1. mislinay

  mislinay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7.147
  Beğenilen Mesajlar:
  37
  Ödül Puanları:
  0

  Feng Shui ile evinizdeki verimi arttırın

  Konu, 'Evim ve BEn & Ev Genel Bilgiler' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>
  Feng Shui evlerde verim arttırıcı özelliği olduğuna inanılan bir yaşam sanatıdır . Pek çok kişi huzur ve dengeyi sağlayabilmek için evlerinde Feng Shui sanatını uyguluyor. Arzu ederseniz siz de evinizde Feng Shui sanatını uygulayabilirsiniz.


  * Mutfak kişilerin şanslarını doğrudan etkileyen bir alandır. Mutfağınızı düzenlerken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi elementlerin dengesidir.

  Örnek olarak; ateş elementini temsil eden fırın veya ocak; su elementini temsil eden buzdolabı , bulaşık makinesi ve lavabo ile yan yana ya da karşılıklı olmaması gerekir. Su ve ateş kesinlikle karşı karşıya gelmemeli. Lavabo (su) ve Ocak (ateş) yan yana yok edici döngü oluşturur.

  * Mutfak ve tuvalet kapıları karşı karşıya olmamalı.


  * Ocağın bulunduğu duvarda pencere olmamalı.
  * Yemek yaparken sırtınız mutfak kapısına dönük vaziyette olmamalı.

  * Mutfak salon ya da yemek odasından daha aşağı seviyede bulunmamalı.

  * Yemek ve yiyecek bereketi sembolize ederler. Mutfağınız giriş kapısı istikametinde olmamalı, bu bereketinizin kolayca kaybolmasına neden olur.

  * Mutfağınız evin arka tarafında olmalı.

  * Ocak ve tuvaletin aynı duvarda olmaması gerekir.Aksi halde tuvalet sifonunu her çektiğinizde bereketiniz de kaybolacaktır.

  * Mutfak kapısı ya da ocak karşısında merdiven bulunmamalı.

  Depolama üniteleri

  * Mutfağınızdaki depolama üniteleri de büyük önem taşır. Bunun için tavana kadar yükselen tezgah üstü dolapları kullanmanızda fayda var. Eğer mutfağınız müsaitse boy dolapları da kullanabilirsiniz. Mutfağınıza dekoratif objelerle renk katmak isterseniz bazı duvarlara açık raflar monte edebilirsiniz.

  * Büyük bir mutfağınız varsa yemek masasının üzerine modern görünümlü sallanabilen bir avize asabilirsiniz. Ancak mutfağınız darsa tavana monte edilebilen karpuz avizelerden kullanmanızda fayda var.

  Dolap içi sistemleri

  Kırmızı , turuncu gibi canlı renkleri mutfağınızda kullanırken dikkatli olmanızda fayda var. Çünkü bu renklerin yemek yeme isteğini artıran özellikleri var. Bir uzakdoğu felsefesi olan Feng Shui, bu renklerin daha dikkatli kullanılmasını tavsiye ediyor. Mutfağın ateş enerjisi açısından zengin bir mekan olduğunu ileri süren Feng Shui; ocak ve fırının üstünde kırmızı rengin kullanılmasını öneriyor.  Mutfakta vakit geçirmekten hoşlanmıyorsanız, mutfağınızı dekore ederken işlevsel özellikleri olmasına dikkat etmelisiniz. Raylı kiler ve döner sepet gibi dolap içi sistemlere yer verebilirsiniz.

  Küçük ev aletlerini her kullanımdan sonra toplayıp dolaba yerleştirmek istemiyorsanız; tezgah üzerine konabilen, içinde prizi olan panjur görünüşlü pratik dolaplardan kullanabilirsiniz.


   
Feng Shui ile evinizdeki verimi arttırın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Feng Shui Ve Aynalar

  Feng Shui Ve Aynalar

  feng shui ayna pa kua haritası pa kua aynası Boy aynaları görüntünüzü kesmeyecek şekilde olmalıdır. En ideali aynanın yerden başlayıp boy ölçüsünde olmasıdır. Duvarlarda kullandığınız aynalar, WC/Banyo, yatak, merdiven, mutfak ocağı ve fırını, en önemlisi giriş kapınızın karşısında olmamalıdır. Yatak odalarında mümkün olduğunca ayna kullanmamaya dikkat edilmelidir. Özellikle yatağı...
 2. Feng Shui Nedir?

  Feng Shui Nedir?

  Sözlük anlamı "rüzgar" ve "su" olan Feng Shui, doğada var olan evrensel yaşam enerjisini, yaşadığımız mekanlarda harekete geçirmenin yöntemlerini gösteren eski bir Çin öğretisidir. Yaşam yolculuğunda bize sunulan seçeneklerden biri olan bu öğreti, evrenin güçleriyle denge içinde yaşamanın ve bunu mekanlarımıza taşımanın yollarını gösteren bir klavuzdur. Feng Shui Ne...
 3. Feng Shui Ev Uygulaması

  Feng Shui Ev Uygulaması

  feng shui ev feng shui uygulaması uygulamaları izmir para Hangi durumlarda eviniz için Feng Shui Kulllanabilirsiniz? Yaşadığımız mekanlar hergün mutluluğumuzu, sağlığımızı, işimizi, ve bereketimizi etkiler. Ne kadar rahat, huzurlu ve bizi destekleyen bir ortamda yaşarsak o kadar daha huzurlu oluruz ve her kalktığımız gün daha enerjik ve verimli olabiliriz.Eğer aşağıdaki faktörlerden şikayetçi...
 4. Feng Shui İle Banyo Dekorasyonları

  Feng Shui İle Banyo Dekorasyonları

  Feng Shui Banyo Dekorasyonları Feng Shui Farklı Banyo Dekorasyon Renkleri Feng Shui İle Banyo Dekorları Günlük koşuşturmalarınızın ardından evinize gittiğinizde güzel bir banyo ardından dinlenmek gibisi yoktur. Sıcak ve huzurlu bir banyoyu yapacağınız ortamın size huzur vermesi de elbette ki beklentileriniz arasında yer almaktadır. Fazla para harcamadan feng shui banyo renklerinden...
 5. Feng Shui İle Ev Dekorasyonu

  Feng Shui İle Ev Dekorasyonu

  Feng Shui Ev Dekorasyon Modelleri En Yeni Febng Shui Oturma Odaları Farklı Görünümlü Feng Shui Dekorasyon Örnekleri Evlerde zamanla kullanılmaya başlayan bir dekorasyon tarzı haline gelen feng shui bir Çin öğreti sanatıdır. İnsanı mutlu edecek dekorasyonları evlerinizde yaşatabilmenize yardımcı olan bu dekorasyon amacı mekan insan uyumunu gerçekleştirecek şekilde gerçekleştirilmektedir....

Sayfayı Paylaş