1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Formda Kalabilmek İçin Sadece 7 Dk.!

  Konu, 'Egzersizle Zayıflama' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  formda kalabilmek için, sadece 7 dk yeter, spor, egzersiz hareketleri, nelerdir, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

  [​IMG]


  Sevgili melekler,
  Kilolarınızı verdiniz,istediğiniz hale geldiniz.Artık formunuzu koruma zamanı.Bunun için günde sadece 7 dknın yeterli olduğunu biliyor musunuz?

  Hareketleri birbiri ardına hiç durmadan uyguladıktan sonra bir dakika dinlenin, sonra da ikinci ve üçüncü seriye geçin. Bu hareketleri haftada iki ya da üç kez yapmalısınız.

  Overhead Squat
  Gövde, sırt ve bacakları çalıştırıyor.

  Bacaklarını kalça genişliğinden biraz daha fazla açarak başparmaklarını dışa çevir. Kıvrılmış bir havluyu her iki ucundan kavrayıp kollarını omuz genişliğinde aç. Omuzlar topuklarla aynı hizada olmalı. Mümkün olduğu kadar çömel. Bu hareketi yaparken dizler ayak parmaklarının önüne geçmemeli. Ayağa kalk. Aynı hareketi 10–15 kez tekrarla.

  Dikkat! Havlu omuzlarının aynı hizada olmasını sağlıyor. Hareketi havlusuz da yapabilirsin ama omuzlar topuklarla aynı hizada olmalı.

  Airplane / Superman Extensions
  Gövde, sırt ve kalçayı çalıştırıyor.

  Yüzüstü yere uzanıp kollarını omuz hizasında iki yana uzat ve dirseklerini hafifçe kır (a). Kürek kemiklerini birbirine yaklaştırıp kollarını, gövde ve bacaklarını yerden kaldır (b). Pozisyonu korurken kollarını ileri doğru uzat (c). Kollarını tekrar geri alıp gövdeni yere bırak. 10–15 kez tekrarla.

  Scissor Lunges
  Alt gövdeyi çalıştırıyor.

  Bacaklarını kalça genişliğinde açıp ellerini başının arkasında kenetle. Sol bacağınla lunge hareketi yaparak yere doğru alçal. Sağ bacak yere değecek gibi olmalı. (a). Birdenbire yukarı sıçrayıp sağ bacağın öndeyken yere iniş yap (b). Hemen sıçrayıp bacakların pozisyonunu tekrar değiştir. Üç, dört kez uygula.

  Dikkat! Yere mümkün olduğunca hafif ve sessizce iniş yap.

  Standing Bird Dog
  Üst ve alt gövdeyi çalıştırıyor.

  Kollarını iki yana açıp sağ bacağını arkadan yukarı kaldır (a). Öne doğru eğilirken sağ bacağını iyice arkaya, sol kolunu da ileri uzat (b). Sağ kolun gövdenle paralel olmalı. Gövde, sol kol ve sağ bacak ise yere paralel olmalı. Pozisyonu bir saniye koruyup tekrar başlangıca dön. Hareketi diğer kol ve bacakla uygula. Beş, altı kez tekrarla.

  Mountain Climbers
  Alt ve üst gövdeyi çalıştırıyor.

  Plank pozisyonuna geçip bacaklarını bitiştir. Eller ise omuzların tam altında olmalı (a). Sol dizini kırıp göğsüne doğru yaklaştır (b). Tekrar başlangıca dönüp hareketi sağ bacağınla tekrarla. 20–30 kez uygula.

  Dikkat! Hareket esnasında karın kaslarını sık ve sırtını düz tutmaya çalış.

  Squat Thrusts
  Gövde ve bacakları çalıştırıyor.

  Bacaklarını bitiştir ve kollarını gövdenin iki yanına koy. Dizlerini kırarak çömel. Avuçlarını, ayaklarının hemen önüne, yere koy (a). Kollarından destek alıp sıçra ve ayakları arkaya uzatarak plank pozisyonuna geç (b). Bacakları tekrar öne getirip ilk pozisyonuna geri dön. Ayağa kalk, 12–15 kez tekrarla.

