1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.258
  Beğenilen Mesajlar:
  2.402
  Ödül Puanları:
  113

  Gebe kalmak için en uygun pozisyon nedir?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  hamile kalmak için hangi pozisyon olmalı,gebe kalmak için hangi pozizyon uygun,hamile kalmak için nasıl pozisyon almalıyım,hamile kalmak için uygun pozisyonlar hakkında bilgiler


  < Konu Resmi..>
  Çocuk sahibi olmak isteyen birçok çift en kolay yolu ve de en hızlı şekilde nasıl bebek sahibi olurum diye araştırma yaparlar. Bazı çiftler korunurken bebek sahibi olurken bazıları da korunmadığı halde hızlı şekilde bebek sahibi olamayabiliyorlar.
  Gebeliğinizin kolay olmasını istiyorsanız ilk dikkat edilecek olan eşinizle doğru zaman içinde cinsel birliktelik yaşamanızdır. Kadınların daha doğurgan olacağı bir dönem vardır. Tabii her dönemde de başarısız sonuçlar almak mümkündür.


  Gebe kalmanız için en iyi zaman iki adet dönemin arasında, rahme yeni yumurta düştüğü dönemdir. Adet döngünüzün 24-30 olduğunu düşünürsek 10-16 günler arasında yumurtlama görülmektedir. Yumurta spermle birleşmesi yaşanır bu da 12-24 saat zaman dilimi içerisindedir. Yani adet dönemizden 2 hafta sonrasına gebe kalmak için şansınızı denemelisiniz. Tabii bu tek bir gün değil devamlı denenmelidir.
  Filmlerden ya da kitap, dergi gibi bakılan pozisyonları aklınızdan çıkarın. Gebe kalmanız için bazı pozisyonlar vardır ki bu yolla hızlı ve kolay gebe olabilirsiniz. Klasik olan pozisyonlar her zaman gebe kalmak için en iyi pozisyonlardır.
  Gebe kalmak için uygun pozisyonlar;


  * Misyoner pozisyon; Gebe kalınmanın en yüksek olan ilişki pozisyonudur. Yüzücülüğü iyi olan spermler vücudunuzun içinde fazlaca hızlı hareket ederler. Bu pozisyon da kadın sırt üstü şekilde yatar, erkek ise kadının üstündedir. Göbeğini de hafiften devirmektedir.
  * Misyoner ve Kalçaları Kaldırma; Bu pozisyonda kadının altına bir yastık konup kalça yükseltilir. Böylece serviksin sperme en çok rastlayacağı için gebeliğe yardımcı olur.
  * Erkek Arkada şeklinde pozisyon; Bank şeklinde duran kadının, erkeğin kadının arkasından girmesidir. Bu pozisyonu uzmanlar önermektedir. Özellikle bu pozisyonda servikse çok yakın yerde sperm depolanmaktadır. Yani gebelik için şans daha fazladır.
  * Kaşık stili pozisyon; Erkeğin arkada olup kadının önünden olarak yan yana yani kaşık stili denen sekildir. Gebelik için serviksin çok sayıda sperme rastladığı pozisyondur.
  * Kadının Orgazm olmasıyla; Aslında bu pozisyon şekli değildir. Ama gebe olmak için kadın orgazmının ilişkisi çoktur. Kadın orgazm olunca vajınanın kasılmaları ile beraber spermi servikse itmektedir. Böylece gebe kalma olasılığı fazlalaşır.
  Uzmanların görüşlerine göre boşalma yaşandıktan sonra 20 dakika bir zamanda yatakta yatmanın ve dizleri kırmanın gebe kalmak için çok faydalı olduğunu söylemektedirler. Vücut ısısında artış olunca spermler ölmektedir. Bu yüzden duş sauna yapmaktan kaçınılmalıdır.
   
Gebe kalmak için en uygun pozisyon nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. gebe kalmak için neler yapıyoruz

  gebe kalmak için neler yapıyoruz

  hamile kalmak için iğne tedavisi tek yumurtalıkla hamile kalınır mı tek yumurta ile kalınır mı yumurtayla süt buharı Anne olabilmek için ne tür aşamalardan geçtik neler yaptık melekler hep beraber bakalım kendimden başlıyim evliliğimin 11 ayında dr gittim önce klomene başladık yanında pregnil iğne 6 ay böyle devam ettik sonrası rahim filmi arkasından 3 aşılama aşılamadan sonra lapraskopi...
 2. Erken gebe kalmak için ne yapmak gerekir ?

  Erken gebe kalmak için ne yapmak gerekir ?

  Erken hamile kalmak için beslenme, erken gebelik için ne yapmam gerekir, ne yapmalıyım ? Öncelikle herşeyden önce meleklerim, stres olayına girmeyeceksiniz ve kesinlikle " ben gebe kalamayacağım " korkusuna asla kapılmayacaksınız. Adetlerinizi düzenli takip edeceksiniz. Kesinlikle yumurtlama günü hakkında bilgiler edineceksiniz. Eşiniz sigara ve alkol kullanıyorsa yada siz, eşinize...
 3. Gebe Kalmak İçin En Önemli 6 Gün!

  Gebe Kalmak İçin En Önemli 6 Gün!

  gebe kalmak için hamile kalabilmek için hangi günler hamile kalınır Sevgili melekler, uzmanlar, regl dönemi düzenli seyreden kadınlar için, hamile kalabilecekleri şu günlere dikkat çekiyor: "Her ay, adetin ilk gününden itibaren 11 ila 17.günler arası". Uzmanlar bu günlerde kadınların gebe kalma şansının çok daha yüksek olduğunu belirtiyorlar. Uzmanlar, planlı hamileliğin hem...
 4. Hamile kalmak için en uygun pozisyon hangisidir?

  Hamile kalmak için en uygun pozisyon hangisidir?

  hamile kalma pozisyonu,hamile kalmak iin hangi pozisyonu almalıyım,hamile kalmak için hangi pozisyona girilir,hamile kalmak için pozisyonlar hakkında bilgiler Gebe kalmak için en uygun ilişki pozisyonu nedir diye baktığımızda klasik pozisyon olan misyoner pozisyonudur. Yani ilişki için kadın alt da olacak ve erkek de üstte bulunarak girilen ilişkide böylelikle spermler vajinadan geçerek...
 5. Hamile kalmak için en uygun dönem hangisidir?

  Hamile kalmak için en uygun dönem hangisidir?

  hamile kalma günleri,gebe kalma günleri,hamile kalmak için yapılması gerekenler,hamile kalınıcak günler,gebe kalınıcak günler hakkında bilgiler Düzenli adetleri olan ve ayda bir adet gören kadınlarda yumurtlama çoğunlukla adetin başlamasından 14 gün önce olur. Yani adetleriniz düzenliyse bir daha ki adetinizin başlayacağı günü tahmin edebilirsiniz ve bu günden yaklaşık 14 gün önce yumurtlama...

Sayfayı Paylaş