'Fırsatlar iyi, enerji ve bankacılık cazip'

  • Konbuyu başlatan Bilge Gökçen
  • Başlangıç tarihi
Bilge Gökçen

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
'Fırsatlar iyi, enerji ve bankacılık cazip'
Para sihirbazı olarak bilinen, gelişmekte olan piyasalarda yaptığı yatırımlarla tanınan Templeton Gelişmekte Olan Piyasalar Fonu'nun Başkanı Mark Mobius, "Türkiye'de fırsatların gayet iyi olduğu gözleniyor. Özellikle faiz indiriminin desteğiyle özelleştirmelerde yeni adımlar atılabilir, enerji sektörü yatırımları cazip" dedi.

CNBC-e'nin sorularını yanıtlayan Mark Mobius, gelişmekte olan piyasaların giderek güvenilir liman niteliği kazandığına işaret ederken, "Türkiye'de yapısal reformların hızlandırılması gerekiyor" dedi. THY, Tüpraş, Arçelik ve Vakıfbank'a önemli yatırımlar yaptıklarını kaydeden Mark Mobius, "Bankacılık sektörü yatırım için cazip nitelikte" dedi.
Mobius, Türkiye'ye yönelik endişelerin azaldığına dikkat çekerken, "AKP Türkiye'nin İslami devlet olacağı yönündeki endişeleri yatıştırdı. Atılan adımlar, laik yaklaşımın dikkate alındığına işaret ediyor" dedi.

Mobius, dünya ekonomisinin performansına yönelik olarak da, "ABD ekonomisi durgunluğa girerse bu küresel piyasaların genelini de etkiler. ABD ekonomisi konusunda FED son derece iyimser gözüküyor, yeni verilere bakacağız" dedi.
 

Benzer İçerikler

Üst