Fazla nazla aşığınızı usandırmayın

$ul€

Yeni Üye
Üye
Fazla nazla aşığınızı usandırmayın
naz ile ilgili sözler
Fazla nazla aşığınızı usandırmayın


Uzmanlar, en ufak bir sorun karşısında hemen bavulunu toplayıp annesinin evine giden, ailesinin sözünden çıkmayan, kocasına naz yapan kadınların aldatılmaya mahkum olduğuna dikkat çekiyor.

Sorunsuz evlilik olmaz. Tartışmalar, kavgalar, evliliğin tuzu biberidir. Önemli olan, sorunların birlikte aşılması, problemlerin ailelere yansımamasıdır. Ancak, bunu başarabilen çiftlerin sayısı oldukça azdır.
Geleneksel Türk ailesinde, kayınvalidenin evliliğe müdahale etmesi kadar, kadının kocasıyla yaşadığı problemleri, başta annesi olmak üzere ailesine anlatması da önemli bir sorundur.
Annecilik tehlikeli
Oysa uzmanlar, bu davranışın evlilik için son derece tehlikeli olduğunu ve annesinin sözünden çıkmayan, en ufak bir problem karşısında çantasını toplayıp baba evine dönen ve fazla naz yapan kadınların daha çok aldatıldığını söylüyor.
Prof. Dr. Sedat Özkan, aşırı narin ve kırılgan olan, annesine bağımlı kadınların evliliklerinde büyük sorunlar yaşadığını, hatta pek çoğunun ihanete uğradığını ifade ediyor ve kadınlara şu önerilerde bulunuyor:
- Annenize bağımlı olmayın. Sizin artık farklı bir hayatınız var.
- Erkekler, fazla nazlı kadınlardan çabuk bıkar. Güçlü bir kişiliğiniz olmalı ki evliliğiniz uzun sürsün.
- Eşinizle yaşadığınız her tartışmayı, hemen annenize anlatmayın.
- Problemleri çözmekten kaçıp, annenizin evine dönmeyin.
- Ailenizin, evliliğinize müdahale etmesine izin vermeyin.
Zenginler de aldatılıyor
Araştırmalar, sadece ekonomik özgürlüğü olmayan kadınların değil, meslek sahibi, iyi para kazanan ya da zengin aile kızlarının da ihanete uğradığını gösteriyor.
Özellikle de ailesinin ekonomik gücünü kocasına karşı kullanan kadınlar, eşlerini elinde tutamıyor. Prof. Dr. Sedat Özkan, bu konuda da kadınlara şu tavsiyelerde bulunuyor:
- Kocanızı, ailenizin ekonomik gücü altında ezmeyin.
- Babanıza güvenerek evliliğinizi sürdürmeyin. Bu durum erkeği yıpratır. Kendisine olan güveni zedelenir. Babanızın parasını ilişkinize yansıtmayın.
 
Geri
Üst