Gebelik döneminde çayda şeker yerine ne kullanmalı

N

Nagehan1111

Forum Okuru
Gebelik döneminde çayda şeker yerine ne kullanmalı
Gebelik döneminde çayda şeker yerine ne kullanmalı bitkisel ürün arıyorum

Merhaba

2 aylık hamileyim gebelik şekerim çıktı şeker yüklemesi yaptılar . Gebelik şekeri olduğunu söylediler. Normalde ben de şeker hastalığı falan yok fakat gebe kaldığım için 2 ayında gebelik şekerim çıktı. Şekerli şeyler yemiyorum tatlılardan uzak duruyorum hatta çok fazla ekmek de tüketmiyorum ama iş çaya geldiği zaman ben çayı şekersiz içemiyorum .Çaya şeker yerine ne koyabilirim sakkarin kullanmak istemiyorum zararlı olduğunu söylediler. Balla tatlandırdığım zaman da berbat oluyor tabi şeker yerine şeker gibi tadı olan ne kullanabilirim ne tavsiye edersiniz

Merhaba

Gebelik döneminde gebelik şekerinin çıkması artık günümüzde çok rastlanılan bir konu . Neredeyse gebelerin yüzde 20'sinde gebelik şekeri çıkıyor benim ilk hamileliğimde de gebelik şekeri çıkmıştı. Ama üzülme doğum sonrası bu gebelik şekeri kalmayacaktır. Ben de senin gibi gebelik dönemi boyunca pehriz yapmıştım . Dediğin gibi iş çaya gelince şekersiz asla ben içemiyorum .

Şeker yerine ne koydun dersen Stevia bitkisi var aktarlarda satılıyor şeker otu diye de geçiyor. Bundan almanı tavsiye ederim. Bildiğin yeşil bir ot ama şekerden daha tatlı ve kesinlikle kanda şeker oranını yükseltmiyor. Hatta stevia bitkisi ile bunun şerbetini yapıp tatlılar yapıyorlar .Sen de aynı şekilde bunu şerbetini çıkartıp tatlı dahi yapabilirsin.

Kanda şeker oranını kesinlikle yükseltmiyor normal zamanlarda da ben kullanıyorum .Hatta Babam da şeker var ona tatlılar yapmıştım . Sana da öneririm aktardan Stevia bitkisini sor aktarlarda satılıyor belki hepsinde bulamazsın ama birkaçına sorarsan mutlaka bir tanesinde bulacaksındır. Geçmiş olsun sağlıklı günler.

Geri