gebe
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Fransızcadan Dilimize Geçen Bütçe Kelimesinin Kökeni Nedir?

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  bütçe kelimesinin kökeni bütçe kelime anlamı
  bütçe kelimesinin kökeni  Türkçeye geçen 5253 Fransızca kelimeden biri bütçe melekler :) Az önce bir misafirimizin sorduğu soruya istinaden bütçe kelimesinin kökeninden bahsetmek istiyoruz sizlere..

  [​IMG]


  Bütçe kelimesi Fransızca bir kelime olup kökeni ''çanta''dan gelmektedir.

   
Fransızcadan Dilimize Geçen Bütçe Kelimesinin Kökeni Nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. l nisan şakasının kökeni nedir?

  l nisan şakasının kökeni nedir?

  . Her ne kadar Roma İmparatoru Julius Caesar (Sezar) milattan önce 46 yılında takvimin başlangıcını Ocak ayı olarak ilan ettiyse de, 16. yüzyılın ortalarına kadar Avrupa'da yeni yıl geleneksel olarak, bahar aylarının başlangıç tarihi olarak da kabul edilen, Mart ayının 25'inde başlardı. 1564 yılında Fransa Kralı IX. Charles, takvimi değiştirerek yıl başlangıcını Ocak ayının birinci gününe...
 2. $ Dolar'ın Kökeni Nedir?

  $ Dolar'ın Kökeni Nedir?

  Dolar sözcüğü, 16. yüzyıldan sonra Alman para birimi olarak kullanılan "Thaler" in değişmiş bir şeklidir. Amerika'nın keşfinden sonra İspanya Kralları tarafından yaratılan gümüş parayı ifade eden "Dolera" dan gelmektedir. Dolar, 22 Haziran 1776'dan beri Amerika Birleşik Devletleri'nin para birimidir. ABD bağımsızlığına kavuşunca dolar, gümüş para olarak basılmaya...
 3. vapur olarak dilimize geçen fransızca kelimenin anlamı nedir

  vapur olarak dilimize geçen fransızca kelimenin anlamı nedir

  Herkese selam olsun :) Arkadaşlar vapur olarak dilimize geçen fransızca kelimenin anlamı nedir acaba? bu konuda kim ne biliyorsa bizimlede paylaşsın lütfen.
 4. dilimize fransızcadan geçen bütçe kelimesinin kökeni nedir

  dilimize fransızcadan geçen bütçe kelimesinin kökeni nedir

  dilimize fransızcadan geçen bütçe kelimesinin kökeni nedir Selam kızlar dilimize fransızcadan geçen bütçe kelimesinin kökeni nedir bilenleri bekliyorum lütfen acil olunuz!
 5. Fransızcadan dilimize geçen kelimeler hangileri ?

  Fransızcadan dilimize geçen kelimeler hangileri ?

  Türkçe pek çok dilden etkilenmiş ve Arapça başta olmak üzere bazı dillerden dilimize bazı kelimeler geçmiş. Acaba diyorum Fransızcadan hangi kelimeler dilimize geçmiş ?

Sayfayı Paylaş