Gebelik testi neden yanlış çıkar

KardeL

Yeni Üye
Üye
Gebelik testi neden yanlış çıkar
gebelik testi neden geçersiz çıkar gebelik testi geçersiz testinin çıkması
Kızlar ben yeni üyeyim rastgele gördüm yeni konu açmayı..hepinize selamlar ve bana yardım edebilecek arkadaşlara da şimdiden tşkler..
Konuya gelince,genelde adetlerim 28 günde 1 olur.düzenlidir..bazen 2-3 günlük gecikmeleri doğal kabul ediyorum.hassas bi yapıya sahibim herşey beni kolay etkilediğinden reglimde değişme yapabiliyor..ben en son reglimi 13 şubatta oldum..bi önceki reglim de 11 ocaktı..aralıktakini net hatırlamıyorum ne dersem yalan olur..13 şubattaki hastalık bitimimden 2 gün sonra tam tarih vermem gerekirse 21 şubatta ilişki yaşadık..ama kesinlikle içime boşalma gb bir durum söz konusu değil.açıkça da yazamıyorum kusura bakmayın..3 kez ilişkiye girdik.1 ve 3 asla mümkün değil de 2.den biraz şüpheliyim..içe boşalma olmadı ve konum gereği de (ben dikvaziyetteydim ayakta gb)mümkün deil..
ama bugün 16 mart ve ben hala adet olmadım..normal şartlarda 13 şubatta olduğum için 11inde hadi onu da geçtim 13ünde olmam gerekiyordu..adetimde gözle görülür bir gecikme var..ve bunun dışında bedenimde değişiklikler hissediyorum.psikolojik mi bilmiyorum ama mesela ben adet olmadan göğüslerim acır hassaslaşırdı..şimdi çok az bi hassaslık var adet zamanımdaki gb deil.bunun yanı sıra karnım çok ağrıyor..ama o bildiğimiz adet ağrısından farklı normal bi karın ağrısı gb.bişe yemesem sanki midem çekilecek gb oluyor,yediğimde ise rahatsızlık hissediyorum sanki hazımsızlık gb.bunun yanı sıra dizlerim çok ağrıyor.yaklaşık 1 haftadır kendimi dinliyorum.burdan çok takip ettim kirpikler karışmış gb olurmuş,sonra yere sırtüstü dümdüz yat bacaklarını karnına doğru çek kasıklarını yokla bi şişlik varsa hamilesin yada afedersiniz vajinana parmağını sok eline doluluk gelirse hamile değilsin vs hepsini okudum ve utanarak sölüyorum denedim..ama sonuçta ebe deilim hekim deilim anlayamıyorum..
ayrıca dün 2 tane gebelik testi yaptım..ilk 5 dk da çıkan sonuc gecerlidir yazıyor üstünde testlerin..2si de negatif çıktı..adetim 4 gün geciktiği için test yapmak istedim net sonuc verir die..testler negatif ama aradan 1-2 saat geçtikten sonra bakınca sanki bi tuhaflık var gb..anlayamadım..kafam çok karışık..sizlerden cvplar bekliyorum bu duruma..

Cok endiselenmissin cnm..
Sakin olmaya calis..olamayacagini biliyorum ama en azindan olmaya calis..bu aksam cok sicak bir dus al yataga girmeden once iki aspirin al ve sicacik yataga gir..
Kaslarin gevserde derin uyursan rahatlamis olursun boylece adetin bir an once gelecegini umuyorum..
Muhtemelen adetini geciktiren sey strestir..bana oyle geldi..
Herseyden once sakin olmalisin dedigimi mutlaka uygula..
Sakin ol...

Canım benim bu kadar şüpheye düştüysen eğer bi sağlık ocağına git ve kandan gebelik testi yaptır o kesin sonucu muhakkak verir ve senin de için rahat eder.

Bilmiyorum gerçekten düşünmekten sabaha kadar uyumuyorum..özellikle son 1 haftadır çok daha beterim kendimi dinliyorum devamlı.testlerim de negatif çıktı.ama sonrasında bakıyorum sanki test farklılaşmış gb..yada ben sıyırıyorum artık..emin olmak istiyorum..kan veremiyorum çok korkuyorum..nedir yani bu durum kafam allak bullak..öyle çok aşırı bi akıntım da yok..benim en büyük rahatsızlığım sol kasık ağrım daha çok ve karın ağrım..yemek yemiyorum midem çekiliyo sanki..yiyorum hazımsızlık gb rahatsız oluyorum..

canım neden bu kadar sitres yapıyorsun ya hamile olabilirsin belkide hamilesin zaten hamileysen 6 haftalıktan önce belli olmaz testte eğer varsada var sen evli değilsin galiba bu kadar sitres yaptığına göre

evliyim ama bazı konumlar gereği çocuğa hazır değiliz..bunu anlayabilmeniz için hayatımı baştan sona anlatmam lazım burda..daha önce de böle bi takım şüphelerim olup test yaptığımda negatif çıkmış ve akabinde birkaç gün sonra regl olmuştum zaten..benim amacım netleştirmek.sonuçta başka bişi de olabilir kist vs..ve anlamadığım hamileliği gerektirecek bir pozisyonumuzun olmaması..
Karnım çok ağrıyor ya..adet ağrısı gb deil küçük bebek gb karın ağrısı çekiorum günlerdir..göğüslerimde öle çok kaale alınacak derecede ağrı sızı yok..tuhaf durumlar var o yüzden de şüphede kalmam doğal sanırım..

Canım aynı durum arkadaşımda oldu.Regli tam 10 gün gecikti .O da çocuk istemiyordu.O kadar stres yaptı ki hamile olmaktan korktuğu için.Ona da rahat olması gerektiği konusunda sürekli telkinde bulundum.Sen de biraz rahatlamaya çalış.Biliyosun bu regl denen şey psikolojik etkenlerden tut da çevresel etkenlere kadar pek çok şeyden etkileniyo :) Zaten sen de yazmışsın bunu.Test konusuna gelince, 20 dakikadan sonra çıkan sonuçlar geçersizdir benim bildiğim.Ama için rahat etsin istiyosan en kısa zamanda doktora git veya kan testi yaptır derim.Herşeyin hayırlısı olsun hakkında.Hoşçakal

Kan testi yaptırmaktan çok korkuyorum..benim durumum psikolojik de olabilir ama bilemiyorum..özellikle son 3-4 gündür de çok yoğun bi şekilde düşündüğüm için nerdeyse gecem gündüzüm bu konu oldu gelecekse de gelmiyor haliyle.şikayetlerimi de yazdım..bunlar gebelik belirtisi midir emin değilim..tşk ederim ama ilgilenen herkese..

Geri