Etiketler:
  1. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    260
    Ödül Puanları:
    0

Gebelik sonrası neler olur ?

Konu, 'Gebelik' kısmında *Gizemli Kıs* tarafından paylaşıldı.

Anne adayının bebek sahibi olduğunda yeni yaşamına başlarken kendisini nelerin beklediği hususunda bilgilere mutlaka sahip olması lazım evet meleklerim yavrunuzu dünyaya getirdiniz peki gebelik sonrası neler olcakmış bir göz atalım...

< Konu Resmi..>

dogum süreci ve doğumda sarf edilen çaba ile kaslarda ağrı olacaktır. Kalçalarınız ağrır ve şişer, epizyotomi uygulandıysa acıyabilir.
    Sezaryen : olduysanız ya da tüplerinizi bağlattıysanız yaranız ra&shy;hatsızlık verebilir.
    Gerektiğinde hemşireyi çağırma düğmesini kullanın! Bebekle duygusal bağ kurmak amacıy&shy;la kendiniz ve eşiniz için farklı yollar deneyin.

Kucağınıza aldığınız mucizeyi beslemek (memeyle ya da biberonla) biraz kor&shy;kutucu görünse de çok kısa zamanda bu işi bir profesyonelce yapacaksı&shy;nız! Ağır kanama ya da vajinadan büyük kan pıhtılarının gelmesi bir probleme işaret edebilir.
    Yüksek veya düşük kan basıncı daha çok test yapmak için bir neden ola&shy;bilir.Ağrı ilaçla hafıflemeli hatta geçmelidir, eğer hafifle&shy;mezse hemşireye söyleyin. 38°C’nin üzerindeki ateş endişe etmenizi gerektirebilir.
    Ağlamanız veya duygusal davran&shy;manız normaldir.
    Bebeğe sosyal güvenlik numarası ala&shy;bilmek için gerekli belgeleri isteyin. Belgeleri doldurun ve gönderildiğin&shy;den emin olun.
    Dinlenin, telefonunuzu kapatın ve ziyaretçilerin sınırlan&shy;masını isteyin.
    Bebeğin doğumuyla 5-7,5 kilo vermiş olsanız bile geri kalan kiloları vermek biraz zaman alacak. Enerjinizi yüksek tutmak için ve emziriyorsanız süt üretimi için iyi beslenin. Doğum süreci, doğum ve bebekle ge&shy;çirdiğiniz ilk birkaç saatle ilgili düşün&shy;ce ve duygularınızı yazın. Eşinizi de aynısını yapması için teşvik edin. Bebek bakımı konusunda hastanedeki videoları izleyin. Personelden açıkla&shy;ma veya yardım isteyin.
    Pediatrınızın ismini, adresini ve tele&shy;fon numarasını alın. Sorular sorun ve hastanedeki hemşire&shy;lerden ve personelden yardım alın. Eşinizden, size hastane odasının dışın&shy;da bir yürüyüşe çıkarmasını isteyin. Bir aile olarak duygusal bağ kurmanız için kendinize, eşinize ve bebeğinize zaman ayırın.

Gebelik sonrası neler olur ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. dış gebelik neden olur

dış gebelik neden olur

dış gebelik sebepleri dış gebelik neden olur Merhaba Sevgili Melek'ler, günümüzde sıkça rastlanılan ve bir çok bebek bekleyen ailenin hayallerini hüsrana uğratan dış gebelik sebeplerini, bu yazımızda konu alıyor ve dış gebelik neden oluyor, diyenleri bu sayfamıza davet ediyoruz. Dış gebelik sebepleri nelerdir Dış gebelik, gebelik ürününün uterus içine ulaşım yolunun tıkanmasıyla...
  2. Kürtaj sonrası gebelık nasıl olur

Kürtaj sonrası gebelık nasıl olur

Kürtaj sonrası gebelık Merhaba arkadaslar ben 15 haftalık bebegımı kaybettım kalbı durdugu ıcın doktorum kurtaj olmam gerektıgını soyledı. Once dusuk hapı ıle normal dogum yaptırdı ve sonrasında parca kalmaması ıcın kurtaj yaptı. Bebegımın olum nedenı ıse boynuna kordon dolanmıstı. . . Ben yenıden gebelık dusunuyorum insallah hayırlısıyla kavusurum .
  3. İlişki sonrası kasık ağrısı  neden olur?

İlişki sonrası kasık ağrısı neden olur?

Kadınlarda yaşanan kasık ağrıları kimi zaman kadın hastalıkları ya da üreme organları ile ilgili olabileceği gibi kimi zaman vücutta bulunan başka rahatsızlıklardan da dolayı meydana gelebilmektedir. Kadınlarda özellikle ilişki sırasında hissedilen kasık ağrıları genel olarak mantar enfeksiyonu ya da vajinit yani vajinal iltihaplanma sebebiyle görülebilmektedir. İlişki sırasında kasıktaki...
  4. Kimyasal gebelik neden olur?

Kimyasal gebelik neden olur?

Sayfamıza sağlıksız gebelik geçiren bayanlar tarafından sık sorulan sorulardan biride kimyasal gebelik nedir,kimyasal gebelik geçirdim nedeni nedir ?Kimyasal gebelik, normal bir gebelik olmayıp, döllenen yumurtanın sağlıklı bir embriyo gelişimi ile devam edememesi sonucu olur.Kimyasal gebelik hamilelik sürecinin tüm testler sonucu pozitif çıkması ancak ilerlemeden kendi kendine hamileliğin...
  5. Dış gebelik neden olur?

Dış gebelik neden olur?

Dış gebelik genel olarak fallop tüplerinin iltihaplanması, zarar görmesi ya da şeklinin bozulması nedeniyle görülür. Hormonal dengesizlikler ya da anormal cenin gelişimi de bu durumda bir rol oynayabilir. Kimi zaman da dış gebeliğin neden kaynaklandığı tam olarak belirlenemez. Aşağıda dış gebeliğe neden olduğu düşünülen faktörlerden en yaygın olanlarını bulabilirsiniz. Dış gebelik rahim...

Sayfayı Paylaş