Gebelik Belirtilerine Göre Cinsiyet Nasıl Anlaşılır?

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Gebelik Belirtilerine Göre Cinsiyet Nasıl Anlaşılır?
gebelik belirtilerine göre cinsiyet
bebek cinsiyet tahmini
gebelik belirtileri

Sevgili melekler, bebek bekleyenler için en heyecanlı süreç bebeğin cinsiyetini öğrenene kadar geçen süredir. Anne ve baba sürekli kız mı olacak erkek mi diye düşünüp dururken elbetteki bebeğin sağlığının herşeyden daha önemli olduğunun bilincindedirler. Ancak yine de o merak cinsiyet öğrenilene kadar devam eder. Yapılan araştırmalar kesin olmamakla birlikte bazı gebelik belirtilerinin bebek cinsiyetini ortaya çıkardığını göstermiştir. Buna göre kız bebeği olacak hamile kadınlarda görülen belirtiler ile erkek bebeği olacak hamile kadınlarda görülen belirtiler şöyledir...

gebelik-b0.png

Kız Bebek Belirtileri;

Kız bebeği olacak bayanlarda genellikle hamileliğin ilk haftaları oldukça zordur. Genellikle gebe kadın hastalıktan kurtulamaz.
Kız bebeği olacak kadınlar erkek bebeği olacak bayanlara göre daha çok mide bulantısına maruz kalabilir.
Saçlarda kırmızı renkli lekeler olabilir.
Bu dönemde hamile bayanlarda aş erme genellikle tatlılarda ve meyvelerde görülür.
İdrar rengi bu dönemde koyulaşır.
Karın yerine kalça ve basen bölgelerinde kilo artışı olur.
Sol göğüs sağa göre biraz daha büyük olur.

Erkek Bebek Belirtileri;

Hamileliğin ilk dönemlerinde pek zorluk çekilmez.
Süt ve süt ürünlerine, ekşiye ve tuzlu yiyeceklere aş erilir.
İdrarda koyulaşma görülür.
Karın sivri bir hal alır.
Bu dönemde anne adayına ekstra bir güzellik gelir.
Vücuttaki özellikle bacaklardaki tüyler çok çabuk uzar.
İlk dönemlerde mide bulantısı ile karşılaşılmaz.

bu tahminlere göre benim ki erkek oluyor bakalım doğru çıkacakmı :) canım sürekli eşki ve tuzlu yiyecekleri çekiyor ttalıyı görmeye tahammülüm yok midem kalkıyorum bide kıllar çabuk çıkıyor ve mdiem çok aşırı bualanmıyor

Benimde kiz basenim genişledi yüzüm bozuldu hep tatli şeyler yiyorum ilk zamanlar en çok baklava simdi meyve helva çikolata 20haftalik hamileyim ama daha cinsiyet öğrenemedim gecen hafta gittim en son iki. Kere kz sonra erkek dedi anlam adim yanilmis olabilir mi ki benim içimede hep kiz doğuyo hayirlisi bak alim

Ben 10 haftalık hamileyim ve 22 aylık oğlum var.ogluma göre bu hamilelik beni cok yoruyor.oğlumda şeker rahatsızlığım vardı ve çok tatlı yeme ihtiyacı duyuyorum. Şimdi ki hamileliğin de ise sadece tuzlu besinler. bulantı lardan dolayı yemek istemiyorum et balık süt hiç birini ihtiyaç duymuyorum.oğlumda çok sağlıklı beslendim ve bunun etkisi çok sağlıklı dünyaya geldi. Şuanda sağlıklı beslenmediğim için yorgun düşüyorum. Acaba kız mı yoksa farklı hamilelik olabiliyor mu her iki bebekte.cinsiyet aynı ise.

Bu bnm ikinci hamileligim ilk kizim oldu bn kizimda cok guzellestim bu hamilegimde cok cirkinlestim yuzumde lekeler oldu bnmde killarim cok cabuk uzuyor mide bulantim kizima gore hic yok desem yeri her seyi yiyorm hic bir seyden igrenmedim cnm et ve tursu gibi seyler istiyo bnm neyim oluck heerseyden once sagligi saglikli bir sekilde kucagima alayin ins

22 yaşındayım 2 çocugum var biri erkek biri kız ilkinde 17 yaşında ikincisinde 18 yaşımda anne oldum hamileliklerımı hiç bilmedim oğlumda çok turşu tuketıyodum kızımda canım hiç bişey çekmiyordu şimdi Bi aylık hamileyim aklıma gelecek herseyı aşarıyorum her zamanki gibi tatlı hariç ama şunu dıye bilirim Allah bütün hamile olanların yardımcısı olsun.

herzaman osekilde seyretmiyor bayanlar cok fazla bulanti ve istifra yasadim kizima hamileyken cok fazla tuzlu ve eksi yiyecekler tuketmistim tursu yemekten civarda kalmadi diyebilirim ve cok daha guzellestim yuzum bebek teni gibi olmustu ve gobek harici sismedim diyebilirim arkamdan bakan hamile oldugumu farketmiyordu . Bence hamilelik belirtileri bünyeden bünyeye degisiyor.. Tek saglikli hayirli evlat olsunlardaaa simdi ikinciyi istitoruz bakalim guzel bir kizimiz var ikincide oglusumuz olabilcekmi bakalim hayirlisi

20 yasindayim ilk hamileligimde surekli eksi aserdim tatli seven biri olarak ama kizim oldu simdi ikinci hamileligim eksi ve tuzlu gordukce migdem bulaniyo bebegim erkek oldugunu soyledi doktor bende tam tersi oluyomus demek ki

Geri