Etiketler:
 1. MeLOo

  MeLOo Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  30 Mart 2011
  Mesajlar:
  592
  Beğenilen Mesajlar:
  391
  Ödül Puanları:
  63

  Fiziksel çekim mi, aşk mı?

  Konu, 'Kadınlar ve Erkekler' kısmında MeLOo tarafından paylaşıldı.

  Fiziksel çekim çok önemli olsa da bir zaman sonra eğer gerçek bir aşk yaşamıyorsanız ilişki yürümüyor. Testimizi çözüp aşkta ne denli güçlü olduğunuzu keşfedin. Eğer seviyeniz yeterli değilse söz konusu gücü nasıl artırabileceğinizin anahtarı da yine testimizin sonunda. Fiziksel çekim kimi zaman yaşadığımız ilişkinin devam edebilmesi için ne yazık ki yeterli olmuyor. Ama uzun soluklu beraberlikler için fiziksel çekimi bir yana bırakıp aşkta ne kadar uyumlu olup olmadığımızı keşfetmemizin tam sırasıdır.

  Bu nedenle sizin için hazırladığımız testi uygulayarak aşkta ne denli güçlü olduğunuzu keşfetmeniz mümkün. Eğer seviyeniz yeterli değilse söz konusu gücü nasıl artırabileceğinizin anahtarı da yine testimizin sonunda...

  1) Sevgilinizle en çok hangi eğilimlisiniz?

  a. Hiç kavga etmem çünkü hiçbir zaman yaşadığım anı mahvetmek istemem.

  b. Küçük rahatsız edici hareketler yaptığında... Mesela sifonu çekmemesi ya da eve geç gelmesi gibi.

  c. Popstar Yarışması’nı kim kazanacak gibi önemsiz konularda...

  d. Çevre sorunları ve politika hakkında... Bu tarz konularda tartışıp fikir alışverişinde bulunmaktan çok zevk alıyorum.

  2) Birlikte yemeğe çıktığınızda ikinizden başka kimin hakkında konuşuyorsunuz?

  a. Ailem ya da kız arkadaşlarım hakkında... Sevgilimi onların komik hikâyeleriyle güldürürüm.

  b. Eski sevgililerimiz hakkında. Böylece ona gerçekte nasıl bir âşık olduğumu gösterme fırsatına sahip oluyorum.

  c. İşimi çok sevdiğim ve ofisteki arkadaşlarımla iyi anlaştığım için genellikle onlar hakkında konuşuruz.

  d. Değişir... Herkes olabilir! Sokakta gördüğüm biri, patronum, arkadaşımın sevgilisi gibi...

  3) Eski sevgililerinizle görüşüyor musunuz?

  a. İçlerinden bazılarına sosyal hayatım dâhilinde sürekli rastladığım için görüşmeye de devam ediyorum.

  b. Facebook’ta ara sıra mesajlaşmak dışında çoğuyla bağım koptu.

  c. Bir tanesi dışında hiçbiriyle görüşmüyorum.

  d. Onlarla nadiren haberleşirim.

  4) Ona çok özel bir hediye alacaksınız ve fiyatı sizin için kesinlikle bir sorun değil. Ne almayı tercih ederseniz?

  a. Hediye seçme konusunda çok başarısızım, bu yüzden bizzat kendisine danışmayı tercih ederim.

  b. Çok iyi bir zevkim olduğunu düşünüyorum, bu yüzden ona tasarım bir atkı ya da kravat alırım.

  c. Risksiz bir hediye alırım. Hediye çeki vermek de çok cazip... Böylelikle istediğini satın alabilir.

  d. Onun ne istediğini çok iyi biliyorum hatta bunun için uzun zamandır hazırlık yapıyorum.

  5) Kıyafetinizi çok beğendiğini söylüyor. Ona nasıl bir cevap verirsiniz?

  a. Komplimanlardan utandığım için aslında eski bir elbise olduğunu ve indirimden aldığımı söylerim.

  b. Çok severek giydiğimi söylerim.

  c. Teşekkür eder ve sonra da kalçalarımı büyük gösterip göstermediğini sorarım.

  d. Neyin peşinde olduğunu sorar ve dürüst olmasını isterim.

