanbul Türklerin elinden harp ve darp ile çıkmayacak. Ancak öyle bir zaman gelecek ki, elinizdeki emlak ve arazi azalacak. Bu suretle İstanbul Türk malı olmaktan çıkacak.’


  Bu falın bildirdiği neticeden müteessir olan (üzülen) Fatih ellerini kaldırarak ’İstanbul’da edindiği yerleri ecnebilere (yabancılara) satanlar Allah’ın gazabına uğrasınlar’ diye beddua etti.


  İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 1995 yılında yayınlanmış İstanbul Risaleleri adlı kitaptan alıntıdır.  Ben bunu okuduğumda gerçekten çok şaşırdım arkadaşlar eğer gerçekten bir doğruluk payı var ise bu olayın kahin çok doğru söylemişAllah sonumuzu hayır eyleye ..

  Nereye baksak artık yabancı firmalar yabancı mağazalar dükkanlar görmeye başladık Burası Türkiye fakat insan Türkiyede yaşadığını bile bazen hissedemiyor...Atalarımız dedelerimiz bu vatanı 30 kuyona almadı arkadaşlar bir karış vatanımızın toprağını vermemek adına birçok kan döküldü şehit verdik..

  Çok yazık.....   
Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul İçin Bedduası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Fatİh Sultan Mehmet'İn Hayati (İngİlİzce)

  Fatİh Sultan Mehmet'İn Hayati (İngİlİzce)

  fatih sultan mehmetin hayatı fatih sultan mehmetin aile hayatı ingilizce video mehmet ailesi BIOGRAPHY . Mehmet II was born on 29th March 1432, in Edirne. He was the son of Sultan Murad II. His mother was Huma Hatun. He was a tall, strong and muscular man. Mehmet II was a statesman and a military leader. He was also interested in literature, fine arts and monumental architecture. He was...
 2. Fatih Sultan Mehmet'in msn si:)

  Fatih Sultan Mehmet'in msn si:)

  fatih sultan mehmetin çocukları fatih sultan mehmetin çocukluğu çocuklugu mehmet çocukluğu msn çeşitleri
 3. Fatih Sultan Mehmet'in fethettiği topraklar

  Fatih Sultan Mehmet'in fethettiği topraklar

  Fatih Sultan Mehmet'in fethettiği topraklar Fatih Sultan Mehmet fetihleri Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda Fatih Sultan Mehmet'in fethettiği topraklar hakkında bilgielr sunuyor ve Fatih Sultan Mehmet'in fethettiği topraklar nereleri diyen tüm arkadaşalrımızın sorusunu yanıtlıyoruz. Fatih sultan mehmet 1453 de İstanbulu fethetmiştir. İstanbul'un fethinden sonra Osmanlılara...
 4. Fatih Sultan Mehmetin Bedduası

  Fatih Sultan Mehmetin Bedduası

  Fatih Sultan Mehmetin Bedduası neydi hani Fatih Sultan Mehmet bir beddua etmiş işte o ettiği beddua neydi arkadaşlar lütfen yazın.
 5. Fatih Sultan Mehmet Bedduası

  Fatih Sultan Mehmet Bedduası

  Fatih Sultan Mehmet Bedduası nedir lütfen bana Fatih Sultan Mehmet Bedduası hakkında bilgi verin.

Sayfayı Paylaş