1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  G 20'nin 1 günlük maliyeti 20,6 milyon sterlin

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  İngiliz basınının 'dünya liderlerinin son 50 yılda yaptıkları en büyük toplantı'' diye tanımladığı, perşembe günü yapılacak bir günlük G20 zirvesinin maliyetinin 20.6 milyon sterlin olacağı bildirildi.

  Maliyet içinde güvenliğin önemli payı olduğu, eşi görülmemiş önlemlerin alındığı, güvenlik harcamalarının 5,8 milyon Sterlin olarak hesaplandığı, ancak bu rakamın her an artıp 10 milyon Sterline kadar ulaşabileceği belirtildi.
  ABD Başkanı Barack Obama'nın seçildikten sonra İngiltere'ye yapacağı ilk ziyarete de vesile olacak G20 zirvesi için Metropolitan polis teşkilatında tüm izinler kaldırıldı.
  Güvenlik önlemleri, bugün başlaması beklenen büyük protesto gösterilerini de kapsıyor. Polis, başkent Londra'da inşaat ve tadilat faaliyetlerinde bulunan şirketleri uyararak, hiçbir malzemenin ulaşılabilir açık mekanlarda bırakılmamasını istedi. Gösteriler sırasında olay çıkması ihtimaline karşılık polisin tüm kenti "taşlardan" arındırmaya çalıştığı kaydedildi.
  G20 harcamalarında en yüksek kalemi ise konferansın yapılacağı Cannig Town'Daki ExCel fuar alanını konferans merkezine çevirecek olan WRG adlı firmaya ödenecek para oluşturuyor. Binlerce delege ve basın mensubunun akreditasyon işlemleri, basın merkezleri, yayın odaları gibi hazırlıklar da bu şirket tarafından yapılacak.
  G20 harcamalarının 5,7 milyon sterlinlik bölümü konuk liderlerin ulaşımı için harcanacak. Liderlerin havaalanından alınıp otellerine götürülmesi, 1 Nisan akşamı katılacakları davetlere taşınmaları ve 2 Nisanda zirve merkezine ulaştırılmaları için gerekli konvoy düzenlemelerinin büyük bir dikkatle yapıldığı, bu işler için yüzlerce kişinin görevlendirildiği bildirildi. Liderlerin ağırlanması sırasında görev yapacak tercüman ve personelin ücretleri de bu kalemden ödenecek.
  Dünya liderleri ve beraberlerindekilerin konaklama harcamalarının ise konuk ülkelerin hükümetleri tarafından karşılanacağı kaydedildi.

  G20 zirvesinin yapılacağı Excel fuar merkezinin bir günlük kira bedelinin 20,6 milyon sterlinlik harcamaların 1,7 milyon sterlinlik bölümünü oluşturacağı bildirildi. 2 Nisan perşembe günü yapılacak zirve öncesinde 1 Nisan'da Londra'ya gelecek olan dünya liderleri ilk akşamlarını Kraliçe II. Elizabeth tarafından onurlarına verilecek davet ve Başbakan Gordon Brown'ın ev sahipliğinde düzenlenecek akşam yemeğinde geçirecek.


   
G 20'nin 1 günlük maliyeti 20,6 milyon sterlin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Günlüğü 20 YTL'ye tatil

  Günlüğü 20 YTL'ye tatil

  Tatil için illa otelde kalmanız gerekmiyor. Akdeniz sahilleri çadır kampı alanlarıyla tatili ucuza getirmek isteyenlere birebir. Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Taşucu Beldesinin birkaç kilometre batısındaki koyda yer alan Boğsak kamp alanı, hava sıcaklığındaki artışla birlikte tatilcilerle doldu. Yeşil ve mavinin birleştiği koyda, 11 dönüm arazi üzerine kurulu, 20 çadır ve 70 karavanın yer...
 2. 1 günde 5 milyon kez tıklandı

  1 günde 5 milyon kez tıklandı

  Türkiye’de bir ----- sitesine günde 5 milyon ‘tık’ yapıldığı ortaya çıktı. İnternette ----- siteleri ‘tık’lanma rekoru kırıyor. Telekomünikasyon Kurumu’na bağlı Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı bünyesinde faaliyet göstermeye başlayan İnternet Daire Başkanlığı’nın ‘temiz’ internet için yürüttüğü mücadele her ne kadar başarılı sonuçlara imza atsa da tehlikeli bir gerçeği de ortaya çıkardı....
 3. Erdoğan G-20 yolcusu

  Erdoğan G-20 yolcusu

  Başbakan Erdoğan, 1-2 Nisan 2009 tarihlerinde Londra'da yapılacak G-20 Liderler Zirvesi'ne katılacak. Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın, 1-2 Nisan 2009 tarihlerinde Londra'da yapılacak G-20 Liderler Zirvesi'ne katılmak için 1 Nisan 2009 tarihinde Türkiye'den ayrılacağı ve 3 Nisan günü yurda döneceği bildirildi. G-20 toplantısının, 15 Kasım...
 4. meğer 20 gündür ölüymüş :(((((((

  meğer 20 gündür ölüymüş :(((((((

  3 ay olmak üzereydi ama bebeğiim 8 haftalıkken ölmüş.20 gün boyunca minicik kalbi atıyor diye sevmişim onu. dün itibariyle ayırdılar cansız küçük bedeninide benden. yıkıldım. öyle güzeldiki onunla herşey.bir masalda böyle bitti.................
 5. Bebeğin İlk 20 Günü

  Bebeğin İlk 20 Günü

  Acaba cidden böyle diyorlar mı :meri:Bir an oğluşum geldi gözümün önüne hahaha İyi gülmeler melekler:ehi: 1 gün böylesi kötü bir başlangıç beklemiyordum oha hortumumu bile kesmişler! meme diye, süt diye birşey varmış nerden nasıl bulunur bu ya? hayattan daha 1 günden soğutacaklar beni 2 gün meme buldum ama bundan süt gelmiyor, emiyorum allah emiyorum, tık yok,...

Sayfayı Paylaş