  6) Yemeğe çıktınız fakat morali bir hayli bozuk gibi duruyor. Bu durumda ne yaparsınız?

  a. Geçenlerde stres kontrolü hakkında bir kitap okumuştum, eve gider gitmez kitabı ona veririm,

  b. Neye sinirli olduğunu bilsem de, onun bana açılmasını beklerim ya da sormak için doğru zamanı kollamaya çalışırım.

  c. Benimle konuşmasını ve rahatlamasını rica ederim.

  d. Yemekten sonra eve dönmektense, onunla biraz daha zaman geçirerek eğlenmesini ve açılmasını sağlarım.

  7) Size yatakta nasıl olduğunu soruyor, onunla çok iyi anlaşsanız da **** açısından sizi asla tatmin edemiyor. Bu durumda nasıl bir cevap verirsiniz?

  a. Dürüst olurum! Sonuçta bana soruyorsa, tam olarak ne düşündüğümü de bilmek istiyor demektir.

  b. Kaçamak bir cevap veririm ve hemen konuyu değiştiririm. Onu üzmek istemem.

  c. Ona duymak istediklerini söylemeyi tercih ederim. Hatta pohpohlayarak mutlu olmasını bile sağlarım.

  d. Stratejik olmak gerektiğini düşünüyorum. Hangi hareketlerinden hoşlandığımı belirtir ve yapmasını istediğim başka yeni hareketler önererek işi eğlenceye dönüştürürüm.

  8) İkinci görüşmenizin sonunda bir erkeğin hakkınızda neleri keşfetmesini istersiniz?

  a. Çocukken sahip olduğum oyuncak ayının adı.

  b. Eski sevgililerimi...

  c. En sevdiğim **** pozisyonunu...

  d. En yakın arkadaşlarımın kimler olduğunu...

  Puanlarınızı toplayın...

  [​IMG]0 - 12 puan arası:

  SİZ POPÜLER BİR OYUNCUSUNUZ!

  Hayat dolu, eğlenmeyi seven, sosyal ve kendine güveni olan birisiniz. Bu tarz kişilerin kendilerini seven kişilerle ilişki kurması daha kolaydır. Ancak aşk uyumlu olmak demek; dinlemeyi bilmek, soru sormak ve anlamaya çalışmak da demektir. Sevgiliniz sizin hakkında ne kadar bilgi sahibiyse, siz de hakkında en az onun kadar bilgi sahibi olmak için çabalamaksınız. İletişim tek yönlü olamaz.

  Flört ediyorsanız...
  Daha esnek olmayı deneyin. Unutmayın; kimse hayatınıza girip de sonsuza dek yerleşmeye meraklı değil. Onunla ortak bir gelecek kurmak istiyorsanız, uzlaşmacı olmalısınız. Ben sözcüğünden vazgeçmeli, biz demeyi öğrenmelisiniz. Ayrıca daha az kendinizden bahsetmeli ve ona da sizden uzaklaşmaması için soru sormalısınız.

  Yeni bir ilişkiye başladıysanız...
  Empati kurma özelliğinizi geliştirmeyi deneyin. Onun ne düşündüğünü ya da hissettiğini anlamak için çaba gösterin. Eğer bunu başaramıyorsanız, kendisine sorun. Sevdiğiniz insana daha fazla konsantre olun. O anlatırken dikkatli dinlemeyi ihmal etmeyin. Bunu da göz temasında bulunarak ya da başınızla onaylayarak yapmaya çabalayın. Yorum yapacaksınız, mutlaka doğru kelimeleri seçmeye özen gösterin.

