Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.278
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113

  Fraksiyonel Erbium lazerin özellikleri nedir?

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Fraksiyonel erbium lazerin dalga boyu2940nm dir. Estetik amaçlı yoğun kullanılan bir lazer türüdür. İçeriğinde su olan dokular tarafından emilir ve enerjisini bu dokuya aktararak dokuya yaygın hasar vermeden ablasyon yapar.
  Fraksiyonel Er-YAG lazer nerelerde ve hangi amaçlarla kullanılır?

  Erbium fraksiyonel lazer ameliyatsız yüz estetiği, cilt gençleştirme, kırışıklık tedavisi ve sivilce izi tedavisinde çok yüksek başarı ile kullanılan bir yöntemdir. Tüm yüzde anti aging amacıyla kullanıldığı gibi, göz çevresi, ağız çevresi ve boyun gibi özellikle şikayetçi olunan bölgelerde kırışıklık tedavisi amacıylada başarıyla kullanılır. Özelllikle göz çevresi kırışık tedavisi yanısıra göz altı morlukların tedavisindede başarılı sonuçlar sağlar. Göz altı morluk tedavisinde hastaların büyük kısmında göz altı lekeleri azaltıcı veya tamamen kapatıcı etkiye sahiptir.

  Fraksiyonel lazer de Fotona markasının in diğer lazerlere göre avantajları nedir?

  Fotona, Erbium fraksiyonel lazer de dünya öncüsüdür. Pekçok firma fraksiyonel lazer üretiyor olsada firmaların kullandığı teknolojiler farklıdır dolayısıyla etkinlik ve güvenlik cihazdan cihaza değişir. Fotona erbium fraksiyonel lazer yüksek etkinlik ve maksimum güvenlik sunar. Yani başka cihazlarda örneğin 3 seansta elde edeceğiniz sonucu kliniğimizde tek seansta ve herhangibir problem yaşamadan elde etme şansınız yüksektir.

  Konvansiyonel ve fraksiyonel lazer in temel farkı nedir?

  Konvansiyonel lazer uygulamalarında (eski karbondioksit lazerler) iyileşme uzun sürer ve leke, iz oluşumu gibi riskler yüksektir. Bu sebeple fraksiyonel lazer uygulamaları geliştirilmiştir. Fraksiyonel lazerde iyileşme süresi kısadır ve süreç çok daha konforludur. Leke oluşum riski yok denecek kadar düşüktür.

  < Konu Resmi..>
  Fraksiyonel Er-YAG lazer uygulamasından sonra iyileşme sürecinde neler gözlenir?

  Uygulama derinliğine bağlı olarak 5-6 saat ile 1 gün arasında değişen sürelerde bir kızarıklık olur, bu kızarıklık geçtikten sonra, uygulama derinliğine bağlı olarak 2-3 gün süren ciltte kuruluk, sütlü kahve görünümü meydana gelir. Genellikle 3-4 günde tamamen normale döner ancak derin uygulamalarda iyileşme 5-7 güne kadar uzayabilir.

  Fraksiyonel lazer ile yüz gençleştirme tedavisinde Karbondioksit fraksiyonel ile erbium fraksiyonel arasında ne fark vardır?

  Erbium fraksiyonel lazer hemen her cilt tipinde çok güvenli bir şekilde kullanılabilir. Fotonanın geliştirmiş olduğu teknoloji sayesinde güvenlikten taviz vermeden çok daha agresif ve derin çalışılabilir dolayısıyla klinik sonuçlar çok daha memnun edicidir.

  Er-YAG fraksiyonel lazer ile yüz gençleştirme tedavisi dışında neler yapılmaktadır?

  Fotonanın geliştirmiş olduğu XLP ve SMOOTH mode ile derin dokuda koagulasyon yoluyla kollajen liflerinin sentezi artırılır ve böylece deri altı dokuda elastikiyet artışı sağlanır. böylece sarmkaların ameliyatsız toplanması mümkün olur. Kliniğimizde yüz gençleştirmede Fotona Er-YAG lazer ile Nd-YAG lazer sistemleri birlikte kullanılarak hem derin hem yüzeyel dokuda sıklaşma, toparlanma sağlanmakta böylelikle daha kalıcı sonuçlar elde edilmektedir.

  Sivilce izi fraksiyonel lazer ile silinirmi?

  Erbium fraksiyonel lazer ile her türden sivilce izlerinde iyileşme sağlamak mümkündür. İzlerin derinliğine göre yapılacak tedavi seçimleri sayesinde hertipte ve derinlikte sivilce izlerinde yüksek hasta memnuniyeti sağlanır. Kişinin cilt tipine, rengine ve izlerin derinliğine göre 1-4 seans arası uygulama gerekmektedir. Uygun hastada tek seansta tedavi bitirilebilir ancak 15-20 günü bulan iyileşme sürelerini hastanın kabul etmesi gerekir. Bunun yerine çoğu hastamız tarafından 3-4 günlük iyileşme süreleri olan 3-4 seanslık uygulamalar tercih edilmektedir.

  Er-YAG fraksiyonel lazer leke tedavisi için kullanılırmı?

  Erbium fraksiyonel lazer leke tedavisinde kullanılabilir. Genellikle kombine uygulamalar şeklinde kulanılmaktadır. Tabiki leke tedavisinin zor bir süreç olduğunu ve hiçbir zaman hiçbir yöntemle garanti verilemeyeceğini hatırlamak gerekir.

