1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  GDO'lu Gıdayı Nasıl Anlayabilirsiniz?

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  gdo'lu besinler gdo'lu besin nasıl anlaşılır
  Sevgili melekler, son yıllarda öne çıkan ve önem gören konulardan biri de gdo'lu besinler. GDO, genetiği değiştirilmiş gıda anlamına geliyor ve bu gıdalar insan vücuduna uzun vadede son derece zararlı. Konya il tarım müdürlüğünde alınan bilgilere göre yapılan araştırmalar şunu gösteriyor ki, gdo'lu besinlerden uzak kalabilmek için öncelikle besinlerin mevsimlerine dikkat etmek gerekiyor.


  [​IMG]


  Mevsimi dışındaki bazı besinler:

  Örneğin domates 15 ekim/ 10 kasın ve 10 nisan / 5mayıs

  patlıcan 15 kasın/15 mayıs arası

  kabak ise 1 kasım ile 15 mayıs arasında tüketilememesi gerek…  GDOlu Olmayan Besin Nasıl Anlaşılır?

  Domates : Kestiğimiz zaman içerisi boş ise, meyvenin ucunda sivri memeler oluşmuş yada meyvenin şekli şemali bozulmuşsa aşırı derecede hormona bulanmış olduğu anlaşılır. Bir de hormonlu olan domatesi dikine kestiğimizde ortasında bembeyaz bir tabaka görürsünüz.

  Salatalık: şekilsiz, bir tarafı kalın bir tarafı ince veya yanyana yapışıkbir şekilde olur.İçii tamamen sünger gibi ve çekirdekçiği koflaşmış gibidir.Lezzetsizdir.

  Patlıcan:İlk olarak şekilsizdir, Yanlarında meme gibi şişkinlikler yada salatalıkta olduğu gibi çift sebze oluşumu vardır ve etli bölümü süngerimsidir

  Patates: meyvenin şekli bozuk, patates yumrularında yapışıklık ve küçük yumrular vardır. Eğer aşırı hormon kullanımı varsa patatesin içinde kararmalar görülebilir.

  Çilek: Fazla büyüktür, yapışık meyve görünümündedir ve ısırdığımızda içi bomboştur.

  Karpuz: Çekirdeğin olduğu bölüm boştur ve yendiğinde yüksek miktarda nişasta kokusu gelir.

  Biber: Aşır derece büyül ve etlidir. Çekirdek kısımı bomboş, etli bölümünde ise domates gibi beyazlı bir kısım görülür.”
   
GDO'lu Gıdayı Nasıl Anlayabilirsiniz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. kehribar taşını nasıl anlayabiliriz

  kehribar taşını nasıl anlayabiliriz

  Az önce kendim için turkuaz taşını sormuştum şimdi de arkadaşımın taşını sormak istiyorum.Kehribar taşı nasıl anlaşılır ? Bilgi verirseniz çok sevineceğiz..
 2. bozuk yumurtayı nasıl anlayabiliriz

  bozuk yumurtayı nasıl anlayabiliriz

  Melekler merhaba.Sormak istediğim bozuk yumurtayı nasıl anlarız? Zehirlenmeyelim, aldığım yumurtayı kırınca biraz tuhaf geldi görüntüsü..
 3. taze yumurtayı nasıl anlayabiliriz

  taze yumurtayı nasıl anlayabiliriz

  Eve sürekli yumurta alıyoruz her aile gibi ama bunların tazeliğinden hep şüpheleniyorum.Gerçi üstlerinde tarihleri var ama acaba yumurtanın taze olup olmadığı nasıl anlaşılır ?
 4. Sahte Balı Nasıl Anlayabilirsiniz?

  Sahte Balı Nasıl Anlayabilirsiniz?

  sahte bal nasıl anlaşılır sahte balı anlamanın yolları Sevgili melekler, son günlerde kamuoyunu fazlasıyla meşgul eden konulardan biri bal. Televizyonlardan yoğun bir şekilde gayet uygun fiyatlarla yapılan bal satışı, sağlık bakanlığını hareklete geçirdi ve pek çok marka sahte bal ürettiği gerekçesiyle cezaya çarptırıldı. Bu durumda da vatandaş hangi marka bala güveneceği konusunda...
 5. Hamile olduğumu nasıl anlayabilirim?

  Hamile olduğumu nasıl anlayabilirim?

  erken hamilelik belirtisi,hamilelik belirtileri,hamilelik nasıl anlaşılır,hamile olduğumuzu nasıl anlarız,hamilelik belirtileri hakkında bilgiler Unutmayın, erken gebelik belirtilerinin şiddetinin, süresinin ve sıklığının kadından kadına hatta hamilelikten hamileliğe değişebilir. Bu belirtiler regl öncesi belirtilere de çok benzerlik gösterirler. Hamilelik düşünmeyen bir kadın bu...

Sayfayı Paylaş