  Uzun süreli bir ilişki yaşıyorsanız...
  Aşkınızı ayakta tutmak için küçük sürprizler yapabilirsiniz. Ona en son ne zaman iş saatinde aşkınızı anlatan bir e-mail attınız ya da bizzat arayarak baştan çıkardınız? Bu tarz sürprizler her zaman heyecan katsayısını artırır. Onu daha iyi tanımaya çalışın. Çünkü hiç kimse aynı kalmaz, zamanla değişir ve gelişir. Onunla birlikte olmanıza rağmen değişimlerini fark edemeyebilirsiniz. Bu nedenle birbirinizin tercihlerini ve seçimlerini önemseyin.

  13 – 27 puan arası:

  MESAFELİ BİR SEVGİLİSİNİZ!

  Dışa dönük biri gibi gözükseniz de, duygularınız söz konusu olduğu zaman kapalı bir kutusunuz. Bu da sizin aşka uyumlu olmanızı engelliyor. Duygularını belli etmeyen kişilerle ilişki yaşamak zordur. Daha önce çok canınız yandığı için kendinizi bu denli korusanız da, risksiz bir aşkın söz konusu dahi olmayacağını anımsayın. Tekrar üzülmeniz gerekse de...

  Flört ediyorsanız...
  Geleceği düşünün! Neler planlıyorsunuz? Kendinizi ileride nerede ve kimin ile görüyorsunuz? Eğer bu soruların cevapları sonsuza dek birlikte olacağınız bir sevgiliyi kapsıyorsa; bu konuda hemen çalışmalara başlayın. Çünkü mesafeli kadınlar genellikle yanlış kişilerle ilişki kurarlar, nedeni de gerçekte aşktan korkmalarıdır. Eğer bu durum sizin için de geçerliyse, çevrenizdeki bekâr erkeklere bir göz atın. Mutlaka sizin için daha uygun bir aday vardır.

  Yeni bir ilişkiye başladıysanız...
  Kesin kararı vermeden önce, eski ilişkilerinizi gözden geçirin. Çoğunda yersiz korkularınız bittiği an tutku ve içtenlik mi başlıyor? Eğer bu sorunun cevabı ’evet’ ise kırılmaktan korkmak değil de, ilişkinizdeki saygısızlıkları en aza indirgemeye çalışarak ilerleyin. Ancak sizin onu sevmeniz, onun da sizi aynı şekilde seveceği garantisini vermiyor. Bu nedenle aşkın biraz da şans faktörü içerdiğini kabul edin. Vücut dili onu çözümlemeniz için size gereken ipuçlarını zaten verecektir.

  Uzun süreli bir ilişki yaşıyorsanız...
  Duygularınız söz konusu olduğunda gayet açık ve dürüst olmalısınız. Eğer onları dile getirmekte zorluk çekiyorsanız, yazmayı deneyin, ardından da okuması için ona izin verin. İnsan kimi zaman kendini yeterince iyi ifade edemez. Bu durumda; ona yazmayı eğlenceli bir girişime dönüştürebilirsiniz. Birlikte olduğunuz kişinin size olan sevgisine güvenerek asla kendinizi bırakmayın. O zaman korktuğunuz başınıza gelebilir ve aşkta hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. ’Seni seviyorum’ dediğinizde karşılık beklemeden dile getirmeye de cesaretiniz olmalı.

  28 - 45 puan arası:

  TOLERANSLI BİR ÂŞIKSINIZ!

  Seviyor ve seviliyorsunuz... Kendinize olan güveniniz ise olması gerektiği kadar; ne az ne de fazla. Birlikte olduğunuz İrisi sizin yanınızda kendini rahatlıkla ön plana çıkarabiliyor, hatta sizinle başkaları ile olduğundan daha fazla rahat ediyor. Bunu kendinizi vazgeçilmez kılmak adına da yapmıyorsunuz, toleranslı olmak sizin doğal davranış şekliniz. Bu nedenle ilişki kurmakta hiçbir sorun yaşamıyorsunuz. Ancak bu rahatlık diğer bazı gereklilikleri göz ardı etmenize de neden olabilir.

