1. *BEYZA*

*BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.277
    Ödül Puanları:
    113

Gebelik Testini Nerde Yaptırabilirim?

Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

gebelik testi nedir,gebelik testi nerde yapılır,gebelik testini nerede yapmalıyım,gebelik testi için nereye gitmeliyim ,gebelik testi hakkında bilgiler

< Konu Resmi..>

Adet günümde gecikme var.gebelik testini nerde yaptırabilirim?

gebelik kan testini aile sağlığı merkezlerinde yaptırabilirsiniz.Sağlık ocağı,özel,devlet hastanelerinde yaptırabilirsiniz..İster kan testi, ister idrar testi hangi testi uygularsanız uygulayın ardından yapılacak tıbbi muayene ile tanının doğruluğunu pekiştirir.
    Erken gebelik belirtilerini yani bir yada iki adetin atlanması, göğüs dolgunluğu ve duyarlılığı, sabah bulantıları, sık idrara çıkma, yorgunluk gibi belirtileri yaşamaktaysanız test ve muayenede çıksa da çıkmasa da gebe olduğunuzu hissediyorsanız, gebeymiş gibi davranmaya, doğum öncesi tüm önlemleri almaya devam edin.
    Çünkü hiç bir doktor yada test yanılmaz değildir. Siz vucudunuzu herkezden daha iyi tanırsınız. Böyle bir durumda kan yada idrar testinizi yenilemek istediğinizi belirtmekten çekinmeyin, ara ara yenileyin. gebelik testinin ve hekimin annenin gebe olmadığı sonucuna varmasından 7,5-8 ay sonra dünyaya gelen bebekler vardır.

Gebelik Testini Nerde Yaptırabilirim? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. üçlü test Gebelikte

üçlü test Gebelikte

Her anne baba adayının hayali sağlıklı ve problemsiz bir bebeğe sahip olmaktır. Bu amaca ulaşabilmek için tüm hamilelikleri boyunca doktor kontrolüne girerler ve doktorlarının önerilerine harfiyen uyarlar. Ancak doğa bazen çok acımasıdır. Hamileliklerin çok büyük bir kısmı sorunsuz seyredip sağlıklı ve sağlam bir bebeğin doğumuyla yani mutlu sonla biterken bazı hamileliklerde ciddi hatta zaman...
  2. GEBELİK (hamilelik) TESTLERİ

GEBELİK (hamilelik) TESTLERİ

tüp bebekte gebelik testi ne kadarlık hamileyim tüp bebekte idrar testi bebek gebelik ikiz gebelikte beta hcg değerleri GEBELİK (hamilelik) TESTLERİ Gebelik rahim içinde (dış gebelik durumunda tüplerde ya da karın boşluğu gibi bir yerde) yerleştiği andan itibaren trofoblast hücreleri tarafından HCG (Human chorionic gonadotropin) adı verilen bir hormon salgılanmaya başlanır. Normalde kanda ve...
  3. Gebelik Testleri Hakkında

Gebelik Testleri Hakkında

gebelik testi hcg kart gebelik,belirtileri,nasıl anlaşılır,test,gebelik testleri ile ilgili bilgiler burada arkadaşlar. her kadının hayalidir anne olmak. Hamile olup olmadığınızı en erken anlamanın yolu gebelik testi yaptırmaktır… 4 günlük döllenmiş yumurta, insan koryon gonadotropini (hCG) denilen bir hormon salgılamaya başlar. Bu hormon vücut suyunda vücudun dokularına yayılır....
  4. Testlerde idrar testinde çıkmayan gebelik olur mu ?

Testlerde idrar testinde çıkmayan gebelik olur mu ?

Selam arkadaşlarım Testlerde ve idrar testinde çıkmayan gebelik oluyor mu benim bu konu ile alakalı biraz sorunlarım var. Şimdi ben uzun zamandır anne olmak için bekliyorum. Beklerden hamilelik belirtileri diyesitenize girmiştim ve o günden bu yana açılan konuları son derece dikkatli şekilde takip ediyorum. sitenizde özellikle bazı kadınlarımızın idrar testinden yaptıkları hamilelik testleri...
  5. Hamilelikte yapmanız gereken önemli testler

Hamilelikte yapmanız gereken önemli testler

Anne adayları hamilelik döneminde hem kendi sağlıkları hem de dünyaya gelecek bebeklerini sağlığı için bazı testler yaptırmalıdırlar.Anne adaylarının hamilelik döneminde mutlaka yaptırmaları gereken 9 önemli test; Periodontal İnceleme: Periodontal inceleme diş etlerinin enfeksiyonlara ve rahatsızlıkara karşı incelenmesidir. Bu testler diş ve damak iltihaplarının teşhisi için önem taşır....

Sayfayı Paylaş