Etiketler:
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    102
    Ödül Puanları:
    63

Gandhi'nin mesaj sözleri..

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

gandhi nin sözleri sözlerine dikkat et düşüncelerine dönüşür Gandhi'nin sözleri..
    Bir insanı, ancak gerçekten uyuyorsa uyandırmak mümkündür. Ama, eğer uyumuyor da uyku taklidi yapıyorsa, dünyanın bütün gayretlerini sarfetseniz, nafiledir.

Bizi yokedecekler şunlardır:
    İlkesiz siyaset; vicdanı sollayan eğlence; çalışmadan zenginlik; bilgili ama karaktersiz insanlar; ahlâktan yoksun bir iş dünyası; insan sevgisini alt plana itmiş bilim; özveriden yoksun bir din anlayışı.

Bu dünyada öylesi aç yaşayan insanlar var ki, Tanrı onlara ancak bir somun ekmek suretinde görünebilir.

Dünyada görmek istediğiniz değişikliğin kendisi siz olun..
    Her sabah kalktığım zaman kendi kendime şöyle söz veririm: Dünya üzerinde vicdanımdan başka kimseden korkmayacağım. Kimsenin haksızlığına boyun eğmeyeceğim. Adaletsizliği adaletle yıkacağım ve mukavemet etmekte ısrar ederse onu, bütün mevcudiyetimle karşılayacağım.

Sevgi her zaman ıstırap çeker, hiçbir zaman ne gücenir ne de intikam almaya çalışır.

Sevgi insanlığın, şiddet hayvanlığın kanunudur.

Sevginin olduğu yerde hayat vardır.

Sıkılmış yumruklarla el sıkışamazsınız.

Şiddet göstermeme, inancımın birinci maddesidir. Aynı zamanda o, benim itikatımın da son maddesidir.

Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür... Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür... Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür... Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür... Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür... Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür... Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür...

Siz kendi elinizle teslim etmedikçe, kimse kendinize olan saygınızı elinizden alamaz.

Önce önemsemezler, sonra gülerler, sonra kıskanırlar, en sonunda ise yenilirler...

Adaletsiz rejimi, adaletle yıkınız. alkışlar önüne kansız elle çıkınız.

Basit yaşa ki başkaları da varolabilsin

Haksızlığa sapıp bütün insanlar seni takip edeceğine, adaletle hareket edip tek başına kal daha iyi.

Olsa iyi olurdu.

Batı uygarlığı hakkında ne düşünüyorsunuz? sorusuna verdiği cevap
    Zayıf insanlar affedemezler. Affetmek güçlülere has bir özelliktir.

Bencilliğin gözü perdelidir.

Göze göz, dişe diş düşüncesi bütün dünyayı kör edecek.

Mahatma Gandhi:slm:

2. Beyazca

Beyazca Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Gandhi'nin mesaj sözleri..
    Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür... Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür... Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür... Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür... Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür... Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür... Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür...
    bu sözü tuttum tşkler bu güzel paylaşım için emeğine sağlık

3. necla

necla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    emegine saglik canim

4. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    44
    Ödül Puanları:
    0

Anlamli sözler...
    emegine saglik

Gandhi'nin mesaj sözleri.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hasret mesajları

Hasret mesajları

hasret mesajları, 2011, kısa, sms, msj, sevgiliye söylenecek en güzel sözler burada arkadaşlar. Sol yanında hasretlik çeken Melek'lerimiz için, en güzel hasretlik mesajlarını sunuyoruz bu yazımızda:) Beklemek güzeldir güzelim Dönecekse eğer beklenen.... Özlemek güzeldir güzelim Özlüyorsa eğer özlenen.. Herzaman duyamadığımız o toprak kokusu bu zamanda aranan gerçek sevgiler gibi...
  2. Bayram mesajları

Bayram mesajları

Ramazan bayramınız kutlu, yüreğiniz mutlu, umutlarınız atlı, sevdanız kanatlı, mutluluğunuz katlı, sofranız tatlı, mekanınız tahtlı, ömrünüz bahtlı, yuvanız bereketli olsun. Bin damla serilsin yüreğine, bin mutluluk dolsun gönlüne, bütün hayellerin gerçek olsun, duaların kabul olsun bu bayramda... Ramazan Bayramın mübarek olsun! Damağınızı, ruhunuzu ve çevrenizi tadlandıran, mutlu, umutlu,...
  3. Özür Mesajları

Özür Mesajları

Özür Mesajları ---- Merhaba arkadaşlar özür dilemem gereken bir arkim var ve ona msj atmam lazım sizden en güzel özür mesajlarını istiyorum
  4. Dostluk Mesajları

Dostluk Mesajları

Dostluk Mesajları Merhaba ben neredeyse bütün internet alemini gezdim ama bulduğum Dostluk Mesajlarının hiç birini beğenmedim. bir de şansımı burdan deniyeyim istoyrum bana yeni Dostluk Mesajları sunarmısınz
  5. Kırgınlık Mesajları

Kırgınlık Mesajları

Kırgınlık Mesajları Merhaba beyler bayanlar, sizden kırgınlık içeren mesajlar sözler rica ediyorum beni kıranların hepsine gidecek.

Sayfayı Paylaş