Gebelik testi ne zaman yapmalıyım en doğru zaman?

N

Nevraank

Forum Okuru
Gebelik testi ne zaman yapmalıyım en doğru zaman?

Gebelik testi ne zaman yapmalıyım melek kadınlar kulübü gebelik testi ne zaman yapılmalı forum'da.​

Kızlar size bir şey sormak istiyorum kafam karıştı da. Gebelik testi ilk kez yapacağım ama ne zaman yapmam gerektiği konusunda bir ton şey okudum. En doğru bilgiyi siz tecrübeli ablalarimdan almak istiyorum. Acaba sabah mi yoksa günün herhangi saatinde mi yapılmali test? Gebelik testi ne zaman yapmaliyim?

images (13).jpeg

Selamlar hayatım. Gebelik testi için en doğru zaman kesinlikle adet tarihinin geçmesi ile ortaya çıkacaktır. Daha erken de sonuç alabilirsin ama beta hcg testi yaptırsan değer çok düşük çıkacak sonra doktor sana bi kaç defa daha gel diyecek. Sen de hamileliği işaret eden bu değerler acaba düşer mi diye düşüneceksin bir ton sıkıntıdan başka bir şey değil. Adetin geçmeden testi yapma hayatım benim sana tavsiyemdir.

Evde doğru gebelik testi isimli konumuzu incele eğer öyle bir zamanın geldi ise doğru yapmanı isteriz hayatım konuyu inceleyebilirsin.

Merhabalar
Gebelik testi ne zaman yapılmalı? Gebelik testi için en doğru zaman aslında tam olarak gecikmiş adetten bir iki gün sonra yapılırsa doğru sonucu verebilir. Elbette bir de günün hangi zamanında yapılacağı önemli mi? Sabah saatlerinde ilk idrarla yapılması önerilmektedir ama günün herhangi bir saatinde de yapılırsa bunun herhangi bir önemi olmadığı söylenir. Örneğin adetiniz 1 gün geçtikten sonra ya da 5 gün geçtikten sonra arasında fark vardır. Burada 5 gün geciken adet daha kesin sonuç verecektir. 1 gün geciken adet sonrası yapılan test yanlışlık payı olabilir bunu da hatırlatmak istedim sizlere.

Gebelik testi ne zaman yapılmalı konusunda bir yazı paylaşmak istiyorum sizinle. Dilerseniz aşağıdaki linkten "gebelik testini ne zaman yaparsam kesin sonuç alırım" konumuzu da inceleyebilirsiniz.

Geri