  Flört ediyorsanız...
  Genellikle sevilen birisiniz, bu nedenle genellikle düzenli ilişkiler yaşıyorsunuz. Ayrıca çok da popülersiniz fakat bazen ilişkilerde standartlarınızı düşürüyorsunuz. Size uygun olmayan kişilerle birlikte olmak da buna dâhil! Kimi zaman içinizdeki kurtarıcı ortaya çıkıyor ve karşınızdakinin eksikliklerini bizzat kamufle etmeye çalışıyorsunuz. Oysa bu durum uzun vadede size mutluluk getirmez. Neden kendiniz kadar popüler ve rahat erkeklere yönelmiyorsunuz? Acıma ve merhamet hissi iki güçlü erdem. Ancak aşk adına sürekliliği sağlamaları kesildikle mümkün değil! Ciddi bir ilişkiye adım atmadan önce karşınızdakini mutlaka iyi tanımaya çalışın.

  Yeni bir ilişkiye başladıysanız...
  Erkeklerin size neden bu kadar rahatlıkla güvendiğini ve bağlandığını objektif bir şekilde değerlendirmeye çalışın. Ayrıca şunu da asla unutmayın; insanın neden sevildiğini bilmesi neden sevilmediğini bilmesinden daha zordur. İnsanın sevilme nedenlerini bilmesi daha güçlü ve mutlu olması için iyi bir fırsattır. Bunun yanı sıra anlaşmazlıklarınızı ilişkinizin sonu olarak da görmeyin. Biliyorsunuz; çoğu zaman zıt kutuplar birbirini çeker.

  Uzun süreli bir ilişki yaşıyorsanız...
  Her ne kadar aşka uyumlu olsanız da, bunu diğer bütün özellikleriniz gibi ilişkiniz süresince geliştirmeli ve azalmasına izin vermemelisiniz. Bazı kişiler ilişkilerinde belli bir müddet geçtikten sonra; "Nasıl olsa beni tanıyor’ düşüncesine kapılıp gayet sevimsizleşebiliyorlar. Ortak zevklerinizi ve sizi neden sevdiğini asla göz ardı etmeyin.

  46 - 64 PUAN ARASI:

  AŞIRI FEDAKÂRSINIZ!

  İyi kalpliliğiniz dillere destan! Yardımsever, sevdiklerine değer veren, iyi bir dinleyici ve ilişkiyi iyi tutmak için her türlü fedakârlığı yapan... Oysa ne yazık ki bu kadar özverili olmak sizi her zaman kazanan taraf kılmıyor. Zira bazı erkekler bunu artı bir değer olarak görmek yerine hor kullanabiliyor. Bu nedenle egolarım tatmin ederken; kendinizinkini de unutmamalısınız.

  Flört ediyorsanız...
  Sizden bir nebze de olsa çekinmeli ve isteklerinizi dikkate almalı. Sırf kırılmasın ve sizden uzaklaşmasın diye tutkularınızı ya da arzu ettiklerinizi bastırmamak ya da kendinize s aklamam alısınız. Size fikrinizi sorduğunda; ’Benim için fark etmez’ demek yerine o anda gerçekten ne istediğinizi her zamanki içtenliğiniz ile dile getirebilmelisiniz. Ayrıca kötü niyetli erkeklerden uzak durun!

  Yeni bir ilişkiye başladıysanız...
  Bazen sevilmek için o kadar çok çaba sarf ediyorsunuz ki, bu durum ’yapışkan’ biri olarak anılmanıza dahi neden olabiliyor. Hâlbuki gerçekler o kadar farklı ki! Bunun yanı sıra iyi kalpliliğiniz karşısında birlikte olduğunuz kişi sizi kırmaktan çekinerek doğal davranamayabilir. Bu nedenle herkese gerektiği gibi davranmaya çalışın. Kimi zaman hatalarını da dile getirin. Dinleyici olmaktansa, oyunun bir parçası olmaya çalışın.

