1. AYTASI

  AYTASI Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  3 Aralık 2008
  Mesajlar:
  532
  Beğenilen Mesajlar:
  31
  Ödül Puanları:
  28

  Garda Unutulan Hüzünler

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında AYTASI tarafından paylaşıldı.

  Garda Unutulan Hüzünler
  Köşe bucak kaçıyorum sesli zamanlardan. İçimden geçen trenin veda sireni acıtıyor kalp çarpıntısını. Garlarda unutulan hüzünlerin öksüz bakışları çarpıyor raylara. “Evladım şu bilete bi bakar mısın saat kaçta yazıyor?” diye soruyor yaşını gözlerine gömmüş ninenin dudakları. Bakışlarımızda derin korkular yetişememe telaşı uzak sevgilerin endişeli uykusu. Bakışlarımızda pür dikkat bekleyiş coşkusu.
  Sırtında çantası ne yöne gideceğini bilemeyen yüreğin neresi olursa olsun sadece “gitmek” üzerine yazılmış düşlerini ısırıyor sabah ayazı. Cebinde biriktiği üç beş kuruş dilekle yola çıkacak belki de sesini duyuramadığı kavuşmaların uğultusunu geride bırakarak. Gitmek çözüm mü o da bilmiyor onca soru cevap oyunun içinde gidip gelirken. Bazen seçimler bize uygun düşmeyebilir ama yürek seçici davranmıyor. Aşk geldiği gibi kalıyor tüm sesinle kovsan da kulaklarını tıkayıp ellerinde terliyor.
  “Neyin var hanım kızım?”
  “Bir şey yok bey amca”
  “Ama ağlıyorsun”
  “Hayır amca sadece dökülüyorum”
  Kim bilir neleri sığdırdı içine fazla geleceğini düşünmeden ve hiç ummadığı ama bir gün mutlak olacak dediği bir anda aktı kalbinden taşanlar yanaklarına. Ne çok şey biriktiriyoruz göz gözü görmez sevişmelerin içinde. Tene tutsak sevda Türküleri yakılıyor ıssız gecelerin yalnızlık biçen ay ışığı sokaklarında. Kime çarpsan yaralı haykırış dilinde. Öksüz sürgün nöbetlerinde deliriyoruz boğazımızda düğümlenen “gitme kal” yutkunmaları içinde.
  “Gitme diyorum gidiyor”
  “Kim?”
  “Aşk”
  “Aşkla konuşabiliyor musun?”
  “Kavuşmalara eksik kaldığımdan beri”
  Onca eksikliğin içinde neden kavuşmalar başı çeker ve yenilir uzaklığa? Dudaklardan çıkması bu kadar kolayken sevginin neden korkulara yenilir ve çeker gider arkasına bakmadan? Akşama kadar satması gereken simitleri bitiremediği için bir köşede ağlarken çocuk bizler ısınan ellerimizin değerini bilmeden yaşıyoruz. Emanetçiye bırakılan eşyalar gibi dileklerimiz çoğu zaman geri dönüp almayı bile unutuyoruz. Nasıl oluyor da onca unuttuklarımız arasında kendimizi de bir yerlerde bırakıp gitmiyoruz?
  Yerde bir kağıt parçası özel bir yakarışa dokunur gibi uzanıyorum “her yanım hüzün olsa da kavuş bana” yazıyor. Kim bilir kimin parmaklarından kaydı geride bıraktıklarından kaçmaya çalışırken kompartıman sessizliğine karışan. Aslında kendimizden kaçmaya çalışıyoruz sadece kendimizi götürdüğümüzü bilmeden.
  “Varınca hemen ara”
  “Tamam”
  “Seni çok özleyeceğim”
  “Tamam”
  “Çok seviyorum seni”
  “Tamam canım tamam”
  Konuşsana be adam bir şeyler söylesene bir cümle kurmayı bile öğretmedi mi bu yaşam sana? Kız sana sarılıyor kollarında korku tüneli. Nefret ediyorum dudaklarınıza biçtiğiniz müebbet suskunluktan. Ne demek “tamam”? Merak etme anlıyorum seviyorsun ama geçecek sakin ol her şey yoluna girecek demek gibi bir şey mi? Bunun da üstesinden geleceğiz bak iyi olacaksın demek mi yoksa? Çok seviyorum seni lanet olsun tamam!.
  Gidiyorum vedaların arasından bütün ihtişamıyla yaklaşıyor tren. Geriye dönüp baktığımda sadece hüzün var. Garda unutulan hüzünler. Ve biliyorum kimse dönüp de aramayacak kaybettiğini düşünmeyecek bile. Her tren vedaların dumanında art arda söndürülen ve ezilen sigara izmaritleri arasında yanaşacak istasyona. Kondüktörün düdüğü duyulacak telaş içinde koşturacak bedenler. Aniden rüzgar çıkacak garda unutulan bütün hüzünler etrafa saçılacak üstümüze yapışacak. Kim bilir bu yüzden belki de bütün vedaların ağırlığı üzerimizde. Belki de bu yüzden hüzün ağırlığındayız.
  Garlarda unutulan hüzünler hepinizi kutsuyorum. Sevmemiz gereken bir çağda olmalıydık maalesef ayrılıkların elinden tutuyoruz.
  Aşk dilimi ısırdım gitme inan sadece korkuyoruz…
  pelin onay

