Fetih 1453 Filminin konusu Kısaca özeti

  • Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
Fetih 1453 Filminin konusu Kısaca özeti
Fetih 1453 Filminin konu özet
Fetih 1453 Filminin konusu Kısaca özetiFatih Sultan Mehmet'in fetihlerini konu alan Fetih 1453 filminin konusunu merak edenler için bu sayfamızda Fetih 1453 filminin kısaca özetini paylaşıyoruz Melek'lerim.Fetih 1453 filminin konusu bariz belli olsa da bilmeyenler için aktarmakta fayda var.
Filmin adından da anlaşıldığı gibi Fetih 1453 filmi 1453 senesinde istanbul’da meydana gelen olayları konu almaktadır. Film 1451 yılında ikinci defa tahta geçen Osmanlı padişahı Sultan Mehmet Han'in Konstantinopolis'i fetih planlarını yaptığı andan itibaren başlıyor. Bu zamandan 1453'te İstanbul'un fethine kadar olan süreci kapsayan film aynı zamanda Fatih Sultan Mehmet'in çocukken aldığı eğitimleri de işliyor.

Filmin hikayesi Fatih Sultan Mehmet ve İstanbul surlarına Osmanlı bayrağını ilk diken Türk sipahi Ulubatlı Hasan'ın çevresinde gerçekleşiyor.

İstanbulun fethini çok başarılı bir şekilde anlatan film türk sinema tarihindeki en büyük bütçe ile yapılmış bir film. Film efektleri ve sahne görüntüleri ile insanı heyecanlandırıyor. Filmin fragmanı yayınlandıktan sonra çok büyük bir kitle tarafından büyük ilgiyle karşılandı.Fetih 1453, yönetmenliğini ve yapımcılığını Faruk Aksoy'un yaptığı, başrollerinde Devrim Evin, İbrahim Çelikkol ve Dilek Serbest'in yer aldığı İstanbul'un fethi'ni konu alan Türk filmi. 17 milyon ABD doları olarak duyurulan bütçesiyle en pahalı Türk filmi olma özelliğini taşımaktadır.
 
Üst