fikir istiyorum ... lütfen

ailenin zoru ile kapanman başta hata zaten şayet kapanıyorsun o türbanı sen Allah rızası için dinimiz için başında taşımalısın kendini ilerletebilmen için de engel olarak görme günaha da girme derim ben çünkü şu anda bariz şeytan snei yokluyor o yüzden günaha girmemeni öneririm ben sana

Seytana uyup acilma derim.17 yasina kadr kapaliymissin neden bundan sonra kapanmak istersinki.Yabanci dil ve insanlarla daha iyi sohbet edmek icinse inanki hic degmez.Sen musluman biriysen bugune kdr turbanliysan bole kalsin derim..Bence senin arkadas ortamin acilmani istiyordur.insanlar turbani oyuncak haline getiryor.Cani isteyen kapaniyo cani isteyen aciliyo_O turbani takan bidaha cikarmamasi lazim aslinda.Ben sacim acik ama kapanmak istiyorum ve kapanirsam bida acilmam heralde.Kapaniyosan sonuna kdr kapan.Aciliyosan bidahada kapanma ozmn bu oyuncak degil.Bazilari sirf kapalilik kendine yakisio diye kapaniyo_Oyle kapanan kisilerde belli zaten ..Giyim tarzlarindan .yani acilacaksan tamamen acill ,.zirt pirt acilip kapanan insanlar inan hic hos bi izlenim birakmiyor.Bu senin tercihin islamda zorlama yok ama iyi dusun oyle karar ver bu dunya gecici onemli olan ahiretimiz..

bence başörtüsünün dindarlıkla alakası yok nekadar başını örtsende iylik din inancı insanın içnde olacak olan bişey,ki sen başını örtmek istemiyorsan bence bunu uygun bir dille aile anlatmalısın,benim ailem açık baş örtüsü takmıyo kimse ama 5 vakit namazlarınıda kılıyolar oruçlarınıda tutuyolar,aynı şekilde bende ben bikinimi giyip denizede gidiyorum namazımıda kılıyorum..aman şaytana uyma başını ört diye bişey yok insan başı kapalıyken de günaha girer düşüncleriyle bile kimse sana başını zorla örttüremez asıl günah olan budur..

merwecim bence yanlis dusunuyorsun.Bes vakitt namaz kilan insan gidip denizde bikini giymez sen Allahin varligina inanarak basini kapatip namaz kiliyosundur nicin? Allahin huzurunda oyle durmak biz muslumanlara farz..Sen bikini giyiyorsun ki bu senin tercihin burda gunah yokmu sencee denize girdigin yerde erkek yokmu onlar sana bakmiyolarmi saniyorsun.Sen Allahimi kandiriyorsun.Adam giderr icki icer icer sonra oruc tutaar cuma namazina gider tovbe eder diger gun yine ayni seninkide o mesele .. Haa tabiki basi kapalilarda gunah isliyolardir ama senin dediginde pek mantikli degil acikcasi sen ve ailen bir yerden yaparken oteki tarafdan yikiyorsun.Senin gibi dusunenler benimde etrafimdada cok ama ben hic katilmiyorum buna Evet inanc insanin icinde olcak ama istedigini yap ye, ic, giyin ,gez sonra insanin icinde inanc olcak diyorsun bence boyle bisey yok .Zorla basini kimse ort diyemez ama arkadasimiz secimin yillar once yapmis simdi acilmak istiyor demem o bir insan kapaniyorsa hep kapali kalcak istedimiz zaman acilip kapanmak hic hos durum degil.ornegin ; Ben goruyorum heryerini kapatiyolar ortulu geziyolar sonra bi bakiyoruz kiz acilmiss sacilmis geziyo bu hos biseymi Allah askina bende bas acigim ama sadece basim acik ama heryerimi acmiyorum..Allah nasip eder kapanirsam katiyen acilmam .basin kapatacaksan bidaha acilmayacak insan benim dusuncem bu ..Yorumumu okuyup kizarsan kusura bakmasin inslh,,ne diyeyim Allahim bizi gunahlardan korusun.Insallah Rabime hayirli bi kul peygamberimize iyi bir ummet olmayi nasip eder .

bu benim inancım ve düşüncem,sonuçta islam dininde zorlama yoktur,biri ben denize girdiğimde art niyetle bakıyosa o benim günahım olmaz.ayrıca ben ibadetimi yaparken usulüne göre yapıyorum,sende yanlış anlama lütfen bunlar sadece benim düşüncem ve inancım kızmadım tabiki yorumuna ama ne bileyim başı örtük yada açık.sen ibadetini allahın dediği şekilde yapıyosan sorun yoktur bence

bence geleceğini ahiretini düşünüyorsan sakın açılma.yabancı dili kapalıyken de öğrenebilirsin.Unutma bu dünya gelip geçici.utanılacak bişey değil kapalı olmak gurur duymalısın o türbanınla.belki sayende kaç kişi daha kapanır...

Rabbim hakkinda hayirlisi neyse onu nasip etsin, dogrudan ailene ac konuyu de: böyle, böyle ben basimi acmak istiyorum. Evlendikten sonrada kapatirim, simdi okumak istiyorum yada calismak istiyorum diye bilirsin.
Allah yardimcin olsun canim

Canim herkesin dusuncesine bakis acisina saygim var ..ki herkes kendi mezarina gircek.herkes yaptiklarinla sorumludur. Tamam bakanlarda gunah isliyo. hos guzel cekici bir kadina hangi erkek bakmaz ? .bikini giyip gezdiginde senin hic gunahin yokmu sadece bakanlarmi gunah isliyo. ?Onlarin gunah islemesine sebep olan kim burda? Tabiki ibadetini uslune gore yapman sart.Bu arada hicc yanlis anlamadim yorumunu herkesin dusunceleri farkli .Sadece fikirlerimizi paylasiyoruz burada degilmi ?Yani kisacasi Coook gunahlarimiz varrrr .Allah afetsin

Geri