Fırında Pişmiş Etli Patates Yemeği Yeme de Yanında Yat !

T

TİTAN

Forum Okuru
Fırında Pişmiş Etli Patates Yemeği Yeme de Yanında Yat !
Etli Fırında Patates Yemeği Nasıl Yapılır Etli Fırında Patates Yemeği Tarifi
Patates kızartması, patates püresi, kumpir, patates kavurması, tavuklu patates derken liste uzar gider melekler :) Ne kadar bereketli bir sebze şu patates öyle değil mi ? Bu muhteşem sebzenin başka bir yemeğinden bahsedeceğiz sizlere; etli fırında patates yemeği :) Tam da yeme de yanında yat kıvamında bir yemek olan fırında etli patates yemeği için buyrun malzemelerimiz.. :)

< Konu Resmi..>
Malzemeler:
5 veya 6 patates
300 gram kuzu but
1 yemek kaşığı salça
1-2 domates

2-3 adet sivri biber 1 yemek kaşığı sıvı yağ
2-3 diş sarmısak
Karabiber,Pulbiber,tuz
1,5 su bardağı sıcak su
Yapılışı:
Patatesleri soyup ince ince dilimleyelim.Etlerimizi kuşbaşı şeklinde doğrayalım.Fırın tepsimize patatesleri ve eti koyup üzerine salçayı ve baharatları tuzu ilave edip harmanlayalım1 yemek kaşığı sıvı yağımızıda üzerine gezdirelim.Sonra düzenleyelim.kabuklarını soyduğumuz sarmısakları tepsinin her köşesine yerleştirelim.En üste kabuklarını soyup dilimlediğimiz domatesleri ve uzunlamasına kestiğimiz biberleri koyup sıcak suyu ilave edelim.Tabi tuzu unutmayalım.Önceden ısttığımız fırına sürelim yaklaşık 50-55 dakikada pişiyor.
Afiyet Olsun...

Fırında Pişmiş Sütlü Hindi Tarifi Buyrun Melekler hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Pratik  çöp şiş  kebabı Pratik çöp şiş kebabı
Bugün ne pişirsem kaygısını her bayan yaşar.Türk mutfağımız geniş olsa da bazen ne pişirmekte kararsız olabiliyoruz.Bazen zamanın yetersizliği ,yorgunluk ve koşuşturmacalar dan ötürü pratik yemeklerden yapmayı tercih ederiz.Ben sizlere çok...
Yemek Tarifleri 0
Yılbaşına özel fırında tavuk tarifi Yılbaşına özel fırında tavuk tarifi
yılbaşı gecesine özel tavuk tarifi,yılbaşı için fırında tavuk tarifi,yılbaşı fırında tavuk tarifi,yılbaşı gecesi fırında tavuk nasıl pişirilir 46164 Fırında tavuk malzemeleri 1 bütün tavuk 2 limon 6~8 diş...
Yemek Tarifleri 2
fırında tavuğun sosu nasıl yapılır? fırında tavuğun sosu nasıl yapılır?
Kzlsr acıll br soru fırnda tavuk baget yapcam bana sosunn tarfnı bılen varsa hemen soyleyebılır mıı
Soru-Cevap 3
yılbaşı için fırında hindi tarifi varmı ? yılbaşı için fırında hindi tarifi varmı ?
Melekler merhaba.Ben Asuman.Yılbaşı için hindi aldım ama bir sürü hindi fırın tarifi var. Siz de bir tarif yazarsanız orta yolu bulup nasıl pişireceğime karar vereceğim :)
Soru-Cevap 1
Fırında Pişmiş Sütlü Hindi Tarifi Buyrun Melekler Fırında Pişmiş Sütlü Hindi Tarifi Buyrun Melekler
fırında hindi fırında hindi tarifleri Tavuktan başka en sağlıklı beyaz et hindi etidir melekler :) Üstelik görüntü itibariyle pembe olduğu için kırmızı et yiyormuş izlenimi de verir :) Daha önce paylaştığımız...
En Güzel Tarifler 0