FSH değeri 105 olupta hamiş olan veya değeri düşen varmııı....?????????

• Konbuyu başlatan gullu_23
  • Başlangıç tarihi
G

gullu_23

Forum Okuru
FSH değeri 105 olupta hamiş olan veya değeri düşen varmııı....?????????
arkadaşlar lütfen bana yardım edin çok kötü durumdayım ve bi umut istiyorum.benim fsh değerim 105 çıktı ve bu yükseklikle benim bebeğimin olmayacağını söledi doktor.lütfen düşürmesi bilen varsa yazsın benim gibi olan arkadaşlara yardım etmiş oluruz.:bebeğim::bebeğim::bebeğim:

Güllücüm moralini hemen bozma,ufak çapta araştırdım,gebeliğin kesinlikle olmayacağı fsh değeri 25 miş.Senin değerin sanırım 10.5.Evet bu da biraz yüksek ama hiç şansın yok değil.Yalnız şöyle birşey varmış ki fsh değeri düşürmek diye bir durum söz konusu değil.Yani bunun ilaçmış,bitkisel tedaviymiş,çaresi yok.Tek çare doktor kontrolünde bebek için uğraşmanız.Sana bulduğum bazı bilgileri yazmak istiyorum.Şunu da eklemek istiyorum eğer gittiğin dr kesin bebeğin olmaz dediyse başka bir dra git.Hakkında hayırlısı,olmazsa da dünyanın sonu değil :tik:

FSH hormonu değeri 10'un üzerine çıktığında hamile kalma şansında düşüş meydana gelebilir. FSH 15'in üzerine çıktığında hamile kalma problemi ciddi seviyede olur. FSH'taki artış ne kadar fazla olursa gebelik elde edilmesi o kadar zorlaşır. Bu hem kendiliğinden (spontan) gebelikler için geçerlidir hem de ilaç tedavisi ile veya tüp bebekle elde edilen gebelikler için geçerlidir. FSH 25'den yüksek ise kendiliğinden veya tedavi ile, tüp bebek ile hamilelik elde edilmesi yok denecek kadar nadirdir.

Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta FSH hormonu farklı aylarda dalgalanmalar gösterebilir. Örneğin bir ay adetin 3. gününde yapılan ölçümde FSH değeri kötü yani yüksek çıkabilir, 1-2 ay sonra adetin 3. günü yapılan ölçümde FSH değeri düşük çıkabilir. Bu durumda araştırmalar göstermiştir ki yüksek (kötü) olan değer geçerlidir. Yani bu hastalarda hamilelik şansı düşüktür ve 1-2 ay sonra yapılan tekrar ölçümlerinde FSH düşük bile olsa hamilelik şansının arttığını göstermez. Bu tür durumlarda klomifen sitrat testi gibi testlerle FSH değeri ve over rezervi daha net değerlendirilebilir.

saol çok güzel morel oldu bi umudum vardı o da bitti

Güllücüm ben değerini 10.5 olarak algıladığım için bu bilgileri verdim.Ama olmazsa da olmaz,Allah'ın takdiri ilahisi.Eğer inancın varsa bu derece kendini yıpratmazsın.Zaten yıpratmamalısın.Emin ol, bebeği sağlıksız doğup ta ömür boyu hem kendi hem bebeği çile çekenler var.Bu durumu çok yakından yaşadığım için sana rahatlıkla akıl verebiliyorum.
Rabbim herşeyin iyisini bilir,kendini lütfen yıpratma arkadaşım...

arkadaşım zaten biliyodum böle olduğuunu internetten araştırdım ama bu değerde olupta hamile kalan varmı diye merak ediyodum buda bana bi umut olur diye düşündüm.öle kolay deil aaa hayırlısı olsun demek .tamam hayırlısı olsun ama benim bebem karnımda olsun istiyorum başkasının bebesini deil.

Seni anlıyorum güllü ama ne olur olaya bir de tersten bak;
Bebeğin olmasını o kadar çok o kadar çok istedin ki,türlü tedaviler yaptın,bitkisel ilaçlar içtin,hep yattın kalkmadın,doktor doktor gezdin ve oldu hamilesin.Doğuma kadar sorun çıkmadı.Doğumdan bir çıktın ki,bebek engelli ve o bebek yaşadı,ve de sen ömrün boyunca ameliyat ameliyat,hastane hastane,doktor doktor dolaşıyorsun.Doktorlar da sana diyor ki bu bebek düşecekmiş siz zorla tutturmuşsunuz,ne hale gelirsin?Ne yaparsın?Ne düşünürsün?

