Fistlady", ünlü modacılarımızdan tam not aldı

mislinay

Yeni Üye
Üye
Fistlady", ünlü modacılarımızdan tam not aldı
3723.jpg

Cumhuriyet'in 85. yılı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Çankaya Köşkü'nde verdiği resepsiyona siyaset, sanat, medya, spor ve iş dünyasından çok sayıda ünlü isim katıldı.

Cumhurbaşkanının smokin giydiği gecede, gözler Hayrünnisa Gül'ün üzerindeydi. Resepsiyonda lacivert döpiyesi tercih eden Gül, kıyafetiyle modacıların beğenisini topladı. Hayrünnisa Gül'ü şık bulan modacılar, birtakım tavsiyelerde bulunmayı da ihmal etmedi. Normal hayatta sade ve özenli giyinmeye önem gösteren, abartılı kıyafetlerden kaçınan Gül, çoğu zaman kıyafetlerini kendisi çiziyor, sonra da bir terziye diktiriyor. Gül'ün Cumhuriyet resepsiyonundaki kıyafetinin tasarımı kendisine mi ait bilinmiyor; ancak Hayrünnisa Hanım'ın ayrıntılara çok dikkat ettiği anlaşılıyor. Değişik renkteki kıyafetleri bilinçli bir şekilde kullanan Gül'ün en çok sevdiği renk mavi. Geçen akşamki resepsiyonda da mavi renk kıyafeti tercih etti. Hayrünnisa Gül'ün takılara özel bir önem verdiği de biliniyor. Broşlarını, yüzüğünü ya da kolyesini kıyafetine göre seçiyor. Ayakkabılarına büyük özen gösteriyor.
Faruk Saraç: 'Hayrünnisa Hanım gayet şıktı'
"Ben erkek tasarımcı olduğum için bayan kıyafetleri için yorum yapmam ne derece doğru olur, bilmiyorum; ama Hayrünnisa Hanım gayet şıktı. Uyumlu bir kıyafet tercih etmişti. Kıyafetteki renk tercihini de doğru buluyorum, resepsiyona ton olarak uyumluydu. Ama asıl Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ile çok uyumluydu."
Barbaros Şansal: "Günlük hayatında daha güzel giyiniyor"
Hayrünnisa Hanım'ın kıyafetini çok erkeksi buldum. Hâlbuki İslam'da kadın çok farklı bir noktada. Aslında güzel ve asude bir kadın. Hayrünisa Hanım kendisi gibi olsa çok daha güzel olur. Bazılarının yanlış yönlendirdiğini düşünüyorum. Kıyafetlerinde kayık yakayı çokça kullanmamalı, çünkü omuzlarını dar gösteriyor.
Reyhan Yazıcı: 'Moda renkler kullanılmış'
Bu yılın moda renkleri gece mavisi ve lacivert çok iyi bir seçim olmuş. Zaten bu tür resepsiyonlarda çok abartılı abiye kıyafetlerden ziyade Hayrünnisa Hanım'ın kıyafetinde olduğu gibi sadelik ön plandadır. Bir kere ceketi son derece şık. Ama içerisine giydiği bluzu bu şıklığı taşıyamamış. Eteğinin boyu daha özenli ayarlanabilirdi.
Neslihan Yargıcı: 'Bu yıl şık bulduğumu söyleyebilirim'
"Şık bulduğumu söyleyebilirim. Geçen yılki kıyafetini doğrusunu beğenmemiştim. Çünkü iki renk kullanmıştı. Tek renk Hayrünnisa Hanım'a yakışmış. Daha derli toplu. Belki boynundaki kolyeye bir itirazım olabilir; ama ben ayrıntılarla çok ilgilenmiyorum."

alıntı

Geri