Fotoğraf çerçeveleri İnternete bağlanıyor

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Fotoğraf çerçeveleri İnternete bağlanıyor
Toshiba JournE Air Dijital Fotoğraf Çerçeveleri Artık İnternete Doğrudan Bağlanıyor.

Toshiba JournE air dijital fotoğraf çerçeveleri RSS yayınlarına, Flickr, Picasa ve IP radyoya doğrudan bağlantı sunuyor.
Toshiba Avrupa bugün iki yeni kablosuz dijital fotoğraf çerçevesini piyasaya sürdüğünü duyurdu. Toshiba JournE air 1000 ve JournE air 801 Flickr ve Picasa gibi internet üzerinden fotoğraf paylaşım platformlarına ve RSS yayınlarına kablosuz erişim sağlıyor.JournE air dijital fotoğraf çerçeveleri doğrudan internet bağlantısında Wi-Fi (IEEE 802.11 b/g) destekliyor. Kullanıcılar dijital fotoğraf çerçevesi arayüzü aracılığıyla RSS yayınlarına erişebiliyorlar, Flickr ve Picasa gibi fotoğraf paylaşım sitelerine doğrudan bağlanabiliyorlar.JournE air 1000: Internet radyo ve uzaktan kumanda içeriyor
JournE air 1000 fotoğrafları ve video klipleri dahili 1GB flash belleğinde depoluyor ve 16:9 formatında 10” LCD TFT ekranında sunuyor. Çerçeve, dünyanın her yerinden DJ’leri ve yayıncıları kapsayan web tabanlı bir dizin olan SHOUTcast aracılığıyla kullanıma hazır 30-50 istasyona sahip bir internet radyoyu içeriyor. Yüksek ses kalitesi, iki adet 0.5 watt dahili hoparlörü ile sağlanıyor.

Daha fazla konfor isteyenler için, kullanımı kolay kızılötesi kumandası ile ayarlar uzaktan değiştirilebiliyor. Özel sensörü sayesinde ise fotoğraflar otomatik olarak çerçevenin yönüne göre çevriliyor ve yeniden boyutlandırılıyor; böylece görüntüler ekran boyutuna mükemmel şekiklde uyum sağlıyor. JournE air 1000 AC güç adaptörüyle veya yaklaşık 30 dakika kullanım sağlayan dahili bataryasıyla kullanılabiliyor.
Panelinde bulunan kısmi dokunmatik sensörü sayesinde çerçevede çıkıntı yaratan düğmeler bulunmaması, her eve yakışacak şık ve seçkin bir görüntü sağlıyor.
JournE air 801: İş ve eğlence için ideal
JournE air 801 modeli 4:3 formatında 8.4” LCD TFT ekran, iki adet 0.5 watt stereo hoparlör, değiştirilebilir gümüş renkli çerçeve ve 1GB dahili flash bellek ile birlikte sunuluyor. Bellek, bir hafıza kartı (SD, SDHC, MMC, Memory Stick, Memory Stick pro, xD) aracılığıyla kolaylıkla 4GB’a kadar genişletilebiliyor.
Fotoğraf çerçevesi USB kablosu aracılığıyla PC’ye bağlandığında, yan görüntü uygulaması PC’nin ekranını sanal olarak genişletiyor ve seçilen program görüntüleniyor. Örneğin kullanıcı, ana PC ekranında diğer bir uygulama üzerinde çalışırken, dijital fotoğraf çerçevesinde e-posta kutusunu ya da bir sunumu açabiliyor.
JournE air 801, AC güç adaptörüyle veya yaklaşık 50 dakika kullanım sağlayan dahili bataryasıyla kullanılabiliyor. İlave yön sensörü resimleri otomatik olarak çevirip boyutlandırıyor, böylece görüntüler ekran boyutuna mükemmel şekilde uyum sağlıyor.
Toshiba Avrupa PC Aksesuarları, Çevre Birim Donatıları ve Servis Departmanı Genel Müdürü Marco Perino yaptığı açıklamada,
"Toshiba, yeni JournE air dijital fotoğraf çerçeveleri ile bilgi ve eğlence arayan tüketicilerin çalışma ve internet kullanım alışkanlıklarına hitap ediyor. Hızlı, kolay ve doğrudan internet bağlantısı sağlayan yeni fotoğraf çerçeveleri bu ihtiyaçları karşılamak üzere yaratıldı." dedi.

JournE air 801 ve JournE air 1000 Özellikler;
• İki yeni dijital çerçeve: JournE air 1000 ve JournE air 801.
• WiFi (IEEE 802.11 b/g)
• İki adet 0.5 W stereo hoparlör
• Dahili 1G flash bellek
JournE air 1000
•10“ LCD TFT ekran, 16:9 formatında
• IP radio, 30-50 istasyon ayarı
• Gösterge panelinde ksımı dokunmatik sensor
JournE air 801
• 8.4“ LCD TFT ekran, 4:3 formatında
• 50 dakika pil süresi
 
Üst