Etiketler:
 1. Onurlu_Deniz

  Onurlu_Deniz Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  3 Aralık 2008
  Mesajlar:
  528
  Beğenilen Mesajlar:
  6
  Ödül Puanları:
  0

  Feng shui yatak odası

  Konu, 'Feng Shui' kısmında Onurlu_Deniz tarafından paylaşıldı.

  feng shui yatak odası feng shui yatak odası renkleri Feng shui yatak odası
  Mükemmel Feng shui yatak odası yaratmak için basit, pratik,çeşitli feng shui araçları kullanabilirsiniz.Aşağıda birkaç ipucu bulacaksınız.
  1-Yatak odanızdanTV, computer veya egzersiz araçlarını bulundurmayınız, Yatak odanızda bu tür elektronik araçların bulunması iyi feng shui enerjisinin bozulmasına sebep olur.

  2-Yatak odasındaki havanın devamlı taze ve oksijen dolu olması için pencerelerinizi açın veya çok iyi kalite bir hava temizleme cihazı kullanın. Ayrıca yatak odasında canlı bitki bulundurmayın.Odanız çok büyük veya yataktan çok uzak olduğu zaman kullanabilirsiniz.
  3.Yatak odanızda birkaç seviyeli aydınlatma olmalıdır veya dimerli aydınlatma kullanılmalı. Mumlar Feng Shui de iyi bir aydınlatma aracıdır. Ancak non-toxin(zehirleyici)maddeler içermemelidir.
  4-Yatak odanızda iyi bir Feng Shui dengesi sağlamak için sakinleştirici renkler kullanın.Uyku için gerekli iyi bir enerji akısını sağlar.
  5-Güzel resimler Feng Shui de önemli rol oynar. Hayatınızda görmek istediğiniz ve sizi mutlu edecek resim ve manzaraları duvarlarınıza asın. Yalnızlığı vurgulayan ve mutsuzluğu simgeleyecek resimler asmayın.
  6-Yatağınız için şu kuralları uygulayın:

  a)Yatağınızın konumu odaya her gireni görebilmeli, b)her iki yanında da komodin bulunmalı,
  c)yatağın ayakucu doğrudan kapıya bakmamalı.
  d)yatak aynaya bakmamalıdır.

  Yatağın iyi ve düzenli görüntüsü çok önemlidir. Kullanılan yatak çarşaflarının iyi kalite ve doğal liflerden olması, yatak başı ve yatak uyumlu bir feng shui enerjisi yaratmak için önemlidir.

  7-Yatak odanızın kapısı gece kapatılmalı ve oda içinde bulunan tuvalet ve banyonun kapısı devamlı kapalı tutulmalıdır. Burada oluşan enerji hem sağlık hem de sağlıklı bir ilişki için gereklidir.


   
Feng shui yatak odası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Feng Shui Ve Aynalar

  Feng Shui Ve Aynalar

  feng shui ayna pa kua haritası pa kua aynası Boy aynaları görüntünüzü kesmeyecek şekilde olmalıdır. En ideali aynanın yerden başlayıp boy ölçüsünde olmasıdır. Duvarlarda kullandığınız aynalar, WC/Banyo, yatak, merdiven, mutfak ocağı ve fırını, en önemlisi giriş kapınızın karşısında olmamalıdır. Yatak odalarında mümkün olduğunca ayna kullanmamaya dikkat edilmelidir. Özellikle yatağı...
 2. iŞYERLERi iÇiN Feng Shui!

  iŞYERLERi iÇiN Feng Shui!

  feng shui ofis dekorasyon feng shui işyeri işyerinde işyeri dekorasyon ofis dekorasyonu FENG SHUİ İŞYERİ UYGULAMASI Hangi durumlarda işyeriniz için Feng Shui Kulllanabilirsiniz? İşyerinizde aşağıdaki durumlardan memnun değilseniz işyerinize Feng Shui Analizi yaptırabilirsiniz. İşyerinizin kazancı İşyerinizdeki verimlilik İşyerinizden çalışanların uyumu Yöneticilerinizin verimliliği...
 3. Feng Shui Nedir?

  Feng Shui Nedir?

  Sözlük anlamı "rüzgar" ve "su" olan Feng Shui, doğada var olan evrensel yaşam enerjisini, yaşadığımız mekanlarda harekete geçirmenin yöntemlerini gösteren eski bir Çin öğretisidir. Yaşam yolculuğunda bize sunulan seçeneklerden biri olan bu öğreti, evrenin güçleriyle denge içinde yaşamanın ve bunu mekanlarımıza taşımanın yollarını gösteren bir klavuzdur. Feng Shui Ne...
 4. Feng shui felsefesine uygun yatak odası uygulamaları

  Feng shui felsefesine uygun yatak odası uygulamaları

  Feng shui felsefesine uygun yatak odası uygulamaları Yumuşak(soft)aydınlatma,dinlendirici renkler ve simetrik yerleşim dikkati çekiyor. Yatak başı, pencereye değil, duvara dayanmış. Böylece enerjinin pencereden çıkması engellenmiş. Yatarken huzurlu bir uykuya dalmak ve sabah gözlerimizi güzelliklere açmamız için duvarlarda güzel resimlerin bulundurması önerilir. Sabah...
 5. Feng Shui ye göre yatak odası dekorasyonu

  Feng Shui ye göre yatak odası dekorasyonu

  Feng shui dekorasyon Feng shui yatak odası dekorasyonu Hayatımızın bir çok alanını düzenleyen bir felsefe feng shui. Feng Shui'nin tanımı linkinde daha önceden bu kelimenin anlamının açıklamasını yapmıştık. Bu yazımın konusu ise rahat e huzurlu bir uyku için Feng shui felsefesine göre yatak odası dekorasyonu nasıl olmalı? İşte 25 altın kural; 1. Evinizde uyuduğunuz yerin şartlarını...

Sayfayı Paylaş