1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  Fortel Ultra Hassas Gebelik Testi

  Konu, 'Gebelik testi - hesaplama' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>
  fortel gebelik testi kullanananlar, fortel hassas gebelik testi, fortel gebelik testi kullanıcı yorumları En erken hassas gebelik testi güvenilir markalarından biri olan fortel ultra hassas gebelik testi hakkın da merak ettiğiniz tüm bilgiler, kullanımı testin uygulanışı ve dana çok fazlası sizler için bu yazımız da...

  İdrarda döllenmeden hemen sonra artan HCG hormonunun, ilk 3-4 gün sonraki idrar düzeyi olan 10 mlU/ml’ lik çok düşük miktarını bile tespit edebilecek hassasiyettedir.

  Hamile olma ihtimaliniz nedir?

  - Cinsel ilişkiden 7 gün sonra,

  - Beklenen adetten 5-7 gün önce * %99’un üzerinde doğrulukla,

  - En pratik şekilde belirler.

  Fortel gebelik testi gebelik hormonu hCG ‘nin idrardaki çok düşük miktarlarını tespit edebilmek için geliştirilmiştir. Laboratuar testlerinde, bu test HCG nin 25 mlU /ml sini % 99 un üzerinde doğrulukla tespit etmektedir. hCG döllenmeden hemen sonra üretilmeye başlar ve hamileliğin ilk üç ayı boyunca artar. Fortel gebelik testi ultra hassastır ve gebelik hormonu hCG nin 10 mlU/ ml kadar düşük miktarlarını dahi tespit edebilir. Fortel ultra hassas gebelik testi gebelik hormonunu (HCG )yükselmeye başladığı ilk 2- 3 gün gibi erken dönemde ve diğer testlerden % 50 daha erken tespit etmek için tasarlanmıştır.

  Testi ne zaman uygulayabilirim?

  Testi uygulamak için adet periyodunuzun gecikmesini beklemek zorunda değilsiniz. Hamilelik şüphesi olan cinsel ilişkiden sonra 7 gün geçmesini bekleyin. Adet döneminizin gecikmesini beklemeden testi uyguluyorsanız, sabah ilk idrarınızı kullanmanızı öneririz. Erken pozitif sonuç hamile olduğunuzu gösterir ancak negatif sonuç için adet döneminizin gecikmesinden sonra birkez daha test uygulanmalıdır. Testi adet gecikmesinden sonra uyguluyorsanız, sabah idrarına gerek yoktur

  Emzirmek ya da alkol almak testi etkiler mi?

  Hayır,

  Pozitif sonuç aldığımda ne yapmalıyım?

  Test sonucunuz pozitifse hamileliğiniz hakkında konuşmak, bundan sonraki aşamalar ve nelere dikkat edeceğinizi öğrenmek için bir doktora danışmalısınız. Buna ek olarak sonucu teyit etmek için Fortel gebelik testini 3 gün sonra tekrar edebilirsiniz. Hamilikte erken bakımın sağlıklı bir bebek ve anne için çok önemli olduğunu unutmayın.

  Sonuç negatifse ne yapmalıyım?

  Negatif sonuç hCG hormonun tespit edilmediğini ve büyük olasılıkla hamile olmadığınızı gösterir. Adet kanamanız 1 hafta içinde başlamaz ise âdetinizin bitiş gününü yanlış hesaplamış olabilirsiniz. Yeni bir fortel test kullanarak testi tekrarlayın. İkinci testinizde negatifse ve hala adet görmediyseniz doktorunuza gitmelisiniz.(Bkz. kadınlara özel bilgiler-Adet düzensizlikleri)

  Testi akan idrara tutmak yerine, bir kaba idrar alarak yapabilir miyim?

  Evet, idrar örneğinizi temiz ve kuru bir kaba alın ve testi hemen uygulayın. Test cihazının yalnızca emici çubuğunu en az 10 saniye boyunca idrar kabına daldırın. Plastik başlığı takıp, 5 dakika bekleyin ve sonucu okuyun.

  Sonucu ne gibi faktörler etkileyebilir?

  Kullanma kılavuzunu dikkatlice okur ve uygularsanız yanlış sonuç almazsınız. Bununla birlikte bazı ilaçlar ve nadir bir kaç medikal durum yanlış sonuca sebep olurlar. Gebelik hormonu (hCG )içeren enjektabl ürünler (pregnyl vb.) yanlış sonuca sebep olurlar.

  Test sonucundaki renkli çizgilerin yoğunluğundan emin değilsem ne yapmalıyım?

  Test sonucu pozitifse, emici çubuk idrara tutulduktan 5 dakika sonra sonuç penceresi iki pembe- mor renkli çizgi gösterecektir. Bu durumda çizgilerin silik ya da koyu olması pozitif sonucu değiştirmez. Bununla beraber test sonucundan emin değilseniz, hCG seviyelerinin daha fazla artması ve hamileliği gösteren test çizgisinin belirginleşmesi için 3-4 gün sonra Fortel testi tekrarlayın. Tekrarladığınız testte hala daha koyu bir çizgi oluşmamışsa, lütfen danışma hattını arayarak daha fazla bilgi alınız.

  Belirli bir süre sonra test sonucu değişebilir mi?

  Pozitif sonuç test uygulandıktan saatler sonra da değişmeyecektir. Bununla beraber, test uygulandıktan uzun süre sonra kırmızımsı bir zemin oluşabilir.

