Fransa’da ikinci yüz nakli

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Fransa’da ikinci yüz nakli
yüz nakli nasıl yapılır yüz nakli yapılan adam
258947.jpg


Dünyada ilk yüz nakli yapılan Isabelle Dinoire

Fransa’da ikinci yüz nakli
Fransa’da Kasım 2005’te yüzü köpeği tarafından parçalanan bir kadına yapılan başarılı ilk yüz naklinin ardından ikinci yüz nakli gerçekleştirildi.


AA
Güncelleme: 14:41 TSİ 24 Ocak 2007 Çarşamba
PARİS - Bu kez 27 yaşındaki bir erkeğe uygulanan yüz nakli ameliyatında, Fransa’da ilk yüz nakli yapılan Isabelle Dinoire’inki gibi burun-dudak-çene üçgeninin yanı sıra yanaklarının bir kısmı da operasyona dahil edildi.Yüz nakli operasyonu Paris’teki Henri-Mondor de Creteil hastanesinde çene ve yüz cerrahı Laurent Lantieri başkanlığında bir ekip tarafından yapıldı. Fransa’da ikinci yüz naklinin yapıldığı hastanın, “Fil Adam” filmindeki kahraman gibi, suratı tedavi edilemez biçimde deforme eden “Von Recklinghausen” hastası olduğu belirtildi. Ameliyatı gerçekleştiren cerrahlar, 15 saat süren operasyonun başarılı geçtiğini açıkladı.

Dünyanın ilk yüz nakli Kasım 2005’te, Fransa’nın kuzeyindeki Amiens kentinde, yüzü köpeği tarafından parçalanan Isabelle Dinoire adlı 38 yaşındaki bir kadına yapılmıştı. Nisan 2006’da da Çin’in kuzeydoğusundaki Şian’da, yüzü bir ayı tarafından parçalanan 30 yaşındaki bir Çinli, dünyada ikinci yüz nakli yapılan kişi olmuştu
 

Benzer İçerikler

Üst