  Overhead Squat
  Gövde, sırt ve bacakları çalıştırıyor.

  Bacaklarını kalça genişliğinden biraz daha fazla açarak başparmaklarını dışa çevir. Kıvrılmış bir havluyu her iki ucundan kavrayıp kollarını omuz genişliğinde aç. Omuzlar topuklarla aynı hizada olmalı. Mümkün olduğu kadar çömel. Bu hareketi yaparken dizler ayak parmaklarının önüne geçmemeli. Ayağa kalk. Aynı hareketi 10–15 kez tekrarla.

  Dikkat! Havlu omuzlarının aynı hizada olmasını sağlıyor. Hareketi havlusuz da yapabilirsin ama omuzlar topuklarla aynı hizada olmalı.

   
Formda Kalabilmek İçin Sadece 7 Dk.! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sadece 3 Dk Ayirin Ve Okuyun...

  Sadece 3 Dk Ayirin Ve Okuyun...

  BULUNMAYACAK TEK ŞEY Ayakkabıcı, yeni getirdiği malları vitrine yerleştirirken, sokaktaki bir çocuk onuseyretmekteydi. Okullar kapanmak üzere olduğundan,spor ayakkabılara rağbet fazlaydı. Gerçi mallar lükssayılmazdı ama, küçük bir dükkân için yeterliydi. Onların en güzelini ön tarafa koyunca, çocuk vitrine doğru biraz daha yaklaştı. Fakat bir koltuk değneği kullanmaktaydı. Hem de güçlükle......
 2. Yazın Formda Kalabilmek İçin Yapılması Gerekenler

  Yazın Formda Kalabilmek İçin Yapılması Gerekenler

  yazın formda kalabilmek için, neler yapılmalı, dikkat edilmesi gerekenler, öneriler, tavsiyeler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Yazın özellikle tatile çıktığımızda açık büfe yemekler, hadi tatildeyim yiyeyim düşünceleri bizi alır götürür.Sonra bir bakarız,elbiselerin içine sığmaz olmuşuz. Oysa bazı ufak tefek noktalara dikkat edersek böyle sorunlar...
 3. hamile kalabilmek için dua

  hamile kalabilmek için dua

  selam kızlar. ben her zaman yazmıyorum ama sürekli okuyorum forumdakileri. ve hamilelik haberlerini görünce gerçekten mutlu oluyorum. internette geçen şahmeran duası buldum allahın tüm isimlerini barındıran bir dua. her gün 7 defa ikindi namazından sonra 21 gün boyunc okuyorsunuz, ilk gün iki rekat hacet namazı kılınıp, duanızı edip şahmern duasına başlıyorsunuz. tüm dilekler için allahın...
 4. Yazın Kavurucu Sıcaklarında Sağlıklı Kalabilmek İçin Sizlere Sadece 10 Öneri....

  Yazın Kavurucu Sıcaklarında Sağlıklı Kalabilmek İçin Sizlere Sadece 10 Öneri....

  Sıcaklarda Sağlıklı Kalmak İçin Sıcaklarda Sağlıklı Kalmak İçin 10 Öneri Sıcaklar aşırı kavurucu sıcaklardan korunmanın yolları var elbette...Bu sıcaklardan etkilenmemek için alacağımız 10 önlem ile yazı daha sağlıklı geçirmek elimizde...İşte Dr unuzdan size 10 öneri.... Sıcaklarda Sağlıklı Kalmak İçin 10 Öneri Aşırı sıcak sağlığımızı olumsuz etkiliyor! Bu kavurucu çöl sıcaklarında...
 5. Tok Kalabilmek İçin Tüyolar

  Tok Kalabilmek İçin Tüyolar

  Bu konu; Tok Kalabilmek İçin Tüyolar hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, diyet yapmak çoğu kadına göre aç kalmak demek. Oysa bu tamamen yanlış bir düşünce. Zira aç kalmak vücudun yağları daha çok tutmasına sebep olur. Bu yüzden önemli olan dengeli ve kendinizi aç bırakmayacak bir diyeti uygulamanız. Bunun dışında yine de aç kalırım korkusu yaşıyorsanız, Uzman Diyetisyen...

Sayfayı Paylaş