1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  Feraye Tanyolaç Çilingiroğlu Kimdir Hayatı Hakkında Bilgiler

  Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Bu konu; Feraye Tanyolaç Çilingiroğlu Kimdir Hayatı Hakkında Bilgiler vermektedir.


  Sevgili melekler, Hüly aAvşar'ın eski eşi Kaya Çilingiroğlu'nun yeni eşi ve oğlu Kaya'nın annesi Feraye (Tanyolaç) Çilingiroğlu hakkında bilgiler sunuyoruız sizlere...

  [​IMG]  doğum yeri Üsküdar, baba adı Mehmet Yiğit, anne adı Canan. Bakırköy nüfus dairesindeki bilgilere göre doğum tarihi 17 Kasım 1969, yani akrep burcu. Gizemli, çekici ve istediğini elde edenlerden! Küçüklüğünde bile koyu kahve gözleriyle kumral, gizemli, girdiği her ortamda dikkat çeken, beğeni toplayan bir kız çocuğu Feraye. 1987’de liseyi bitirdiğinde güzel sanatlar öğrenimi görmek ister. Adres bellidir: Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-Televizyon Bölümü. Ancak öğrenci kontenjanı iki elin parmak sayısını geçmeyen bu bölüm, üniversite sınavındaki başarının yanısıra özel yetenek de gerektirir.


  OKULUN EN GÜZEL KIZI
  Tuttuğunu koparır Rana Feraye ve bu bölümde okumaya hak kazanır. Bir okul arkadaşının öğrencilik günlerine ilişkin anılarında, onunla ilgili görüntüler hâlâ taptaze. “Ondan üç yaş küçüğüm ve lisede iki yıl hazırlık okuduğum için üniversiteye geç başladım. Ben birinci sınıftayken o son sınıftaydı. Çok güzeldi. Okulun en havalı, en güzel kızıydı o. Herkes tanırdı.” Üstelik okula pek uğramamasına rağmen! Bu bilgiyi veren okuldaki öğretmenlerinden biri. Yine de “başarılı ve çok çalışkan” olduğunu vurguluyor adını açıklamak istemeyen üniversite hocası. Ailesinin maddi durumu iyi olmasına karşılık bir yandan okula devam eder Feraye, bir yandan da Neşe Erberk’in sahibi olduğu Erberk Ajans’ta manken-modeldir. Boyu 1.76, beden ölçüsü 36 - 38. Düzgün fiziği, güzel ve dikkat çeken yüzü sayesinde kısa sürede defilelerin ve firma kataloglarının aranan isimlerinden olur. Feraye Tanyolaç’ın o yıllara ait modellik fotoğrafları Erberk Ajans’ın Etiler’deki merkez ofisinin girişindeki büyük panoda hâlâ duruyor.


  İLK AŞKI ZİYA KÜRKÜT
  Bilinen ilk duygusal ilişkisi tiyatro sanatçısı Ziya Kürküt ile. Mankenlik yaptığı 90’lı yılların başında tanışan çiftin arkadaşlığı kısa sürede aşka dönüşür. Kürküt’ün Yeni Aktüel’e söyledikleri Tanyolaç ile ilgili anılarının epey soluk olduğunu gösteriyor. Yine de bir resmin altını dolduracak birkaç kelimeden ibaret değil anlattıkları. “Bilgili, kültürlü, çok donanımlıydı. Ayrıca asil, iyi bir aileden geldiği belliydi. Gerçek bir İstanbul hanımefendisiydi. Sakin bir yapıya sahipti. Gerçek mesleği yapımcı-yönetmen olmasına rağmen, her öğrenci gibi o da çalışır, mankenlik yapardı.” Kürküt, Tanyolaç’ın son dönemde yaşadıkları hakkında konuşurken de Feraye’ye sahip çıkarak “Eleştirilerin hiç ama hiçbirini hak etmiyor. O, çok saygı duyulacak bir insan” diyor.


