Gebeliğin ilk dönemlerindeki bulantı için ne yapılır ?

LALEZAR

Daimi Üye
Üye
Gebeliğin ilk dönemlerindeki bulantı için ne yapılır ?
Sevgili melekler, ben 6 haftalak hamileyim ve malum bulantılarla ve iştasızlıkla mücadele ediyorum, bulantılarla nasıl başa çıktınız neler yapıtınız bizim gibi yeni ve ilk kez hamilelik geçirenlere tiyolar verirseniz çok memnun olurum, zira 2 gün hafta sonum paso yatarak ve çok az su içerek geçti, bu şekilde bebeklerimiz nasıl beslenecek ... bebisim

Canim Merhaba,

diger konudada cevap yazdim gerci ama yine yazayim burda,

dun bu iste uzman bir doktorun sitesini incelerken okudum bunlari, gebeligin ilk 2 ayinda , bulantilar ve tiksinmelerden dolayi istahsizlik olabilirmis, bu cok normalmis, yani cogu anne bebegimi besleyemiyorum korkusu yasiyormus bu donemde, ama merak etmeyin diyor, bu donemde zaten bebek beslemek icin cok erken diyor, sadece kotu aliskanliklardan uzak durun ve varsa doktorunuzun verdigi vitaminleri kullanin yeter yaziyordu, zaten bulantilar 3 ayidan sonra gidecegi icin, otomatik olarak istahin artmaya baslayacak ve bebegini beslemeye basliyacaksin, mide bulantilari icinde, sabah yataktan kalkmadan once biraz tuzlu kraker yiyin diyordu, hatta esinizden getirmesini isteyinki, size psikolojik olarakta yardimci olsun, hemde olayin farkina varsin diye : )

merak etme lale bunlar normal ,bebek beslenemez diye düşünme ,sonraki aylarda yeterince beslenecek merak etme :ehi:
bu bulantıları çoğu hamile yaşıyor ..tuzlu krakerler mideye ii gelir ..meyve yiyebilirsin miden bulanınca ,şeftali kayısı mideye iigelir toparlar ben mide bulantısını hap kullanırken çok yaşamıştım , o zamanlarda hep kayısı şeftali suyu içerdim ii gelirdi bana ..gebeliğe sakıncası olmayan mide bulantı apları var doktorun vermedimi ,onu kullanabilirsin ...aktarlara bak oralarda sana uygun bitkiler vardır mutlaka ..geçmiş olsun .kolay bir ilk 3 ay geçirirsin inş.

Sağo oun kızlar, işte beyaz nohut aldım arad onu yiyiyorum azcık bastırıyor.. ama iştah olmayınca onu bile yiyemiyorsun valla :S
Evet bebeğin benden beslenmediğini biliyorumda şu aşamada hani vücudum kuvvetsiz klacak diye korkuyorum..

oooooo ohhh ohhh bulansin icin disin:D:D yasa dibine kadar gebelik belirtilerini bitanemm

Bulantilar icin genelde elinden gelen bisi olmaz canim. pasa pasa gecmesini bekliceksin. Cok agir oluyo bazen ama olsun hatta dogurduktan bi sure sonra o bulantilari ozledigin gunler bile oluyo:D:D

ufakligi merak etme annesi sen.. o ilk uc ay kendi basinin caresine bakabiliyo sana pek ihtiyaci olmuyo ama 3. aydan sonra sadce senden yararlaniyohahaha

Lalecim Allaha şükür 2 gündür iyiyim biraz iştahım geldi ama bazı şeyleri hala duymak bile istemiyorum, ama yavaştan azalıyormu dersin, yoksa öyle bir sakinleme döneminde mi :D
bebeğin ilk 3 ay benden beslenmediğini biliyorumda canım, işte vücudum gücsüz kalacak diye korktum, hep öyle devam edecek sandım yaaa, offff ne kötüydü .. :S

lalezarcım canım,
merak etme bebegın beslenır onemlı olan sımdılık sensın....
leblebı zeytın sabah agzına atabılırsın....lalenınde dedıgı gıbı mecbur cekeceksın.....
4 hafta yanı bır ay bulantı artı kusma yasadım.....ılk etapta bulantı oldu bos bulantı ıgrenc bır sey:)sonra her yedıgım dısardaydı soylemesı ayıp ve yazın sıcaklarında cektım bunu ama gectı bır ayda..enınde sonunda gececek sen zorlama bısey yemek ıcın kendını canın ısterse yersın bıseyler ama bastırmak ıcın leblebı ıyıdır.....uzun bır yola cıktınız bebısınle ınsallah herseyı dozunda ve sorunsuz yasarsın canım.....

gebeliğin ilk aylarında bulantı normaldir ve genelde yataktan kalkar kalkmaz baslar. bunu önlemek için gece yatmadan yatagınızın yanına leblebi nohut gibi yemişler koyabilirsiniz sabah kalktıgınızda ise yataktan kalkmadan 5 dk önce bunları yemeye baslayın..bulantıyı kısmen önleyecektir.

oyyy oyy ne çektim o bulantılardan 3 ay yattım kkalktığım an ölüyodum çünkü ve hiç bişey yiyemediğm için sürekli bayılıyodum ama eninde sonunda geçiyo rabbim yardımcın olsun tatlım merak etme herşey düzelir yeterki meleğin sağlıklı olsun

Geri