1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Gebelerin yapmaması gerekenler

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  hamilelerin yapmaması gerekenler hamilelerin yapmaması gereken hareketler hamilelikte yapılmaması gerekenler hamilelikte yapılmaması gereken şeyler hamilelikte yapılmaması gereken hareketler neleridr gebelikte yapılmaması gereken hareketler nelerdir buyrun bu yazımızda öğrenelim arkadaşlar. Hamilelikte sigara içmek gibi daha başka hamilelikte yapılmaması gereken şeyler çok Melek'lerim. Biz de bu sayfamızda gebelikte yapılmaması gereken şeyler hakkında bilgiler aktarıyor ve hamilelerin yapmaması gerekenler konusuna değiniyoruz.
  < Konu Resmi..>


  Hamilelikte antibiyotik, tüy dökücü krem, bronzlaştırıcı kremler, saç bakım losyonları kullanmak zararlımıdır? Gebelikte yapılmaması gereken şeyler, hamilelerin yapmaması gerekenler..

  Akne (sivilce) tedavisinde alınan antibiyotiklerden kaçınmak gerekir. Eğer ilaç kullanmak gerekirse eritromisin adlı antibiyotik sadece ağrılı durumlarda kullanılmalıdır.

  Akne tedavisinde benzilperoksid ve salisilik asidin günlük kullanmamak gerekir.

  İçeriğinde Vitamin A ve retin–A ve retinoid gibi maddeler olan yüz kremleri kullanılmamalıdır.

  Bu içeriğe sahip olan Roacuttane adlı krem kullanımı durumunda ciddi doğum anomalilerine neden olduğu belirlenmiştir.

  İçeriğinde Alfa-hidroksi asid olan yüz bakım kremleri kullanılmamalıdır.

  Tüy dökücü kremler kullanılmamalıdır.

  Gebeliğin ilk üç ayı boyunca bronzlaştırıcı etkiye sahip kremlerin kullanılmaması tavsiye edilmemektedir fakat bebeğe zarara yoktur.

  Saç bakım losyonları kullanımında anneye veya bebeğe bir zararı yoktur.

  Konuyla ilgili olarak hamilelikte yapılmasında sakınca olmayan şeyleri öğrenmek için Hamilelikte oje, güneş kremi, saç boyası, nemlendirici kullanımı başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.
  Bu içerik gebelikte tüy dökücü krem kullanımı, gebelikte tüy temizliği, gebelikte tüy dökücü krem, gebelikte yolculuk yapılırmı, gebelikte nescafe, gebelikte antibiyotik kullanmanın zararları, gebeliğin ilk aylarında yapılması gerekenler, gebeliğin son ayında yapılması gerekenler, gebelikte tüy dökücü kremler, 17 haftalık bebek düşermi, 9 haftalık bebek düşermi, gebelikte tüy dökücü kremler kullanırmı, gebelikte ne yapılmalı, gebelikte tüyler, vit tüydökücü krem gebelikte zararlımı, gebelikte tüy dökücü krem kullanmak, yolculuk sırasında bebek düşermi, gebeliğinde tüy dökücü krem kullanan anneler, gebelikte tüğ, gebelikte salisilik asid zararlimi konularını barındırır.


   
Gebelerin yapmaması gerekenler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gebede unutkanlık

  Gebede unutkanlık

  Pek çok gebe kadın, beyninin sanki yok olduğunu hisseder. Yöneticilik yeteneğiyle övünen kadınlar bile, bu yeteneklerini yitirebilir, görüşmelerini unutabilir, yoğunlaşmakta zorlanabilir ve soğukkanlılıklarını kaybedebilirler. Neyse ki, bazı kadınların âdet öncesi de yaşadığı bu durum geçicidir. Pek çok başka belirti gibi bunlar da gebelikte ki hormonal değişikliklere bağlıdır. Bu duruma...
 2. hamilelerin yapmaması gerekenler

  hamilelerin yapmaması gerekenler

  2 haftalık hamileyim acaba gebelerin hamilelerin yapmaması gerekenler nelerdir nelere dikkat etmek gerekiyor ?
 3. Çocuğunuz yapmaması gereken bir şey yaptığında

  Çocuğunuz yapmaması gereken bir şey yaptığında

  Çocuklarınızın istemeden kendisine ve başkalarına ait eşyalara zarar vermesini engellemek için daha 3 yaşına girmeden neyin boyanıp neyin boyanmayacağını, neyin yırtılıp yırtılmayacağını söyleyerek bu sınırı çizmelisiniz. Küçük çocukların çevresini algılama ve onlara nasıl davranacağını çözme sürecinde ailelere tavsiyelerde bulunan Dr. İbrahim Bilgen, şunları anlatıyor: Çocuğunuz nelere...
 4. Diyabetli Gebelerin Dikkat Etmesi Gerekenler

  Diyabetli Gebelerin Dikkat Etmesi Gerekenler

  gebelikte diyabet gebelikte diyabet tedavisi Sevgili melekler, gebelik zor bir süreç ve bu süreci en sağlıklıo geçirmek hem anne adayı hem de bebek için son derece önemlidir. Bu önemli süreçte ne yazık ki bazen sorunlar da çıkabilir. Diyabeti olan kadınların gebe kalşması bu zorlu dönemleri yaşamalarına sebep olur. Zira artık her zamankindan çok daha fazla dikkatli olmak zorundadırlar. İşte...
 5. Kalp hastası gebelerin dikkat etmesi gerekenler

  Kalp hastası gebelerin dikkat etmesi gerekenler

  Gebelik sürecinde anne adayının vücudunda birçok değişiklik meydana gelir. Hormon değişiklikleri çeşitli sistemlerde farklılıklara neden olurken, etkilenen sistemlerden biri de kardiyak sistem. Hamileliği bağlı olarak anne adayının kan hacminde değişiklik olabilir, kalp yükü değişebilir ve kalp hızında artış gözlemlenir. Kalp hastalığı olan kadınların birçoğu gebelik süresi boyunca hastalık...

Sayfayı Paylaş