  Karın-bacak bölgesindeki çatlaklar fraksiyonel lazer ile düzeltilirmi?

  Özellikle kollajen sentezini aktifleyen SMOOTH mod sayesinde, minimal ablatif etkiyle çatlak tedavisinde etkin sonuçlar elde edilir. Hastanın detaylı olarak değerlendirilmesi ve beklentilerin iyi belirlenmesi önemlidir. Hastaların büyük bir kısmında 4-6 seansta çok başarılı sonuçlar elde edilmektedir. İleri evre çatlaklarda ise çatlağın tamamen giderilmesi mümkün olmasada, tatmin edici iyileşmeler sağlanmakta ve hastalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Diğer taraftan bir mini karın germe ameliyatı sonrası yapılan Erbium fraksiyonel lazer uygulaması ile estetik sonucun daha iyiye taşındığını biliyoruz. Klasik karın germe istemeyen çoğu hastamızda mini karın germe sonrası mevcut olan çatlakları fraksiyonel lazer başarılı bir şekilde silmekteyiz.

  Erbium fraksiyonel lazer ile yapılan diğer işlemler nelerdir?

  Siğil, ben, et beni, fibroma, ksantelazma gibi iyi huylu cilt tümörlerinin alımı iz bırakmadan erbium lazer ile yapılabilmektedir. işlem lokal anestezi altında yapılır ve ağrı duyulmaz. işlemden sonra normal hayata devam edilir. Hipertrofik skar gibi istenmeyen yara, yanık ve dikiş izlerinin silinmesi veya iyileştirilmesinde yine Erbium fraksiyonel lazer ile oldukça başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikle lazerle ben alımı uygulamalarında uygun büyüklük ve şekildeki benlerde mutlaka tercih edilmelidir.1-2mm lik deriden kabarık olmayan, renk düzensizliği olmayan benler bu gruba giren ve lazerle alınabilecek benlerdir..

  Er-YAG fraksiyonel lazer uygulamalarından sonra neye dikkat edilmelidir?

  Özellikle cilt gençleştirme, sivilce izlerinin giderilmesi, kırışıklık tedavisi, leke tedavisi gibi geniş yüzey uygulamalarından sonra cildin önerilen nemlendirici ile sık sık nemlendirilmesi, güneşten çok iyi korunmak ve eğer uçuk hikayesi var ise tedaviye bir antiviral eklemek dikkat edilmesi gereken temel noktalardır. Uygulama öncesi ve sonrası gereken tüm bilgilendirmeler doktorunuz tarafından yapılacaktır.
   
Fraksiyonel Erbium lazerin özellikleri nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Lazer Epilasyon Nedir?

  Lazer Epilasyon Nedir?

  LAZER EPİLASYON NEDİR? Laser Epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur. Epilasyonda kullanılan laser ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli laser tekniği ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür. Bir daha tüylerinizi almak zorunda olmayacağınızı, cımbız veya ağda...
 2. fraksiyonel-lazer-cilt-izleri.

  fraksiyonel-lazer-cilt-izleri.

  fraksiyonel lazer forum fraksiyonel lazer yaptıran var mı yaptıranlar lazerle çil tedavisi yaptıranlar yaptırdım Sivilceleri sıkmamak en doğrusudur. Sıkılan sivilceler iltihaplanıp daha da içinden çıkılmaz ve şiddetli reaksiyonlara sebep olabilir. Sivilce izi; sivilce tedavisi eksik kalmış sivilceler sonrasında ciltte oluşan lekeler, çökme ya da çıkıntılar şeklinde gözlenebilir. Bu izler cilde...
 3. Lazer epilasyon Nedir?

  Lazer epilasyon Nedir?

  Lazer cihazlarının tıbbi alanında kullanıma girmesi ve lazer ışınlarının kıl köklerinde tahribat yapıcı etkisinin belirlenmesi ile uzun süreli epilasyon amaçlı uygulamalarda başarılı sonuçların sağlanması ile günümüzde lazer ile epilasyon uygulaması yaygın olarak yapılmaya başlamıştır. Lazer ile epilasyonda amaç yetkili doktor yönetiminde uygun dozda uygulanan lazer ışınları ile kıl...
 4. fraksiyonel lazer hakkında

  fraksiyonel lazer hakkında

  selam melekler yüzümde güneş ve çok olmasada sivilce lekeleri var bir arkadaşım bana fraksiyonel lazeri önerdi benim bu konuda pek bir bilgim yok fraksiyonel lazer hakkında bilgisi olan yada bu lazer olayını yaptıran varsa olumlu olumsuz yorumlarınızı ve bilgilerinizi bekliyorum
 5. Cilt çatlaklarına fraksiyonel lazer tedavisi

  Cilt çatlaklarına fraksiyonel lazer tedavisi

  Hemen hemen 3 kadından birinde görülen cilt çatlakları yaygın olduğu kadar uzun yıllardır tıp dünyasının da biçare kaldığı konular arasında yer alıyor. Ne var ki çokta karamsar olmaya gerek yok. İzleri %100 oranında gidermek imkânsız olsa da yüz güldürücü sonuçlara ulaşmak mümkün. Cilt Çatlakları Neden Oluşur? Cilt çatlakları sık kilo alıp vermelerde, ergenlik ve gebelik dönemlerinde ortaya...

Sayfayı Paylaş