Galeta ununun nerelerde kullanıldığını söyler misiniz?

Y

yenigelin1

Forum Okuru
Galeta ununun nerelerde kullanıldığını söyler misiniz?

Galeta unu nerelerde kullanılır melek kadınlar kulubü galeta unu ne işe yarar forum'da.​

Kızlar ben galeta ununu köfte içine koyuyordum şimdiye kadar başka nerelerde kullanılıyor acaba? Galeta unu denince hani benim aklıma köfte gelir başka mutfakta hangi yemeklerde ya da tariflerde kullanılır galeta unu? Galeta unu ne işe yarar başka? Aslında galeta unu fazla alınmaz bizim evde köftelere de galeta unu yoksa ekmek içi koyarım yani? Sizin bildiğiniz nereler var galeta ununun kullanıldığı?

Merhaba
Mutfak kadınlar için harika mekandır. Ben mesela çocuklar ve işlerim olmazsa daha fazla vakit geçireceğim ama yine de mutfakta geçirdiğim güzel şeyler ortaya koyduğum zaman mutlu oluyorum mutfağımda. Galeta unu nerelerde kullanılıyor dersiniz? Galeta unu denince de benim aklıma çok çeşitli şeyler geliyor. Tatlı da geliyor tuzlu yemeklerde de kullanıldığını biliyorum ve yapıyorum. Örneğin harika bir kıbrıs tatlısı var ki bu da un yerine galeta unu ile yapılıyor tabanı. Yine kızartmalarda tavuk kızartmalarında da kullanıyorum ben galeta ununu. Çıtır gevrek bir hava da veriyor. En son börek yaparken de kullanmıştım. Galeta ununu bohça böreklerimi önce yumurtaya sonra galeta ununa batırıp kızarttım çıtır çıtır oldular kesinlikle denenmeli. Kızartmalarda kullanıldığında lezzet ve gevreklik katıyor galeta unu.

Şimdi size galeta ununu dibine kadar kullanacağınız bir tarif bırakıyorum aşağıya. ''Balık filetosu pane'' tarifine bayılacaksınız bence. Hemen denemelisiniz. Balıkta ve tavukta kesinlikle denenmeli galeta unu diye düşünüyorum.

Geri