Fincanda KEK

handanca

Daimi Üye
Yönetici
Fincanda KEK
fincanda kek fincanda kek tarifi yapımı fincan tarifi fincan
resim026fs3.jpg

Bu kekten ikinci yapışım çok pratik ve lezzetli kekler oluyor.Fincanda pişiyor olması çok ilgimi çekti ,önce fincanlarıma birşey olur mu acaba diye korktum ama fincanlar sağlam merak etmeyin.Ben en alta yağlı kağıt koydum tencere çizilmesin diye fincanların ortasından gözüken yağlı kağıt yani.

Nemli ve çok yumuşak üstelik yağsız kekler elde diyorsunuz ben akşam kardeşim çay içmeye gelince krem şanti çırpıp kekten küçük pastacıklar yaptım çok beğenerek yedi sizlerede tavsiye ederim .Tarifi aşağıda:)

resim035zn0.jpg

1 yumurta
1 çaybardağı süt
1,5 çay bardağı şeker
2 çay bardağu un
2 yemek kaşığı kakao
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
kreması için hazır pasta kremasını sütle çırpıp kullandım.

şimdiiiiiiii
kek malzemeleriri çırprp fincanları yağlayıp paylaştırıyoruz.

isterseniz tencereye fincanların az aşağısına gelecek kadar su koyup ağzını kapatabilirsiniz.
sonra ocağın üstüne koyun kapağını açıp açıp bakmayın.
su kaynamasını anlayınca altını kısıp 20 dk. pişmesini bekleyiniz.
Altını kapatıp, 15 dk daha bekleyip ocaktan alabilrisiniz.

sonra fincanlardan çıkartıp ikiye ayırıp azcık ıslatıp arasına istediğiniz şekilde malzemeler katıp renklendirebilirsiniz. Üzümlü, cevizli vs.
ben krem şantili yaptım.

Malzeme bizden, renklendirmek sizden:26:

Son düzenleme:
Cevap: Fincanda KEK

çoook güzel ve pratik ellerine sağlık
sen tencereye su koyuptamı pişirdin birde resimdekinin arasındaki kremamı krem şantimi teşekkürler

Suda koysam altına yağlı kayıtta koyuyorum. kaynamdan çarpıp devrilmesinler diye. keklerin arasındaki krem şanti evet.

Çok hoş görnüyorlar.şimdi kalkıyorum denemek için.İnşallah güzel yaparım,sonucu yazacağım.Teşekkürler handancım..

Evettt..Denedim ve harika oldu kızlar.Gerçekten çok kolay ve lezzetli,defterimde yerini aldı bile..Teşekkürler handancım,ellerine yüreğine ,emeğine sağlık güzelim..:hungry:

çok hoş görünüyolar denemem lazım kesinlikle ...ellerine sağlık handancım ne marifetler vardır sende bilmediğimiz kimbilir sayfandan anladım canım

Gerçekten görüntü çok güzel görünüyor.
Ellerine sağlık handancım en kısa zamanda deniycem
ve paylaşım için çok teşekkürler canımm

Geri