1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.302
    Ödül Puanları:
    113

Gebelik Öncesi Beslenme Bilgileri

Konu, 'Gebelikte beslenme' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

bu konu gebelik öncesi beslenme hakkında genel bilgilere yer vermektedir.
    Bir bebek sahibi olmaya karar verdiğiniz andan itibaren hayatınızı ve beslenme alışkanlıklarınızı bir düzene koymanız gerekiyor. Gebelik öncesi beslenme sizin ve bebeğinizin sağlığı açısından oldukça önem taşıyor.

Eğer sizde hamile kalmaya karar verdiyseniz bir an önce aşağıda ki gebelik öncesi beslenme hakkında uzmanların tavsiye etmiş olduğu önerileri uygulamaya bir an önce başlayın;)

1.Adım olarak, Kilonuzu kontrol altında tutmalısınız.

2. Adım ise yediklerinizi ve içtikleriniz mutlaka not edin.

3. Beslenmenizi mutlaka planlayın.

4. Adım Ara öğünlerde 5 temel besin gıdalarından her birinden en az 1 çeşit tüketin.

5. Adım ise, Sağlık kontrollerinizi yaptırın.

6. Alkol ve sigaradan uzak durun.

Gebelik Öncesi Beslenme Bilgileri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelik Öncesi Tetkik ve Muayeneler hakkında bilgi

Gebelik Öncesi Tetkik ve Muayeneler hakkında bilgi

Gebelik Öncesi Tetkik ve Muayeneler İnsanın hayatında verdiği en önemli kararlardan birisi de çocuk sahibi olmak istemesidir. Hayatının herhangi bir döneminde çocuk sahibi olmayı istemeyen kadın yok gibidir. Ancak bu güç karar verildiğinde gebe kalmadan önce hem ruhsal hem de fiziksel olarak hazır olmak gerekir. İlk doktor ziyaretini hamile kaldıktan sonra yapmak her zaman yeterli...
  2. Gebelikte beslenme genel bilgiler

Gebelikte beslenme genel bilgiler

Hamile olduğunu yeni öğrenen kadınların pek çoğunda, en çok ilgi çeken konulardan birisi beslenme şeklinin nasıl olması gerektiğidir. Çoğu kadın bebeğinin gelişimi için doğru ve dengeli beslenemediğini düşünür. Hatta ilk aylarında kilo alamayan gebeler endişelenebilirler. Aslında tüm bu endişeler çoğu zaman gereksizdir. Çünkü bulantı ve kusmalar ile iştahsızlık problemleri ilk aylarda kilo...
  3. Gebelikte Bebeğin Yetersiz Beslenmesi Hakkında Bilgiler

Gebelikte Bebeğin Yetersiz Beslenmesi Hakkında Bilgiler

gebelikte bebeğin yetersiz beslenmesi, bebeğin yetersiz beslenmesi, hamilelikte bebeğin yetersiz beslenmesi Sevgili melekler, gebelikle ilgili yazılarımızda anne beslenmesinin bebek açısından ne derece büyük önem taşıdığı hakkında sürekli bilgi veriyoruz sizlere. Ancak bazen anne adayı iyi beslendiğini düşünse de, gebelik süresi ne kadar yerinde olursa olsun, bebekler yetersiz beslendikleri...
  4. Bebek olması için nasıl beslenmeliyim?

Bebek olması için nasıl beslenmeliyim?

Bebek istiyorum ama bunun için en sağlıklı nasıl beslenmeliyim diye merak ediyorsanız sizlere bu konumuz da doğurganlığı arttıran beslenme önerilerini sunuyoruz. Öncelikle hamilelik öncesi düzenli bir şekil de beslenmelisiniz. Bunun için doğurganlığınızı arttıracak ve hormonlarınızı düzenleyecek bir takım vitaminleri de mutlaka almalısınız. Peki nedir bu vitaminler hangi besinler de bulunur?...
  5. Hamile kalmak için beslenme önerileri

Hamile kalmak için beslenme önerileri

Yaratıcı vücudun sağlıklı beslenmesine yardımcı olmak için gıdalar yaratmıştır. Vücut optimal düzeyde beslendiğinde ve sağlıksız gıdalardan kaçındıktan sonra vücut kendini onarabilir ve kendini yeniden inşa edebilir. Bu doğurganlık için, özellikle altta yatan bir dengesizlik veya doğurganlık sorunu varsa çok yararlıdır .Beslenme ve doğurganlık birbirine bağlıdır. Siz ve eşiniz sağlıklı ve...

Sayfayı Paylaş