feci öksürüğüm var yardım edinn

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
feci öksürüğüm var yardım edinn
Çok fena öksürüyorum. Evde yapabileceğim bitkisel birşeylker var mı hemen ilaç almak istemiyorum :S

Sayın misafirimiz,
Uzun süren ve insanların yakasına yapışan öksürüğün altta yatan çeşitli sebepleri var.

Doktorlarca önerilen tedavi yöntemlerine ek olarak bitkisel, doğal karışımlar da tedavide büyük rol oynuyor.

Öksürüğü yumuşatmak ve hastayı rahatlatmak amacıyla, kullanılan karışımlardan biri de 'Karaturp ve Bal'...

Karaturp üstünü kesip bir kaşık bal koyduğumuzda belirli bir zaman sonra konulan bal turpu eriterek sıvı haline getiriyor. Bu sıvı öksürüğe çok iyi geliyor.

Ancak uzmanlar, önce doktora başvurup verilen tedaviyi uygulamayı, alternatif olarak "karaturp bal" karışımının değerlendirilmesini öneriyor.

benim en güzel yöntemim şu pekmezin içine tereyağı koyup eritiyorum,sonra zencefil ve karabiberde koyup kaşık kaşık yutuyorum,,birde harnup pekmezi iyi geliyor.ama bence önce doktor kontrolüne git akciğerlerini dinlet iyice gerekirse film istenebilir astım bronşit ve ya bir başka hastalılk var mı yok mu diye iyice araştır

Geri