Fayans Nasıl Döşenir?

HaYaL

HaYaL

Daimi Üye
Üye
Fayans Nasıl Döşenir?
fayans nasıl döşenir fayans nasıl döşenir video döşeme video resimli izle
369164d3ac1949f49b.jpg


Fayans döşemek için usta tutmak yerine kendiniz yapmak istiyorsunuz ama bilmiyorsunuz. Tabi meleklerim bu işi siz de yapmak isteyebilirsiniz ama genelde erkek işidir ve kocalarınız yapsa sanırım daha iyi olur. İşte kim döşemek isterse istesin bilmeyenlere fayans nasıl döşenirmiş anlatıyoruz.

369164d3ac194ae338.jpg


O zaman hemen malzemeleri tedarik ederek fayans sökme işlemini başlıyabilirsiniz. Öncelikli bir keski yardımı ile fayanslar döşeli olduğu yerden sökülür. Fayans sökme işlemi bittikten sonra alt beton yüzeyi düzgün değil ise betonları taşlama aleti ile düzeltebilirsiniz. Daha sonra fayans döşeme işlemine başlamadan sökülen fayans beton yüzeyine ince bir sıva yaparak dümdüz bir zemin ortaya çıkarabilirsiniz. Bu uygulamayı yaptıktan sonra sıvanın tamamen kurumasını bekleyin ki daha sonra fayanslar düşmesin ve çatlaklar meydana çıkmasın. Kuruyan sıva üzerine bir zımpara geçiniz (100 kum kalınlığı zımpara tavsiye edilir).
Duvar üzerine uygulanan yalıtım malzemeleri sonrasının fayans yapıştırma macunu ile fayans döşemeye başlayabilirsiniz. Yalnız fayan macunu sürmeden önce dikkat edin zemin tozlu ya da kirli olmasın tamamen kuru ve temiz yüzeye uygulayın. Fayans kesme aletide yanınızda bulundurarak köşelerde uygun boyutları kendiniz belirleyebilirsiniz. Fayans döşeme işlemi bittikten sonra dayanslar 1 gece dinlenmeye bırakılmalıdır, bu esnada fayans sıvaları ve yapışkanları kuruyacaktır.
Fayans Nasıl Döşenir hakkındaki yazımız sizlere yardım ve kolaylık sağlamak amacıyla araştırılarak doğru bir şekilde aktarılmıştır.
 
Üst