Gebelik Kan testi ile kesin gebelik sonucu alabilir miyim ?

S

Sss41

Forum Okuru
Gebelik Kan testi ile kesin gebelik sonucu alabilir miyim ?
Mrb beyza hnm

Ben 17 agustostan beri regl olmuyorum. Bikac hafta once doktorumla görüştüm. Gebelik ihtimali var dedi. Bikac hafta sonra kontrole gelmemi istedi. Suanda belli olmuyormuş. Emin olamadi. Ben bugun dayanamadim kan testi yaptirdim negatif cikti. Doktorumla gorustugumde daha erken oldugu icin dogru sonuc alamayabilecegimi söylemişti. Kan testi en dogru sonucu verir normalde. Kontrol zamanini bekliyorum emin olmak için. Size sorum kan testi erken donemde oldugu icin yanlis sonuc mu veriyor. Yardimlarinizi rica ediyorum

Mrb beyza hnm

Ben 17 agustostan beri regl olmuyorum. Bikac hafta once doktorumla görüştüm. Gebelik ihtimali var dedi. Bikac hafta sonra kontrole gelmemi istedi. Suanda belli olmuyormuş. Emin olamadi. Ben bugun dayanamadim kan testi yaptirdim negatif cikti. Doktorumla gorustugumde daha erken oldugu icin dogru sonuc alamayabilecegimi söylemişti. Kan testi en dogru sonucu verir normalde. Kontrol zamanini bekliyorum emin olmak için. Size sorum kan testi erken donemde oldugu icin yanlis sonuc mu veriyor. Yardimlarinizi rica ediyorum

Selamlar,

Kan testi doğru sonucu yüzde yüz verir fakat bunun için hamileliğin oluşması gerekiyor. Başka bir deyişle erken şekilde yaptırılan hangi test olursa olsun sonuç negatif olacaktır. doktorunuzun size beklemeniz gerektiği hususunu söylemesi zamana ihtiyacınız olduğunu anlatıyor. Regl tarihinizi ve birliktelik tarihinizi bildiği için muhtemelen biraz daha beklemeniz gerektiğini söylemiştir. İhtimal var demesi, tüm şartlar yerinde hamilelik olabilir anlamını taşıyor. Biraz bekleyeceksiniz. Kan testini erken yaptığınız için sonuç negatif çıkmış olabilir. Tam olarak regl tarihinizi birliktelik tarihlerinizi yazabilirseniz bir tahmin yürütebiliriz.

Saygılar.

Mrb beyza hnm

Merhaba ,
17 ağustostan beri regl olmayan için gebelik ihtimali var denmez. Varsa gebelik o tarihten bu tarihe kadar net bir şekil de orata çıkar. Son regl tarihiniz 17 ağustos şayet gebe olsaydınız 8 hafta + 5 günlük gebe olurdunuz ve bu yapılan hcg testi ile %100 teyit edilirdi. Demem oki acaba yanlışmı anladınız size verilen bilgiyi ? Bunu sormamın nedeni hekiminizin şu an belli olmaz demesin den ötürü .
NOT : HCG testinin yanılma payı yoktur .%100 sonuç verir. Fakat geç döllenme gibi durumlar da, erken test yapılırsa doğru sonuç alınmayabilir. Bu yüzden beklenen menste en az 3 günlük gecikme söz konusu olduğu zaman gebelik testinin yapılmasını tavsiye ediyoruz..

Merhaba ilk test 3.42 çıktı ve doktorum 4 gün sonrA tekrar test yaptırmamı söyledi yaptırdım ve sonuç 124.93 sizce hamilemiyim cvp bekliyorum

Merhaba ilk test 3.42 çıktı ve doktorum 4 gün sonrA tekrar test yaptırmamı söyledi yaptırdım ve sonuç 124.93 sizce hamilemiyim cvp bekliyorum

Selamlar Rana Soydan, Öncelikle tebrik ediyorum. Evet yüzde yüz hamilesiniz. Muhtemelen çoğul gebelik te olabilir. 4 günde değerin bu kadar çok yükselmesi ikiz gebeliğe işarettir. Bu arada merak ediyorum acaba testi daha önceden yaptırdığınız hastahane ile 4 gün sonra yaptırdığınız hastane aynı mı ?

Merhaba, hcg değeriniz görünürde gebelik lehine yalnız durumunuzun netlik kazanması için hcg testini bir kaç defa daha yapmanız gerekecek. Ayrıca % 100 gebelik teşhisi usg ile yapılabilir. Hekim kontrolünüzü aksatmayın.

Merhabalar adete 1 gün kala kan testi yaptırdım 0.100 çıktı, ama ben hala adet olamadım adet günüm 2 gün geçti. Sizce ihtimal var mı

Adet gecikmesi sadece gebelikten ötürü gecikmez, bir çok koşul gecikmeye neden olabilir. Bir kaç gün içinde adetiniz gerçekleşmez ise tekrar test yapın ve hekime görünün.

Adet gecikmesi sadece gebelikten ötürü gecikmez, bir çok koşul gecikmeye neden olabilir. Bir kaç gün içinde adetiniz gerçekleşmez ise tekrar test yapın ve hekime görünün.
Kanda gebelik testi yaptrsak bekar olarak aileye bilgi gider mi özel muayene yerinde yada aile hekimine bilgi gider mi

Geri