Gebeliğimde kese var bebek yok dendi nedir bu durum?

  • Konbuyu başlatan anneolmakistiyorummm
  • Başlangıç tarihi
A

anneolmakistiyorummm

Forum Okuru
Gebeliğimde kese var bebek yok dendi nedir bu durum?

Gebelikte kese var bebek yok melek kadınlar kulubü forum'da.​

Merhaba kızlar gebeliğimi öğrendik şuan 5 haftalığım ama gittiğimde doktor kese var bebek yok dedi. Gebelikte kese var bebek yok ne demek sizce? Çok üzgünüm. Acaba kesede bebek görünür mü ileriki günlerde çok istiyorduk bebeği. Doktor 3 gün sonra yeniden gel dedi. Kızlar böyle bir şey başına gelen var mı? Bebeğim inşallah bana tutunur kızlar dua edin yaa?
 
LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Merhaba
Gebelikte kesenin olup bebeğin görünmemesi durumu boş gebelik olarak adlandırılır. Boş gebelikte bebek oluşmaz ve sağlıksız gebelik olarak da adlandırılır. Kesenin olması bebeğin olmaması durumunda doktorlar kesenin içinde bebek göremediği zaman boş gebelik olarak adlandırır. Siz 5. haftadasınız bu haftada 5-6. haftada kesenin içi dolu olarak görülmeli. Sonrasında 7. hafta gibi zamanda kalp atışı dinlenir ve gebelik kesinleşmiş olur. 5. hafta erken olarak adlandırdığı için 3 gün sonra yine bakmak istemiştir muhtemelen. Bazı gebeliklerde vajinal ultrason ile 5. haftada görülebilmektedir kese içindeki bebek. 6. haftada kesin karından ultrason ile kesenin içinde bebek görülmesi gerekir sağlıklı bir gebelik için. Beta hcg değerinin de bu arada 1000-3000 IU/mL olması gerekir.

Gebelikte 5. hafta belirtiler ve olanlar hakkında yazımızı aşağıda link olarak göreceksiniz. Tıkladığınızda ilgili yazıya ulaşabilirsiniz. ''Gebelikte 5. haftada belirtiler ve olanlar'' yazımız 5. haftalık gebelik geçiren anne adaylarımız için ilgi çekici olabilir.

 
Üst