  BAYKAM: “SANATA AÇIKTI!”
  Yıl 1992, fakültenin son yılı... Bitirme tezi ünlü bir kişinin hayatını anlatan kısa bir belgeseldir. Tanyolaç daha önce tanıştığı, çalışmalarına modellik yaptığı, hatta duygusal bir beraberlik yaşadığı da söylenen ressam Bedri Baykam’ı seçer. Senaryosunu yazıp yönettiği ‘Bu Daha Önce Yapıldı’ adlı 10 dakikalık kısa belgesel hem başarıyla fakülteden mezun olmasını sağlar, hem de çok beğenildiği için 5. Ankara Film Festivali’nde yarışmaya lâyık görülür. Yoğun mankenlik ve tez çalışmalarının yanısıra Bedri Baykam’a fotoğraf çekimlerinde modellik yapmayı da sürdürür. Sürekli Baykam’ın yanındadır; hatta Baykam’ın 2 Mayıs 1992’de Atatürk Kültür Merkezi’nde açtığı cinsellik temalı 58. kişisel sergisi ‘Peep Show’un ‘happening’inde bile. Hayli ses getiren sergi, sanat ve sosyeteden büyük ilgi görür. Happening’deki defile modacı Zeynep Tunuslu tarafından hazırlanmıştır ve mankenler ilginç kıyafetler sunar. Rana Feraye Tanyolaç her zamanki gibi bu defilenin de en gözde mankenidir. Ama aradan geçen 13-14 yılda hiç görüşmediklerini söylüyor Bedri Baykam. “Nasıl tanıştığımızı hatırlamıyorum. Ama Feraye yaptığı çalışmada son derece başarılı, yaratıcı olmaya çalışan, tuttuğunu koparan, hedefine ulaşmak için çok çalışan, dikkat gösteren biriydi. Sanata ve yaratıcılığa çok açıktı.” Baykam’a göre Tanyolaç’ın yeni aşkıysa çok büyütülüyor. “Çilingiroğlu herhangi biriyle beraber olabilir. Üstelik bu Hülya Avşar için de sürpriz olmamalı. Kendisi erkeklerin poligam olduğunu zaten kabul ediyordu. Hülya Avşar’ın evli bir erkeğin başka biriyle çıkması konusunda yorum yapacağını da zannetmiyorum. Kendisi de bir zamanlar Tanju Çolak ile beraberdi ve Çolak da evliydi. Herkesin başına gelebilir, büyütmemek lazım.”


  AKLI HEP KAMERA ÖNÜNDEYDİ
  Yıl 1996... Tanyolaç eğitimini aldığı mesleği yapmak üzere ATV’de çalışmaya başlar. Görevi tiyatrocu Levent Ünsal’ın sunduğu ‘Çürük Elma’ adlı yarışma programının yapımcılığıdır. Ünsal dokuz yıl sonra Tanyolaç’ı işine bağlı, entelektüel, gülümsemeyi seven, kendiyle barışık, çevresine pozitif elektrik veren biri olarak anımsıyor. “Hepimiz için çok karışık bir dönemdi. Kısa bir süre çalıştık. Ünlü olmak için çok fazla imkânı vardı, ama bunu hiçbir zaman kullanmadı. Uzun zaman da buna ihtiyacı olmayacaktır.” Aynı programda çalışan yakın bir çalışma arkadaşıysa daha farklı bir noktaya dikkat çekiyor. “Her zaman kamera arkasında çalıştıysa da aklında hep kamera önünde olmak vardı.”Program yaz aylarında yayınlandığı için beklenen performansı gösteremeyince Tanyolaç kurumun muhasebe müdürüyle tartışıp bir ay sonra kanaldan ayrılır.Yapımcılıkta kararlıdır ve bu kez Med Yapım’a girer. Hatta bir dönem patronu Fatih Aksoy ile de duygusal bir beraberlik yaşadığı söylenir. Bu dönemde imza attığı televizyon programlarının da başka bir anlamı var; Hülya Avşar Show, Film Gibi, Dadı, Teke Tek. Çünkü Tanyolaç, Kaya Çilingiroğlu’dan önce Hülya Avşar ile tanışır kamera arkasında. Çilingiroğlu ile tanışmasıysa onun Film Gibi’deki sunuculuk görevini Sinan Çetin’den devraldığı 2001 yılına rastlar. Hülya Avşar Show ise en az Film Gibi kadar renklidir. Kaya Çilingiroğlu’nun eşini aldattığı Q Kızı Reyhan da Avşar tarafından bu programa davet edilmiştir.