   
Garda Unutulan Hüzünler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Unutulan sünnetler

  Unutulan sünnetler

  Unutulan sünnetler Müsafeha etmek, yani sünnete uygun tokalaşmak unutulmuştur. Sakal, sünnet üzere bırakılmıyor. Namazlarda başı örtmeye önem verilmiyor. Abdestte eller ve ayaklar üç defa yıkanmıyor. Parmak araları üç defa hilallenmiyor. Aksıran Elhamdülillah demiyor. Başkası, dinde öyle bir şey olmadığı halde, çok yaşa diyor. Halbuki elhamdülillah demesi sünnet, bunu duyan müslümanın da...
 2. UnUtUlAn SüNnEtLeR....

  UnUtUlAn SüNnEtLeR....

  tırnak büyüsü duası Müsafeha etmek(iki mümin karşılaştıkları zaman toka yaparak salavat okumaları) Kıymetsiz yerlere girerken sol ayakla girilip, sağ ayakla çıkılması (dalgınlık hali başka) Mübah olan yerlere sağ ayakla girilip sağ ayakla çıkılması(oda,taksi,dükkanv.s. ) Namazları başı açık kılmamak Abdestte ayakları üç defa yıkamak Yolculukta arkadaşlarından birini reis seçmek...
 3. gar

  gar

  Rüyasında gar gören kimse, çok yakında uzun zamandan beri arzulamakta olduğu seyyahate çıkacak demektir. Karanlık, sıkıntılı bir işin başlangacıdır. Rüyasinda bir gara girdigini gören yolculuga çikar. Garda bir trene bindigini, fakat trenin kalkmadigini görmek, ya-pacagi bir iste basariya ulasamayacagina yorumlanir. Eger tren hemen hareket etmisse, bu rüya aksine yorumlanir. Garda sira si-ra...
 4. Key ödemelerinde unutulan ilçe...

  Key ödemelerinde unutulan ilçe...

  Birçok kamu çalışanı KEY listelerinde adını bulamazken, bir ilçenin tamamının Resmi Gazete’deki listede yer almadığı ortaya çıktı. KEY geri ödemelerinin başlamasına rağmen, ödemelerin yapılmasıyla ilgili sıkıntılar devam ediyor. Birçok kamu çalışanı listede adını bulamazken, bir ilçenin tamamının Resmi Gazete’deki listede yer almadığı ortaya çıktı. Eğitim-İş Genel Mali Sekreteri Altan...
 5. hüzünlerimi geri istiyorum

  hüzünlerimi geri istiyorum

  Sen; İçimde ölmeye yüz tutmuş, yüzsüz ve aykırı düşlerimin mahcup kızısın... O ela gözlerinde büyüttüğüm hüzünlerimi geri istiyorum. Ve... O dupduru gözelerden süzülen sular gibi uzayan saçlarına ilk dokunduğum zamanı, gökyüzündeki kül rengi bulutların parçalandığına, ay vaktinin ıssız hüzünleri hep şahitti. Belki her seher vaktinin bu ölümcül ve düşsel vakitlerinde... Bir darağacı kelebeğinin...

Sayfayı Paylaş