1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.356
  Beğenilen Mesajlar:
  2.405
  Ödül Puanları:
  113

  Gebe olduğunuzun bir kaç işareti

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Hamileliğin en önemli habercisi adet gecikmesi olsa da bazı erken belirtiler adet gecikmesinden önce bile hamileliğe işaret edebilir. Unutulmaması gereken bu belirtilerin kadından kadına hatta hamilelikten hamileliğe değişiklik gösterdiğidir.
  Bazı kadınlar, hamileliğin daha geç dönemlerine kadar hiçbir belirti yaşamayabilir veya yaşadığı belirtileri adet dönemi öncesi belirtilerle karıştırabilir. Dolayısıyla aşağıdaki belirtileri yaşamıyor olmanız, hamile olmadığınız anlamına gelmez. Aynı şekilde bu belirtilerden bir veya daha fazlasına sahip olmanız da kesin olarak hamile olduğunuzu göstermez.


  < Konu Resmi..>

  Birçok anne adayı hamile olduğunu fark edene kadar doğum kontrol hapı kullanmaya devam ettiği için telaşlanır. Bu konuda yapılan araştırmalar panik yapmanıza gerek olmadığını gösteriyor.
  Hamile olup olmadığınızı anlamanın en kesin yolu elbette hamilelik testi yaptırmaktır. Aşağıdaki erken belirtiler, özellikle adet gecikmesi ile birlikte, test yaptırmanız için size ipucu verebilir.  Hamilelik boyunca görülen kanamalar farklı anlamlara gelebilir. Kanama şiddetliyse ve karın ağrınız adet krampları gibiyse ilk üç aylık sürede dış gebelik belirtisi olabilir. Ektopik gebelik rahim dışında yumurta döllenmesi sonucu görülür ve yaşamı tehtid edebilen bir dış döllenmedir.


  2. Şiddetli mide bulantısı ve kusma.
  Aşırı mide bulantısı ve kusma da tehlikeli olabilir. Hiçbir şey yiyemiyor ve içemiyorsanız susuz kalma riski altında kalırsınız. Ayrıca yetersiz beslenme ve susuzluk erken doğum riskini taşır ve doğum kusurlarına yol açarak ciddi komplikasyonlara neden olur. Doktora başvurulmalı ve reçeteli ilaç kullanılmalıdır. Beslenme değişiklikleri yapılır. Bebeğin beslenmesini de etkileyecektir.  3. Bebeğin etkinlik düzeyinin önemli ölçüde değişmesi.
  Karnınızdaki hareketleri oldukça iyiyken, bir süre sonra hareketlenmesi durduysa, yeterli miktarda plasentadan beslenemiyordur ve oksijen alamıyordur.
  4. Erken kasılmalar.
  Ritmik olmayan ve yoğunluğu az hafif kasılmalar görülebilir. Yoğun kasılmalar ve 10 dakika aralı düzenli kasılmalar tehlikeli olabilir.


  5. Su gelmesi.
  Gebelikte büyümüş rahim mesaneye baskı yapar ve idrar kaçağı olabilir. Fazla idrar ve su kaçırma ciddi olabilir.


  6. Sürekli ve şiddetli baş ve karın ağrısı, şişkinlik ve görme bozuklukları.
  Hamilelik döneminde gelişen ve ölümle sonuçlanabilen ciddi bir hastalık olabilir. Yüksek tansiyon da varsa, gebeliğin 20. Haftasından sonra idrarda aşırı protein ortaya çıkar. Doktora gidin ve tansiyon testine girin. Erken teşhis ile kurtulunabilir.


  7. Şu durumlarda doktora başvurun ve tedavi olun.
  Ateş, öksürük, boğaz ağrısı, burun akması, hapşırma, bulantı, kusma, ishal.
   
Gebe olduğunuzun bir kaç işareti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kaç Aylık Hamileyim Gebeyim Hesaplama

  Kaç Aylık Hamileyim Gebeyim Hesaplama

  kaç aylık hamileyim kaç aylık hemileyim test kaç aylık hamileyim gebeyim hesaplama ile ilgili bilgiler burada melekler. Gebe kalmak isteyen meleklerimiz ilk günden itibaren heyecanla gebelik testi yapacağı günü bekler ve bir an önce mutlu haberi almak isterler. Kaç aylık hamileyim diye heyecan içinde günler geçmek bilmez. Bu makalemizde kaç aylık hamileyim gebeyim hesaplama konusunda sizlere...
 2. gebe olma ihtimalim % kaçtır?

  gebe olma ihtimalim % kaçtır?

  Merhaba, ben 3 haftadır gebelik belirtilerinin hemen hemen hepsini taşıyorum. ve normal olarak 3 haftalık olduğumu düşünüyorum. belirtilerimi sizinle paylaşmak istiyorum: ilk hafta boyunca kasıklarım şiddetli bir şekilde ağrıdı. şiddetli baş dönmesi, aşırı iştah artışı, çok üşüme, akıntıda artış, göğüs uçlarımda iğne batar gibi sızlama, ağız tadımda değişiklik, bel ağrısı, adet sancısı gibi...
 3. Gebelik olduğunu gösteren işaretler ve belirtiler şunlar kızlar

  Gebelik olduğunu gösteren işaretler ve belirtiler şunlar kızlar

  Bunları bir blogta okudum sizinle paylaşmak istedim :) Hamilelikte kaşıntı Gebelik dönemi boyunca vücuttagörülen kaşıntının en önemli nedenlerinden biri gebelik kaşıntısıdır. Bu yakınma yaklaşık olarak her 700 anne adayından birinde genellikle gebeliğin son haftalarında görülür. Yakınmaların nedeni artan gebelik hormonlarınetkisiyle safra kanallarındaki akımın yavaşlaması ve böylece kanda...
 4. GEBE OLDUĞUNU FARK ETMEDEN YAPILANLAR

  GEBE OLDUĞUNU FARK ETMEDEN YAPILANLAR

  hamile olduğunu bilmeden havuza girmek,hamile olduğunu bilmeden uçağa binmek,hamile olduğunu bilmeden alkol sigara tüketmek,hamile olduğunu bilmeden antibiyotik kullanmak,hamile olduğunu bilmeden ağrı kesici kullnmak,hamile olduğunu bilmeden yapılanlar Bir kadının hamile kaldığından şüphelenmesini sağlayan ilk belirti genellikle adet gecikmesi olduğu için bu zaman sürecinde hamile...
 5. Gebe olduğumu nasıl anlarım belirtiler nelerdir?

  Gebe olduğumu nasıl anlarım belirtiler nelerdir?

  hamilemiyim,hamile olduğumu nasıl anlarım ,hamilelik belirtileri,gebelik belirtileri,gebelik nasıl anlaşılır,en erken hamilelik belirtileri hakkında bilgiler Adetiniz gecikti, hamile olup olmadığınızı merak ediyorsunuz. Henüz test yapmadınız ancak bazı belirtiler hissediyorsunuz ve bunların hamilelik belirtileri olup olmadığını merak ediyorsunuz… Acaba hamile misiniz? Aşağıdaki...

Sayfayı Paylaş