Allah'ın takdiri ,ol dese olur,ona diyeceğim olamaz.Benim 20 sene sonra arkadaşımın çocuğu oldu.Bu da ihtimal.Benim demek istediğim herşeyin hayırlı olanını iste,illa ki bebeğim olsun diye ağlama, kendini bu kadar yıpratma, bunları birebir yaşadığım için ''Hayırlısı olsun'' demek kolay geliyor bana,emin ol hakkında hayırlısı olması daha iyi ve böyle dua et ne olur...:kiamam:

Merhaba biraz eski bir konu ama suanda bnde ayni durumu yasamaktayim 26 yasindayim ve 1.5 senelik evliyim aslinda daha bebek istemiyordum ilac ile korunuyrdm ama ilaca asl baslama sebebim evlnmeden 1 sene once ayni gn iki kdd gittm adet duznszligi icn ikiside hic bir test yapmadan dgm kntrl hapi verdi bnde iki dktrda ayni seyi soyledi vardir bir bildikleri diyerek icmeye basladm o gnden bu gune kdr hic araliksz ilaci kullndm ve adet grdm snra bir kc kisiden dgm kntrl hplarini 1 senede bir aralik verilerek kullnilmasi gerktgini dydm ve ara verdim ama 1,5 ay gecti ve adet gremedm zayflamk icn gttgm bir merkzde birsiru test istedi bnlrin biride fsh degerine bkiln testmis bir tip merkezinde yptrdm butn testlerimi ve sonuclarimi o tip merkzndeki bi kddoktoruna gsterdm sonucu gorunce sasirdisen (fsh degerim106 cikti) kc yasndasin sen menepozda gzukuosn yapilck hic bisi yok normlde senn degine sahip olunmasi icn 60 yasinda fln olunmasi gerk dedi bn e bebek olmazmi ddm imkansz anca yumurta nkli oda turkiyede yasak dedi tabi bn bittim orda yikildm esimin hayatnda en cok istedigi bu zamna kdr bnm istemmem nedeni ile erteledgmiz bebek bndan snra olmickti bittim. Snra ayni gn bu snuclar ile baska bir doktora gittim oda tmm snclarin kotu fakat elimizde tek bir test var hm daha sen cokuk ypicksn ne menepozu dedi moral yukledi yumurtaliklarimi kntrl eti ve sol yumurtaligimda olgunlasmis bir yumurta tespit etti bu soyledgine gore cok ii bisi mis snra hormn ilaci verdi ve bndn snra ksnlikle korunmicksn dediendokrin doktoruna yonlendirdi ayrica bir snraki adet donemi icn bir suru test istedi gogus rontgeni istedi fln filn tabi yuksek morl bnm o gn icn ihtiyacim olan tk seydi ve o gn baska dktora gtmedm ayni gn ilaca basladim snra birkacgn gcti ve bn arastdmalara grdm intrnttn okudukca morlim dustu ve yine doktr arastrmaya basldm bir profesor bldm ona gttm durumu anlttim testlerimi gsterdim oda ymurtaliklarima bkti test sonucn disinda hersyin norml dedi busefer o soltaraftaki yumurtayi goremedi sag tarafta gordu ymurtayi adet grmk icn vucudn hzrlanio dedi ama bnn nedeni kullndgn ilc olabilir dedi ilaci bitr adet goreceksn ve adetn 3-4-5 gunu bna gl test yapicm bnm yptgm testte yine yuksek cikar ise gen testi ypicm kromozmlarin ile ilgili bir sorunn olabilir ve eger oyle ise dnya capinda tedavisi mumkun dgl dedi bu dktorada korunayim mi dedim su donmde hamile klmni biz istemeyiz dikkat edin dedi su an icn bir sonuc yok ama doktrlarin ddgi tek sey bir tek sonuc ile kimse bir yorum yapilamaz diyor bir doktorum su cumleyi kurdu bana izmire gecenlerde kar yagdi buna dayanarak izmir karli diye bilirmiyiz dedi oyuzden sabirli olmaya testleri yptrma gunune kdr moralimi yuksek tutmaya calisiyorum baska dayangm yok cnku insallh ikimizinde testleri ynlistir iikimizde de hersey normle doner tek duvam bu

arkadaşım heralde en umutsuzu ben 68.34 artık ağlamak bile gelmiyor.boyun eğdim vardır rabbimin bildiği dedim sizde öğle yapın rabbim şifalar versin herkese

• :sin:arkadaşlar yorumlarınınzı okudum malesef bende 8 aydır adet görmüyorum,çok çaresizim,umudum yok izmirde ege de tedavi oluyorum FSH (82.15) çıktı bana bekle diyolar diliricem yakında doktorlardan nefret ediyorum,ben de geçici menepoz yaşıyorum 9 yıldır evliyim çarem yok üstüne piskolojim bozuk ne yapacağımım bilmiyorum
    ,

Geri