Folik asit kullanıp adeti gecikenlerin yorumlarını istiyorum

mrl90

Yeni Üye
Üye
Folik asit kullanıp adeti gecikenlerin yorumlarını istiyorum
selam kızlar.6aylık evliyim ve folik asit kullanmaya başladım doktor tavsiyesiyle.bu ay adet olmadım 5 gün geciktim.her an adet olacakmışım gibi hissetsemde olmuyorum.malum belirtiler birbirine çok benziyor ayırt etmek zor.test yaptım fakat negatif.sizce daha fazla beklemelimiyim yoksa kan testinde gebelik çıkarmı.benim gibi durumda olan veya olmuş olan varmı

Kan testinde gebelik varsa kesin çıkar siz bir an önce kan testi yaptırarak gebelik olup olmadığına dair bilgi alın eğer yoksa mevsim değişikliği stres kullanılan ilaç gibi etkenlerde adet gecikmesi yaşatabilir

selam kızlar.6aylık evliyim ve folik asit kullanmaya başladım doktor tavsiyesiyle.bu ay adet olmadım 5 gün geciktim.her an adet olacakmışım gibi hissetsemde olmuyorum.malum belirtiler birbirine çok benziyor ayırt etmek zor.test yaptım fakat negatif.sizce daha fazla beklemelimiyim yoksa kan testinde gebelik çıkarmı.benim gibi durumda olan veya olmuş olan varmı

Selamlar,
Anne olma arzunuz strese heyecana neden olabilir bu durumda döngünüzde gecikmeye sebebiyet verebilir. Ev tipi gebelik testlerinin de yanılma payı vardır yani hatalı sonuç verebilmektedir. Yarın kanda gebelik testi yaptırın yeterli gecikme mevcut. Kanda gebelik testi hcg nin yanılma payı yoktur. Sonucu burdan paylaşırsanız gerekli bilgiyi verebiliriz..

Geri