Gebelik ne zaman belli olur

• Konbuyu başlatan Nevşinxxxxxxx
  • Başlangıç tarihi
N

Nevşinxxxxxxx

Forum Okuru
Gebelik ne zaman belli olur
Gebelik ne zaman belli olur ne zaman test yapılmalı

Selam

Çocuğumuz olmuyordu en sonun da doktora gittik . Doktor eşimi ürologa yönlendirdi spermogram testi için. Eşim bu testi yaptırdı her şey normal çıktı. Ben de kan testleri filan yapıldı ve en son rahim filmi çekmek kaldı. Doktor 6 ay sonra çekelim istersen dedi bir şey yok gibi ama rahim filminden sonra netleşir . Siz normal olarak bir 6 ay daha hamileliği deneyin olmazsa rahim filmi çekelim dedi. Şimdi 3 ay geçti ama sanki hamileyim gibi hissetmeye başladım. Eşimle 2 gün önce birlikte oldum. Gebelik ne zaman belli olur ne zaman test yaptırmalıyım

Merhaba Nevşin

Ne güzel ismin var tatlım. İnşallah normal yollarla hamile kalır sağlıkla bebeğini kucağına alırsın. Gebelik testi ne zaman yapılmalı sorusu aslında çok sık sorulan sorulardan. İlişkiye girdik ertesi gün test yaptım negatif çıktı diyenler o kadar çok ki. Hamilelik hemen 24 saatte belli olacağını zannediyor bir çok insan. Aslında durum hiç de öyle değil. Normal olanı adeti beklemek adet gecikmesiyle birlikte test yapmaktır.

Spermler rahim de 1 hafta canlı kalabileceği tespit edilmiş yani spermler 1 hafta rahim de kalabilir 1 hafta sonra dahi dişi yumurtayı dölleyebilir. Bitti mi yok hayır bitmedi. Hamile misin bu döllenme olunca hayır değilsin. Çünkü döllenmiş yumurta rahim duvarına tutunması gerekiyor ve bu tutunma süresi 4-5 günü alabiliyor. Döllenmiş yumurta rahim duvarına tutunduktan sonra Beta-Hcg hormonu salgılanmaya başlıyor ve kanda beta - hcg artışı gözlemlenebiliyor. Ve beta hcg ile hamilelik tespit ediliyor.

Yani kısaca gebelik ilişkiden sonra ortalama 10 gün sonra tespit ediliyor başlıyor diyebiliriz. Yani test de 10 gün sonra yapmak da fayda var.

Geri