gebe
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Gebelik Düşünüyorum Diyen Meleklerimiz Lütfen Okuyun

  Konu, 'Gebelik' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  hamilelik düşünenler ne yapmalı hamilelik düşünenler


  Sevgili melekler, yakın vadede gebelik planları yapıyorsanız artık bir jinekoloğa görünmenizin vaktidir. :) Size tavsiyemiz gebe kalmadan önce jinekoloğunuza gitmeniz ve gebelik öncesi yaptırmanız gerekn tetkikleri yaptırmanızıdr. Bu yazımızda hamilelik düşünenler ne yapmalı sorusunun cevabını arıyoruz :)


  [​IMG]


  Gebe kalmayı yakın zamanda düşünüyorsanız muayene olmanızı ve hekiminizle birlikte yapılacakları planlamanızı tavsiye ediyoruz.

  İlk önce mevcut bir sağlık sorununuz olup olmadığı tespit edilir. Tedavi edilebilir hastalıklar, gebe kalınmadan önce tedavi edilmesi
  daha doğrudur. Böylece gebelik süresinde ilaç almanız gerekmeyebilir.

  Çoğu tedavi yöntemi ve ilaç gebeliğinizde bebeğiniz üzerinde olumsuz etkilerinden dolayı gebelik süresince uygulanamaz. Eğer tedavi gerektiren bir sağlık probleminiz var ise gebelik öncesinde çözülmesi en doğrusu.

  Guatr ve şeker hastalığı gibi bazı hastalıklar silik belirtiler ile seğredilebiliceğinden her zaman hasta tarafından fark edilemeyebilir ve hormonal seviye düzenlenmeden girilecek bir gebelik anne açısından da bebek açısından da ciddi riskler taşır. Ayrıca bu tür hastalıklar gebe kalmanızı da zorlaşırabilir (İnfertilite - Kısırlık)
  Kronik hastalık nedeni ile devamlı ilaç kulanmak zorunda olanlar gebeliğe girmeden ilacın gebeliğe etkisi konusunda mutlaka doktoruna danışmalıdır.

  Sık görülen diş problemleri gebelik de genelde artar ve tedavi edilmesi zorlaşır. Hemoroid ve benzeri makad ile ilgili sorunlar gebelik süresinde size tehlikeli olmasada büyük rahatsızlık verebilir.

  Psikolojik durumunuz iyi değil ise, geblikteki hormonal ve ruhsal değişiklikler dolayısıyla probleminiz artabilir.

  Anne veya babanın alkol, sıgara veya uyuşturucu alışkanlığı var ise gebeliğe girmeden en az 2 ay önce kesilmesi tavsiye edilir.

  İlaç olarak gebe kalmadan 3 ay önce, ve hamileliğin ilk aylarında folik asit adındaki vitamini hap olarak kulanmanız önerilir. Folik asit takviyesi bebeğinizi bazı doğumsal kusurlardan (nevral tüp defektlerinden) korur.

  Bunların dışında daha gebliğin heyecanı başlamadan doktorunuzla tanışmış olursunuz ve aklınıza takılan soruların cevabını alabilirsiniz.

   
Gebelik Düşünüyorum Diyen Meleklerimiz Lütfen Okuyun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Lütfen Okuyun,

  Lütfen Okuyun,

  silahsız 33 erimizin şehit edilişi LÜTFEN BU İSİMLERİ BAŞTAN SONA KADAR OKUYUN LÜTFEN.... İbrahim ERTEN (Konya) Mustafa YILMAZ (Konya) Erkan KAÇAN(Konya) Mevlüt ÖZKAN (Konya) Hilmi ŞAHİN (Konya) Ali ARAR (Konya) İlyas UYAR(Konya) Hüseyin ÇELİK (Denizli) Ahmet APAK (Denizli) Ercan ÇOBANOĞLU (Denizli) Mustafa KOÇANOĞLU (Denizli) Baki UMUTLU (Denizli)...
 2. Okuyunuz lütfen

  Okuyunuz lütfen

  Konu: OZELLIKLE SONUNU OKUYUNUZ LÜTFEN Sadece bu sabah için, içimden aglamak geldigi halde yüzünü gördügümde gülümseyecegim. Sadece bu sabah için, ne giymek istediginin seçimini sana birakacagim, gülümseyerek ne kadar yakistigini söyleyecegim. Sadece bu sabah, çamasirlari yikamaktan vazgeçip seninle parkta oynamaya gidecegim. Bu sabah bulasiklari lavaboda birakip, bulmacanin...
 3. Alanya'da Bulunan Melekler Okuyun Lütfen!

  Alanya'da Bulunan Melekler Okuyun Lütfen!

  Sevgili melekler ben Alanya'ya yeni taşındım ve bilenler biliyor 3 yıldır bebek özlemi çeken bir bayanım burada gidebileceğim iyi bir kadın doğum uzmanı biliyor musunuz? Bilenler lütfen cevap yazabilir mi? Belki bebek özlemimi :cry:dindirebileceğiz:bebiss: şimdiden teşekkürler...
 4. melekler bana yardım edin okuyun lütfen yorumlayın :((

  melekler bana yardım edin okuyun lütfen yorumlayın :((

  Öncelikle lütfen uzun ama okuyun çok ihtiyacım var bunalımdayım:(( siteye yeni üye oldum. Aylardır içimi sıkan durumumu sizlerle paylaşmak istedim. Geçen nisanda tanıştık onunla önceden hep bana bakıyordu zaten de çok yakışıklıydı ben de çok etkilenmiştim bir gün kantinde otururken yanımdaki arkadaşım gidince yanıma geldi ve tanıştık dersten sonra da oturup konuştuk. Rüya gibiydi çok özel, çok...
 5. Gebelik Döneminde Adet Görülür mü Diyen Hamile Melekler Buraya

  Gebelik Döneminde Adet Görülür mü Diyen Hamile Melekler Buraya

  gebeyken adet görülürmü,gebekeyken kan gelmesi, Gebelikte Adet Görülür mü? diyen melekler bu konu tam size göre çünkü bazen gebe olduğumuzu öğrendiğimizde yada gebelik dönemindeyken bir takım kanamalar yaşarız ve bu durum bizi korkutabilir.Peki bu kanamaları neden yaşarıs acaba gercektende gebelik döneminde adet oluyormuyuz işte bunun cevabı burada. Bazen hastalar hamile kaldıktan...

Sayfayı Paylaş