Fayans Araları Nasıl Beyazlatılır?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Fayans Araları Nasıl Beyazlatılır?
Hemen hemen herkesin evin de mutlaka fayans döşemeler vardır. Kimi evlerin zeminlerinden, mutfak ve banyolara kadar tercih edilen fayanslar kimilerin de ise sadece mutfak ve banyolar da uygulanmıştır. Her nereye uygulanırsa uygulansın fayans araları zamanla kirlenir ve bu araları temizlemek de bayanlara sıkıntı yaşatır. Sizlere fayans aralarını en pratik şekil de temizlemenin ve fayans aralarını beyazlatmanın yolları ile ilgili işinize yarayacak temizlik tüyolarını bu yazım da paylaşıyorum.
derz_temizligi.png


1 Lt suya yarım su bardağı sade maden suyunu ekleyiniz. 1 fincan limon suyu ve yarım fincan beyaz sirkeyi de ekledikten sonra karışımı iyice karıştırınız. Yapmış olduğunu karışımı derz aralarına bir fırça yardımı ile sürünüz. Fayansların dış yüzeyini de yine telli yapıdaki herhangi bir malzemeyle ovarak temizleyiniz.

Evde kendinizin yapmış olduğu bu karışımın marketlerde satılan pahalı temizlik kimyasallarından daha kaliteli bir sonuç verdiğini göreceksiniz. Bu yöntemle ayrıca ekonomik olarakta inanılmaz bir tasarruf sağlayacaksınız. Ayrıca bu yöntem ile fayanslarınızın kararma süresi fark edilir bir biçimde uzayacaktır.
 
Üst