1. Misafir

Misafir Forum Okuru

GebelİĞİn Tanisi

Konu, 'Gebelik testi - hesaplama' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

GEBELİK (hamilelik) BELİRTİLERİ
    Aşağıdaki belirtiler erken gebelik döneminde en sık görülen belirtilerdir:
    • Beklenen adetin başlamaması
    • Memelerde dolgunluk, hassasiyet, memeucunda koyulaşma, memebaşında karıncalanma hissi
    • Karnın alt kısmında dolgunluk, şişkinlik ve bazen hassasiyet
    • Bulantı ve bazen kusma
    • Yorgunluk, uykuya eğilim, başdönmesi
    • Sık idrara çıkma
    • Vajina salgılarının artması
    Bu belirtiler gebelik oluştuğu andan itibaren vücudunuzda salgılanmaya başlanan gebelik hormonlarının ve salgılanma miktarı artan östrojen ve progesteronun etkisiyle meydana gelir. Bu fizyolojik hormonal değişikliklerin esas amacı vücudunuzun gebeliğe uyumunun sağlanması ve bebeğinizin gelişmesidir.
    Bu belirtiler muhtemel bir gebeliğin habercisidir. Kesin tanı için gebelik testi yapılmalı veya ultrasonda gebelik gözlenmelidir.

2. mervem

mervem Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: GebelİĞİn Tanisi

ruyacım yazını okuduktan sonra o kadar heycanlandmkı anlatamam cunku yazıdakı hersey bende olusmakta ya cok heycanlıyım of su 9 gun gecseydı...:yahoo:

3. efsun_55

efsun_55 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    18
GebelİĞİn Tanisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebeliğe hazırlık

Gebeliğe hazırlık

Gebeliğe hazırlık Bir çiftin yaşamında alabileceği en önemli kararlardan biri belkide en önemlisi bebek sahibi olmaya karar vermektir. Daha önceki jenerasyonlarla mukayese edildiğinde günümüzde, çocuk sahibi olup olmamaya karar vermek daha çok kontrolümüzdedir. 1990 lı yıllarda kadınların çoğunluğu ileri yaşlarda bebek sahibi olmayı tercih ediyorlar. Bir...
  2. esinizle ve sevgilinizle nerde tanistiniz

esinizle ve sevgilinizle nerde tanistiniz

esinizle sevgilinizle,nisanliyla nerde nasil tanistiniz
  3. Gebeliğin fizyolojisi

Gebeliğin fizyolojisi

Gebeliğin fizyolojisi için ppt hazırlamak isterdim ama idare edin arkadaşlarım sizlere yazı olarak bilgiler vermek istiyorum. Umarım hamilelik sürecinde olan arkadaşlarımıza yararlı olur bu konu... Gebelik, yalnız uterus içinde değil, kadının bütün vücut yapısında, organ fonksiyonlarında ve ruhsal yaşamında değişikliklere sebep olan bir olaydır. Gebeliğin fizyolojisini anlamak için...
  4. gebelik varmı

gebelik varmı

arkadaşlar sormayın bende şüpheleniyorum hamilemiyim diye , ilk gebeliğim 2aylık hamileymişim adet olduğumdan anlayamadım ilaç içiyordum bebişim tahriş olmuş aldırdık mecbur , şimdide bütün gebelik belirtileri var ama adet görüyorum gene , göğüs uçlarım koyulaşdı kahverengi bölgede pütürcükler çıkdı , göbeğimden aşağı silikde olsa kahverengi çizgi var, kasığım batıyor , göğüs dolgunlaşdı ,...
  5. Mol Gebeliği (Üzüm Gebeliği )olanlar

Mol Gebeliği (Üzüm Gebeliği )olanlar

mol gebeliği nedir,mol gebeliği belirtileri,üzüm gebeliği nedir,üzüm gebeliği belirtileri,üzüm gebeliğinin tedavisi,üzüm gebeliği hakkında bilgiler Mol gebelik döllenme işlemi sırasında genetik bir hatanın sonucu olarak rahim içinde anormal doku büyümesine yol açar.Mol gebelikte trofoblast hücreleri, sağlıklı bir plesanta yerine açık üzüm salkımı görünümünde bir doku yığınına dönüşür.Mol...

Sayfayı Paylaş