  Uzun süreli bir ilişki yaşıyorsanız...
  Sevgilinizin sizi kullandığını hissettiğiniz an agresif davranışlarda bulunmayın. Sonuçta bu sona varmanıza neden olan biraz da sizsiniz. Bunun yerine problemlerle savaşmayı denemelisiniz. Ancak savaşırken de kendinize ne denli güvendiğinizi de net bir şekilde ortaya koyun. Karşınızdakinin egosunu size sorun yaşatarak tatmin etmesine izin vermeyin. Aynı sorunu yaşayabilirsiniz!

  AŞKA UYUM SAĞLAMAK İÇİN 6 ADIM

  1. Karşınızdakinin fikirlerine saygı duyun. Şayet sizden çok farklı düşünüyorsa orta yolu bulmaya çalışın. Ne kendinizden feragat edin, ne de karşınızdakini üzün.

  2. Elinizden geldiğince dürüst olmaya çalışın.

  3. Fikirlerinizin kabul edilmesi için çaresiz biri gibi davranmayın.

  4. Yaşadığınız her anın tadını çıkarın.

  5. İyi bir dinleyici olun. Sorular sorun ve aldığınız cevapları hatırlayın.

  6. Küçük kaçamaklar yapın.


  toleranslı bir aşık çıktım benn :D:D
   
 2. ilkimsu

  ilkimsu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Ekim 2009
  Mesajlar:
  5.041
  Beğenilen Mesajlar:
  118
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  San Juan
  güzeldi teşekkürler :)
   
  MeLOo bunu beğendi.
Fiziksel çekim mi, aşk mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hiç Kopya Çektiniz mi?

  Hiç Kopya Çektiniz mi?

  Eğitim hayatınızda hiç kopya çektiniz mi? (Buna kopya alıp verme hazırlama gibi bütün eylemler, etkinlikler ve ekipmanlar dahildir) :D
 2. Aşk mı Heves mi?

  Aşk mı Heves mi?

  aşk mı heves mi aşık mı değil mi testi İlişkiniz gerçekten sorunsuz mu, yoksa bu beraberliğe üzüntü ve mutsuzluklar dahil değil mi? Birlikteliğinizin gerçek bir aşk mı yoksa geçici bir heves mi olduğunu belirlemenize yarayacak bir aşk testi:) Aşk mı Heves mi?
 3. taataaamm aşk mı sevgi mi?

  taataaamm aşk mı sevgi mi?

  aşk mı sevgi mi,aşk mı mantık mı,aşk mı para mı,aşk mıydı o,aşk mesajları Aşk mı? Sevgi mi? Aşk ve sevgiyi birbirinden ayıran özellik beklentidir. Gözün kör olup, her şeyi unutarak yalnız onu düşünmek, yaptığın her harekette onu anmak, adını söylerken kalbin çarpması, gözünü telefona dikmek, gelişini beklemek, buluşmalara koşarak gitmek, gardırobun karşısında üstüne giyecek kıyafet...
 4. Aşk Çayı demleyin Aşk çekin

  Aşk Çayı demleyin Aşk çekin

  Aşk çayı büyüsü, Pazartesi, Salı veya Cuma günlerinde, ilk dördünden hemen sonra, dolunay olmadan yapılırsa etkili olur. Çaydan başka şunlara ihtiyacınız olacak: 3 mum (kırmızı, pembe, ve yeşil) 4 karaman kimyonu tohumu (Carum carvi) 4 rezene tohumu (Foeniculum vulgare) 3 kuşburnu yani gül meyvası 5 yenilebilir nitelikte gül taç yaprağı Eğer yenilebilir nitelikte gül taç yaprağı...
 5. Melekler, Hiç Kopya Çektiniz mi? Çekerken Yakalandınız mı?

  Melekler, Hiç Kopya Çektiniz mi? Çekerken Yakalandınız mı?

  anket soruları, kopya çektiniz mi, anket sorusu Sevgili melekler, hazır haftasonu, biraz eğlenelim diyoruz ve sizlere soruyoruz. Okul yıllarınızda hiç kopya çektiniz mi? Kopyanızı nasıl çekerdiniz? Peki çekerken hiç yakalandınız mı? Hadi bakalım, itirafları bekliyoruz... :D:D

Sayfayı Paylaş