  AVŞAR’LA “ÇEKİRDEK AİLE” ÇEKECEKTİ!
  Med Yapım Rana Feraye hakkında ser verip sır vermese de, burada çalıştığı dönemde “sessiz ve kendi halinde” bir insan olarak hatırlanıyor. “Aylarca yan yana masalarda çalıştık. Çok şık ve elitti. Ama ‘Günaydın, merhaba’ dışında bir diyalogumuz olmadı” diyor bir işyeri tanıdığı. Uzun süre beraber çalıştığı bir diğer arkadaşıysa çok güzel bir kadın olmadığı halde karşı cinsten hep ilgi gördüğünü savunuyor. “İyi bir kızdır. Muhabbeti iyidir, zevkle dinlenir. Dışarıdan çok havalı gözükse de tanıyınca öyle olmadığı hemen anlaşılır. Yıllarca Hülya Avşar ve Kaya Çilingiroğlu’nun programında çalıştı. Hatta Avşar’ın oynayacağı ‘Çekirdek Aile’ dizisini de o yapacaktı, ama Hülya Avşar son anda başka bir yapım şirketiyle anlaştı. Galiba durumu çakozladı.”


  FERRARİ FERAYE!
  Yaşadığı semt olan Küçük Bebek’teyse bir efsane Rana Feraye Tanyolaç; efsanenin buradaki adı ‘Ferrari Feraye!’ Mahallelinin ortak kanısı her daim şık ve alımlı olduğu yönünde. Ama hakkında bilgi sahibi olan az. Esnafa göre bunun nedeni çok açık. “Selam sabah vermez, hal hatır sormaz. Alışverişini yapar gider.”Beraber çalıştığı ünlülerse daha olumlu sözcüklerle anıyor Tanyolaç’ı. Dadı dizisinde çalıştığı usta tiyatrocu Haldun Dormen “Çok nazik, hanımefendi bir kadındı” diyor. Aynı diziden Kenan Işık ise medyada çıkan haber ve fotoğraflardan sonra bile Tanyolaç’ı hatırlayamadığını, Med Yapım’daki arkadaşlarına sorduğunda hayâl meyâl, ‘işinde gücünde biri’ olarak anımsadığını söylüyor. Sayısız televizyon programına imza atsa da ‘belki de annesinin hastalığı yüzünden’ 2004 yılının mart ayı sonunda Med Yapım’daki görevinden ayrılır Tanyolaç. Başka bir kurumda da çalışmaz. Zorlu, uzun ve üzücü geçen hastane günlerinden sonra 22 Şubat 2005 günü annesini kaybeder.2005 yılı Feraye Tanyolaç için kötü geçer ama, Hülya Avşar için de pek iyi geçtiği söylenemez..

  Defalarca sarsılan ama devrilmeyen sekiz yıllık Hülya Avşar – Kaya Çilingiroğlu evliliği tek celsede bitti. Oysa Avşar Türkiye’nin en ünlü ve en güzel kadını unvanını yıllardır kimseye kaptırmamıştı. Üstelik birçok erkeğin beraber olmak istediği, zeki ve başarılı bir kadındı. Çilingiroğlu ise bu özelliklerine karşın Avşar’ın yerine pek kimsenin tanımadığı Feraye Tanyolaç’ı tercih etti.