  5 dakikalık bekleme süresinden sonra alınan negatif sonuç, daha sonra tekrar okunmamalıdır. Negatif sonuçlardan bazıları, otuz dakika sonra hafifçe renklenerek zayıf pozitif sonuç verebilmektedir. Bu test kimyasallarının 5 dakikalık bekleme süresinden sonra da reaksiyona devam etmesi sebebiyle olabilmektedir.

  TESTE BAŞLAMADAN ÖNCE

  Fortel ultra hassas erken gebelik testi, adet gecikmesini beklemeden, 5-7 gün önce, evde kolayca uygulayabileceğiniz, güvenilir bir testtir.

  LÜTFEN TESTİ UYGULAMADAN

  • Folyo üzerinde belirtilen son kullanma tarihinden sonra testi kullanmayınız.

  • Kuru bir yerde 4-30 o C arasında saklanmalıdır. Ayrıca kullanmak için açmadan önce folyo oda sıcaklığında olmalıdır.

  • Dondurmayınız.

  • Yetişkin olmayanların erişebileceği yerlerden uzakta tutunuz.

  • Test yalnızca invitro(vücut dışı) kullanım içindir. Vücut içine alınmaz.

  • Testi uygulamaya hazır oluncaya dek açmayınız.

  Nasıl Kullanılır?

  1-Testi koruyucu folyodan çıkarın.

  2-Test cihazının plastik başlığını çıkarın. Test cihazı emici uçtan tutulmamalıdır.

  3-Emici çubuğu direkt akan idrarınıza en az 10 saniye, çubuk tamamen ıslanıncaya kadar tutun. Kontrol ve test penceresine ya da plastik gövdeye idrar bulaştırmayınız. (Testi akan idrara tutmak yerine, bir kaba idrar alıp, idrar kabına daldırarak da uygulayabilirsiniz)

  4-Testi akan idrarınıza yeterince tuttuktan sonra, emici çubuğun üzerine plastik başlığı yeniden takın ve testi düz bir zemine test ve kontrol pencereleri üste gelecek şekilde bırakın ve bekleyin

  5- 5 dakikanın sonunda sonucu okuyun.10 dakikadan sonra oluşan test sonucunu dikkate almayın.

  Kullanımı Sonrasında Değerlendirme

  Hamile değil.

  Sadece kontrol penceresi (C) de pembe çizgi oluşması

  Hamile

  Kontrol çizgisine ek olarak test penceresinde (T) belirgin pembe- mor çizginin oluşması

  Geçersiz test

  Kontrol penceresinde (C) görünür bir pembe –mor renklenme yoksa, test geçersizdir. Bu durumda yeni bir test ile hemen ya da 48 saat sonra yeni idrar örneği alınarak testin tekrar edilmesi önerilir.
   
Fortel Ultra Hassas Gebelik Testi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yumurtlama testleri fiyatları (Fortel Yumurtlama ovulasyon testi )

  Yumurtlama testleri fiyatları (Fortel Yumurtlama ovulasyon testi )

  Ovulasyon Testlerinden şimdi sizlere fortel ovülasyon yumurtlama testini tanıtacağız arkadaşlarım. İdrarda her zaman bulunan LH ( luteinleştirici hormon ) ' un ne zaman en üst düzeyde olduğunu ve ne zaman en üst düzeye ulaştığını ve bunun sonucunda olası yumurtlama günlerinin ne zaman olduğunu belirliyor bu test. Genellikle ovulasyon, pozitif testi takiben 24 48 saat sonra gerçekleşir....
 2. erken gebelik testi

  erken gebelik testi

  selam çok yeni evli sayılırım senemizi bile doldurmadık henüz eşimle düzenli bir korunmamız yok hatta geçenlerde kazaya bile maruz kaldım diyebilirim benim öğrenmek istediğim adet günüm geçmeden en erken gebelik testi yapılabilirmi aslında bebem olsun istiyorum ama yeni evli olduğumuz için evliliğin tadını biraz daha çıkarmak istiyorum çok kararsızım neyse herşeyin hayırlısı olsun diyelim...
 3. fortel gebelik testi kullananlar

  fortel gebelik testi kullananlar

  selam melekler aranızda fortel gebelik testi kullanan oldumu nasıl memnun kaldınızmı nereden alabilirim kesin sonuç veriyormu bide fiyatı hakkında bilgi verebilirseniz çok memnun olurum
 4. hassas gebelik testi

  hassas gebelik testi

  selam günüm geçti evde test yaptım çıkmadı bir arkadaşım bana hassas gebelik testinden bahsetti aranızda bu testi yaptıran varmı kesin sonuç veriyormu acaba
 5. Hassas Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır? Merak Eden Arkadaşlara

  Hassas Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır? Merak Eden Arkadaşlara

  Hassas Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır?- Gebelik testleri konusunda oldukça fazla konu paylaştık ama yine de bu konular üzerine çok sorular sorulmakta ve ben kendimi bu konuya yeninden değinmek gerektiğini hissettim. Özellikle sitemize yeni üye olan tecrübesiz arkadaşlarımız için paylaşmaktan mutluluk duyarım. Gebelik başlı başına güzel bir süreç. Bu süreç elbetteki bu haberi gebelik testi...

Sayfayı Paylaş