Fit bir Gelin Olmanız İçin Diyet Listesi

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Fit bir Gelin Olmanız İçin Diyet Listesi
diyet listesi
gelinler için diyet
evlilik öncesi diyet

Özel günlerin en çok yapıldığı yaz mevsimini artık iyice yaşamaya başladığımız şu günler de yakın bir zaman da evlenecek olan gelin adaylarına özel diyet listesi ile karşınızdayız. Muhteşem gelinliğinizin içinde fit bir vücutla görünmeyi elbette ki her gelin adayı ister hatta bunun hayilini kurar. Bir ay öncesinden yapacağınız diyetle bu isteğiniz hayalden gerçeğe dönüşecek. Evlilikten bir ay önce başlayacağınız ve düğün gününe formda bir vücutla girebileceğiniz diyet listesi sizlerle;

diyet-361.jpg

Sabah
► 2 dilim az yağlı beyaz peynir, 2 dilim tam buğday veya çavdarlı ekmek, domates, salatalık, maydanoz, renkli biberler
► 4-5 yemek kaşığı müsli veya yulaf ezmesi, 1 bardak az yağlı süt,
► 1 kutu probiyotik yoğurt, 2 ince dilim ananas, tarçın
► 1 yumurta, 2 dilim tam buğday veya çavdarlı ekmek, 5 zeytin veya 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, domates, salatalık(haftada 1 kez)

Ara
1 kivi veya 8 çilek veya 12 kiraz, 3 tam ceviz+ 1 fincan yeşil çay

Öğlen
2 gün; 200 gr balık, 2 gün; 150 gr tavuk, 1 gün; 100 gr et, 1 gün; 150 gr hindi + 1-2 dilim çavdarlı veya tam buğday ekmek, bol yeşillikli salata (1 tatlı kaşığı zeytinyağı)
Haftada 1 kez; 1 su bardağı kepekli makarna veya 5 yemek kaşığı bulgur pilavı yenilebilir, makarna sosu olarak fesleğen, domates, biber ilavesi besin değerini arttıracaktır.

Ara
► 1 adet yağsız çift kaşarlı tost, domates, salatalık
► 1/2 simit ve 2 adet light karper
► 1 paket şekersiz diyet bisküvi ve 1 fincan az yağlı süt

Akşam
► 6 yemek kaşığı az yağlı sebze/kurubaklagil yemeği, 1 kase light yoğurt, bol yeşil salata
► 1 porsiyon ızgara et/tavuk/balık, bol yeşil salata (roka, göbek, maydanoz, taze nane, taze soğan, renkli biber…) veya 4-5 yemek kaşığı zeytinyağlı sebze

valla ben öyle asiktimki 5 kilo birden verdim, istahim kesildi hic yiyesim geelmiyordu... yersemde sirf annem kizmasin diye... aklim bir karis havadaydi... esimle tanistigimda 53 kiloydum evlenirken 47 kilo olmustum aaaaaah aaah.. simd o kilomla aramda 30 kilo fark var.. ve tek degil cift oldum hahaha

Geri