  Özsel Tortop
   
Feraye Tanyolaç Çilingiroğlu Kimdir Hayatı Hakkında Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. kaya çilingiroğlu,feraye tanyolaç,hülya avşar ve saadettin saran bir arada

  kaya çilingiroğlu,feraye tanyolaç,hülya avşar ve saadettin saran bir arada

  sadettin saran doğum tarihi kaya çilingiroğlu doğum tarihi zehra çilingiroğlu sadettin saran kaç yaşında zehra cilingiroglu kac yasinda Kaya Çilingiroğlu-Feraye Tanyolaç çifti, teknelerinde Hülya Avşar ile Sadettin Saran’ı ağırladı. Kaya Çilingiroğlu-Feraye Tanyolaç çifti, geçtiğimiz pazar günü teknelerinde Hülya Avşar ile sevgilisi Sadettin Saran'ı ağırladı. Yanlarına çocuklarını da alan...
 2. Feraye Tanyolaç ikinci bebeğe hamile

  Feraye Tanyolaç ikinci bebeğe hamile

  feraye tanyolaç biyografisi feraye tanyolaç hamile biyografi resimleri Hülya Avşar'ın SABAH'a yaptığı "Sadettin Saran'la evli gibiyiz" açıklamasının ardından, Feraye Tanyolaç-Kaya Çilingiroğlu'ndan yeni bir bebek haberi geldi.. Feraye Tanyolaç'ın, Kaya Çilingiroğlu'ndan iki aylık hamile olduğu öğrenildi. Henüz evlenmeyen çift, 2 yaşındaki oğulları Hüseyin Kaya'nın ardından...
 3. Kuşeyri Kimdir Hayatı Hakkında Bilgiler

  Kuşeyri Kimdir Hayatı Hakkında Bilgiler

  Kuşeyri Kimdir Kuşeyri Kısaca Hayatı Sevgili melekler, az önce paylaştığımız Kutb-İ Zaman (Seyyidcelal Buhari) hayatıyla ilgili bilgilerin ardından bu sayfamızda da Kuşeyri Kısaca Hayatı hakkında bilgiler sunuyoruz sizlere.. Kuşeyrinin gerçek adı Abdülkerîm bin Hevâzin bin Abdülmelik bin Talhâ bin Muhammed Nişâbûrî'dir. Kuşeyri eğitiminden sonra tefsir, hadis ve tasavvufi...
 4. Feraye Çilingiroğlu Sunucu Oluyor!

  Feraye Çilingiroğlu Sunucu Oluyor!

  Bu konu, Feraye Çilingiroğlu Sunucu Oluyor haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Kaya Çilingiroğlu'nun eşi Feraye Hanım sunucu olarak bir kanalda program yapacakmış. Show tvde yayına başlayacak olan program yeni annelere ve anne adaylarına hitap edecekmiş. İşte detaylar... Show TV’de anne ve anne adaylarına hitap edecek olan program “İlk Nefes” yakında başlıyor....
 5. Kaya Çilingiroğlu Feraye Tanyolaç Çifti Boşandı!

  Kaya Çilingiroğlu Feraye Tanyolaç Çifti Boşandı!

  feraye tanyolaç, kaya çilingiroğlu, kaya çilingiroğlu boşandı Sevgili melekler, Hülya Avşar'ın eski eşi Kaya Çilingiroğlu Feraye Tanyolaç'tan da ayrıldı. Şok haberi ikili bir basın açıklamasıyla duyurdu. 5 yıllık evliliklerini noktalama kararı alan çiftin yayınladığı basın açıklaması şöyle.... "Değerli basın mensupları, Ortak aldığımız karar doğrultusunda evliliğimizi sonlandırmaya...

Sayfayı Paylaş