Gebelik testini adetime 1 hafta kala yapsam doğru çıkar mı

S

Semradnt

Forum Okuru
Gebelik testini adetime 1 hafta kala yapsam doğru çıkar mı
Selam arkadaşlarım bende bebek istiyorum hemde öyle böyle değil. Şimdi buradaki tecrübeli hamilelik geçirmiş kadınlarımıza sormak istiyorum. Benim şimdi adetime tam bir hafta var yarın gebelik testi alsam ve yapsam adetime bir hafta kala sonuç çıkar mı ? Dahna doğrusu çıkan sonuç doğru olur mu ?= diyelim ki negatif yani yok çıktı ya da var çıktı bu ne kadar doğru olur net olarak sonuç için ne zaman testi yapmamı tavsiye ediyorsunuz. Allah isteyen herkese bebek nasip etsin inşallah. Tşk.

Melis ank

Aktif Üye
Üye
Adete 1 hafta kala gebelik sonucunu öğrenmek zor. Şayet geç döllenme olursa testte çıkmayabilir.Doktorlar genelde edetin üzerinden 3 gün gecikme olursa test yapılmasını uygun buluyor. Sonucunuz negatifte pozitifte çıkarsa bu kesin hamile olduğunuz anlamına gelmez. Kan testi ve ultrasonla teyit edilmesi gerekir.

H

Hoppala

Forum Okuru
Adete 1 hafta kala gebelik sonucunu öğrenmek zor. Şayet geç döllenme olursa testte çıkmayabilir.Doktorlar genelde edetin üzerinden 3 gün gecikme olursa test yapılmasını uygun buluyor. Sonucunuz negatifte pozitifte çıkarsa bu kesin hamile olduğunuz anlamına gelmez. Kan testi ve ultrasonla teyit edilmesi gerekir.
Negatif çıkarsa evet gebe olmadigi anlamina gelmez kan testi gerekir ancak eger idrar testi pozitif ise yanılma payı çok çok düşük bir olasılıktır. Dolayısıyla idrarda pozitif çıkmışsa gebelik var demektir, negatif ise kesin yargı için kan testi yapılmalıdır .

Adete 8-10 gün kala test yaptım sonuç negatif hamilemiyim ? hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Gebelik testi yaptım adetim 4 gün geçti test negatif çıkmış Gebelik testi yaptım adetim 4 gün geçti test negatif çıkmış
Arkadaşlar daha mesaj yazdım ama onu bulamıyorum neyse tekrar yazayım adetim 4 gün geçti dün test yaptım negatif çıktı ama bir çok belirtimde var akıntım çoğaldı halsizim ağzımın tadı değişti göğüslerimin uçları çok acıyor koltuk altıma doğru da...
Bilmedikleriniz 1
Hamilemiyim regl döneminden önce test yaptım 2. çizgi çıktı ? Hamilemiyim regl döneminden önce test yaptım 2. çizgi çıktı ?
merhabalar ben regl döneminden önce test yaptım 2 çizgi cıktı kan verdim 6,28 cıktı regl oldum yalnız noprmalde 1 hafta olurken 3 gün oldum kan değerim 1,4 cıktı yani düşük çıktı bugün tekrar kan verdim sonucu bekliyorum sizce hamilemiyim lütfen...
Bilmedikleriniz 4
Adet oldum test yaptım negatif hamilemiyim Adet oldum test yaptım negatif hamilemiyim
Kizlar 1 ocakta ilişkim oldu.31 ocakta test yaptım 0.09.çıktı subttin 7 kanamam oldu.üstünde gormeden supedusti içime 25 şubatta kanda 0.15 çıktı aradan 9 martta kanamam old.6 nisanda kan testi yaptım 0.11 çıktı.bundan sonra hamilelikte söZ...
Bilmedikleriniz 1
Adetim 8 gün geçti test yaptım negatif çıktı hamilemiyim ? Adetim 8 gün geçti test yaptım negatif çıktı hamilemiyim ?
Kızlar ya ben 7 ocak ta bi ilişki yaşadım ama vajinaya herhangi bir boşalma olmadı kesinlikle adetim 8 gün geçikti ama korktuğum için mi stres yaptığımdan mı oldu dün gebelik testi yaptım negatif çıktı
Bilmedikleriniz 0
Adete 8-10 gün kala test yaptım sonuç negatif hamilemiyim ? Adete 8-10 gün kala test yaptım sonuç negatif hamilemiyim ?
Gebelik şüphesinde her anne adayı gebelik testi yaptırmayı aklından geçirir . Gebeliğin teyidi için yapılan plano testler kan testinden daha kolay ve pratik olduğundan en çok tercih edilendir. Fakat plano testlerin hatalı sonuç verme...
Gebelik 4