1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.305
    Ödül Puanları:
    113

Forum Bornova

Konu, 'Şehir Eğlence Mekanları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

bornova forum mağazaları forum bornovadaki mağazalar form bornova mağazaları mağaza isimleri Tasarım Ekibi Çiğdem Duman Ertun Hızıroğlu
    Yardımcı Mimar(lar) İlkay Kılınç
    Süreyya Önver
    İlhan Devrim
    Sevil Özbayburtlu
    Mimarlık Ofis(ler)i Era Şehircilik
    T+T Design Bv
    İşveren Multi Turkmall

Proje Tarihi 2005 - 2006
    Yapım Tarihi 2005 - 2006
    Arsa Alanı 200.000 m2
    Kapalı Alan 70.000 m2
    Proje Tipi Sinema, Alışveriş Merkezi / Çarşı
    Yapım Türü Karma

Açıklama:
    Forum Bornova 200.000 m² bir alan üzerine kurulmuş toplam 70.000 m²’lik açık konsept bir alışveriş merkezi olup ortak dolaşım mekanları kent kurgusunda açık alanlar olarak tasarlandı.

Mimari açıdan farklı tasarımlara sahip toplam 9 bloktan oluşan Alışveriş Merkezi bünyesinde hipermarket, mobilya market (Ikea), 7 salonlu bir sinema kompleksi ve mağazalar yer almaktadır. Yaklaşık 2.500 adet açık otoparka sahiptir.

Forum Bornova Alışveriş Merkezi konsepti avluları, sokakları ve meydanları ile bir Akdeniz kasabasından yola çıkılarak oluşturuldu. Birbirinden farklı 9 blok, bir alışveriş merkezinin işlevi göz ardı edilmeden ancak birbirinden farklı tasarlandı. Tasarım geliştirme sürecinde yerel malzemeler konusunda oldukça geniş bir araştırma yapılarak malzemelere karar verildi. Akdeniz ve Ege kasabalarının genel karakteristiği olan sadelik proje boyunca dikkat edilen konulardan biriydi. Malzeme olarak sıva, taş, ahşap tuğla, kayrak gibi doğal malzemeler kullanıldı.

Açık konsept Alışveriş Merkezi’nin en önemli konularından birisi kullanıcıyı kışın yağmurdan rüzgardan, yazın ise güneşten korumak. Bu nedenle tasarımda saçaklar ve pergolalar, yazın sıcağında insanlara serinlik hissi yaşatmak için havuzlar tasarlandı. Food Court alanlarında ise yaz-kış işletme sorunları yazın açılabilen kışın kapanabilen ortak oturma alanları tasarlanarak çözüldü.

Forum Bornova konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Forum Mafyası

Forum Mafyası

A : Mesaj hazır mı? B : Hazır.. rep hazır mı? A : Hazır.. mesajı görelim B : Olmaz önce repi görelim A : Repin yarısı şimdi yarısı iş bittikten sonra A : Adamların bölümüme girmişler B : Senin adamların da bölümümde konu açmışlar A : Hakaret ve flooda rasladım Bekir! bir daha olmasın mekanımda B : Eksi reple şaka olmaz Nazmi abi.. şeytan doldurur A : Bu son mesajım.. bu işleri bırakacağım...
  2. Forum mafyaları :)

Forum mafyaları :)

A : Mesaj hazır mı? B : Hazır.. rep hazır mı? A : Hazır.. mesajı görelim B : Olmaz önce repi görelim A : Repin yarısı şimdi yarısı iş bittikten sonra A : Adamların bölümüme girmişler B : Senin adamların da bölümümde konu açmışlar A : Hakaret ve flooda rasladım Bekir! bir daha olmasın mekanımda B : Eksi reple şaka olmaz Nazmi abi.. şeytan doldurur A : Bu son mesajım.. bu işleri bırakacağım...
  3. Foruma Giremiyorum

Foruma Giremiyorum

-ya iki gündür foruma giremiyorum ! +bi gün de girmeyiver nerden öğreniyosun oğlum bunları bilmemki -iki gündür foruma giremiyorum ya sıyıracam ! +neyi sıyıracan -kafayı lan hıyar sen ne sandın +hiiiç -iki gündür foruma giremiyorum ya +seni banladılar oğlum haberin yok mu ? -hadi lem -iki gündür foruma giremiyorum +olabilir kendini pataklamanı gerektirmez bu -ıyh -iki gündür...
  4. Özel Bornova Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu

Özel Bornova Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu

özel bornova yükseköğrenim kız öğrenci yurdu özel bornova kız yurdu öğrenci yurt İlçe: Bornova Adres:...
  5. Forum yanıyor

Forum yanıyor

Aslında işin aslı şöyle Adminim... Aslıyı ilk gördüğüm gün başlıyor işin aslı. Aslı bir gün benim acizane msn mi ekliyor. forum o dakika ruhumun başkenti başımın tacı , ruhumun ilacı oluyor. Delikanlıya yakışmaz msn de en ufak bir edepsizlik etmiyorum, yanlız gittiği forumu mıh gibi aklıma çakıyorum. Oğlum diyorum bizim msn ye , ilk bu msn de cam açıcaksın . Sorup soruşturup bulup buluşturup...

Sayfayı Paylaş